kvietok
11.11.08,22:28
ahojte, mám otázku: kúpili sme do firmy fotoaparát na fotenie vzoriek. dodala nám ho francúzska firma s tým, že máme na faktúre cenu bez DPH a k tomu 19% DPH. je táto faktúra správna? bola som v tom, že zahraničný dodávateľ musí faktúry vystavovať bez DPH
Johanka
11.11.08,21:32
Môže vystaviť fa bez DPH, ak odberateľ je platiteľ DPH, evidovaný pre daň v inom členskom štáte EÚ .... Ste ako odberateľ platiteľ DPH? Ak áno, preukázali ste to dodávateľovi ?
kvietok
12.11.08,06:00
sme platiteľ dph ... majú tam slovensky hovoriace telefonistky a tie mi tvrdili, že faktúry vystavujú takto a že faktúru bez dph mi nevystavia. všetky údaje na faktúre sú písané v slovenčine, aj sadzba dph je naša (19%) až na to, že dodávateľom je francúzska firma so sídlom vo francúzsku. tak čo s tým, odpočítať si dph alebo nie?
ZDENIELA
12.11.08,06:20
sme platiteľ dph ... majú tam slovensky hovoriace telefonistky a tie mi tvrdili, že faktúry vystavujú takto a že faktúru bez dph mi nevystavia. všetky údaje na faktúre sú písané v slovenčine, aj sadzba dph je naša (19%) až na to, že dodávateľom je francúzska firma so sídlom vo francúzsku. tak čo s tým, odpočítať si dph alebo nie?
Dobre a nie je tá firma nakoniec registrovaná pre DPH na Slovensku?
kvietok
12.11.08,06:46
Dobre a nie je tá firma nakoniec registrovaná pre DPH na Slovensku?
áno je, až teraz som to vyčítala... takže je to ok a dph odpočítavam
KvetkaK
12.11.08,07:03
áno je, až teraz som to vyčítala... takže je to ok a dph odpočítavam
Potom to je správne a ty si uplatníš nárok na odpočítanie DPH.
kvietok
12.11.08,12:26
ďakujem, že ste mi otvorili oči :o)