wlk83
11.11.08,23:17
Zdravim vsetkych.
Pracujem na ministerstve a bol som vymenovany do docasnej statnej sluzby podla § 25 ods. 2 písm. a) zakona o statnej sluzbe. pokial som sa dobre docital tak zamestnanec v docasnej statnej sluzbe ma rovnake prava ako v stalej avsak teraz ku koncu roka vyvstal jeden podla mna diskriminacny prvok - sluzobne hodnotenie. hodnoteni mozu byt len stali statni zamestnanci a na zaklade vysledku im bude zvysovany plat.kedze ja nemozem byt hodnoteny netyka sa ma ani zvysovanie platu. preto som (logicky) zacal uvazovat akym sposobom sa da vlastne dostat do stalej statnej sluzby. v zmysle jedneho paragrafu mozem po odpracovani 2 rokov poziadat o preradenie do stalej. (pracujem zatial necely rok takze sa ma to este netyka ale ide o planovanie do buducnosti).
mate niekto skusenosti s tymto preradovanim? ma urad povinnost akcepovat tuto ziadost? ake moze mat dovody na zamietnutie?
dakujem.
gajdosikova
24.11.08,11:06
Podľa § 25 ods. 2 písm.a/ zákona č. 312/2001 Z.z v znení neskorších predpisov do dočasnej štátnej služby možno vymenovať na základe výberového konania uchádzača, ktorý je odborník /čo je Váš prípad/. Odborník v dočasnej štátnej službe, vykonáva štátnu službu samostatne, na určitú dobu, najdlhšie 5 rokov.
Neviem, ktorý § ste mysleli, ale ak to bol § 154 ods. 1, tak ten sa na Vás nevzťahuje.
wlk83
26.11.08,19:07
Podľa § 25 ods. 2 písm.a/ zákona č. 312/2001 Z.z v znení neskorších predpisov do dočasnej štátnej služby možno vymenovať na základe výberového konania uchádzača, ktorý je odborník /čo je Váš prípad/. Odborník v dočasnej štátnej službe, vykonáva štátnu službu samostatne, na určitú dobu, najdlhšie 5 rokov.
Neviem, ktorý § ste mysleli, ale ak to bol § 154 ods. 1, tak ten sa na Vás nevzťahuje.
Dakujem za reakciu. Avsak co sa tyka "preradenia" do stalej sluzby odvolaval som sa na §26 ods. 2
wlk83
21.12.08,20:56
nik nema takuto skusenost?? :(
Alena001
26.02.09,14:53
§ 26 ods.2 by ste mohli využiť v prípade, že skončíte dočasnú štátnu službu ako odborník podľa § 25 ods. 2 písm a) a budete vymenovaný opätovne do štátnej služby na základe výberového konania. Po vymenovaní sa stanete štátnym zamestnancom v prípravnej štátnej službe. Ak budete spĺňať podmienky uvedené v § 26 ods. 2 a písomne úrad požiadate o vymenovanie do stálej št. služby, tak nemusíte vykonať 3-mesačnú prípravnú štátnu službu.

Na vašom mieste by som sa predčasne netrápila služobným hodnotením. Podľa návrhu nového zákona o štátnej službe, ktorý pripravilo MPSVR SR (ak bude schválený, mal by byť účinný od 1.7.2009) sa už so služobným hodnotením a následovným zvyšovaním platu nepočíta.
wlk83
09.03.09,18:26
Dakujem Vam za odpoved. Ako som zistil tak novy zakon o ŠS bol schvaleny a skutocne institut sluzobneho hodnotenia bol vypusteny a nahradila ho tzv. sluzobna prax ktora sa predpokladam tyka ako stalych tak aj docasnych statnych zamestnancov