anda
20.05.05,10:26
Môžete prosím vyjadriť svoj názor k otázke: Je prenájom časti plochy výstaviska + práce a služby nám ako vystavovateľovi posudzované ako náklady na reklamu alebo na reprezentáciu? Ja si myslím, že na reklamu. A vy?
Velettka
20.05.05,08:28
propagáciu :-)))
ondrejvla
20.05.05,08:32
Môžete prosím vyjadriť svoj názor k otázke: Je prenájom časti plochy výstaviska + práce a služby nám ako vystavovateľovi posudzované ako náklady na reklamu alebo na reprezentáciu? Ja si myslím, že na reklamu. A vy?Ono to nie je jednoznačne reklama, ty robíš výstavu pre to, aby si uzatvorila nové obchodné kontakty, sú to pre teba služby, ktoré potrebuješ, aby si mohla dosahovať zisk. Bez REKLAMY to určite nepôjde, svoje výrobky alebo služby musíš prezentovať, aby si sa dostala do povedomia. Reklama je nejaká, povedzme tabuľa, alebo inzercia v tlači, toto sú síce svojim spôsobom reklamné služby, ale skôr spôsobom prenájmu alebo registračných poplatkov, podľa toho akú máš faktúru.
Ale je to jednoznačne daňový náklad. V PÚ by som volila účet 518/A.
lenkak
20.05.05,08:33
Tak ako Ondrejvla.
Velettka
20.05.05,08:39
100% účet 518.....
anda
20.05.05,08:43
V zmluve mám doslova uvedené: Predmetom zmluvy je dočasný prenájom časti plochy výstaviska vystavovateľovi, ako aj vykonanie objednaných prác a služieb, ak si tieto vystavovateľ objednal. A my sme si objednali: elektro revízna správa, nájomné krytá plocha, parkovací preukaz, realizácia-grafické práce...
Velettka
20.05.05,08:47
Všetko môžete dať na účet 518 buď jednou sumou,alebo si urobte v 518-ke analytiku a napr. najomne zvlast, grafické práce zvlášť .... ale je to 518 - Ostatné služby a je to normálna nákladová položka...




V zmluve mám doslova uvedené: Predmetom zmluvy je dočasný prenájom časti plochy výstaviska vystavovateľovi, ako aj vykonanie objednaných prác a služieb, ak si tieto vystavovateľ objednal. A my sme si objednali: elektro revízna správa, nájomné krytá plocha, parkovací preukaz, realizácia-grafické práce...
lenkak
20.05.05,08:48
Všetko na 518/xxx.
anda
20.05.05,08:53
Ďakujem je radosť mať takúto podporu, a môžem sa ubezpečiť v správnosti rozhodnutia.
Jana Acsová
20.05.05,08:56
Ale pozor na tie fľašky, čo sa budú rozdávať v zákulisí. Nalepte na ne logo alebo obchodný názov firmy a je z toho "drobný propagačný predmet" (ak to nieje Metaxa za 800,00 Sk).
anda
20.05.05,09:07
Nemáme práve tieto propagačné predmety. Je to strojársky veľtrh.
Jana Acsová
20.05.05,09:20
Preto som uviedla "v zákulisí".
To bolo len na okraj. Je samozrejmosťou, že propagačné predmety idú na výstavách "na dračku" a nemyslím len predtým uvedené, ale aj perá, zapaľovače, diáre, kalendáre atď. atď.
misurka
20.05.05,10:18
Predsa sa votriem aj do tejto témy s mojím problémom, s ktorým sa akosi nedokážem vysporiadať:

Slovenský plátca DPH si od čes. plátcu DPH objednal prenájom plochy, hostesky, zariadenia ap. na výstavisku v ČR. Myslite, že táto služba je myslená pre účely DPH ako §15 ods.8 písm. a? Alebo je miestom dodania služby ČR a ja službu dodaňovať nebudem? Faktúra mi bola vystavená bez DPH.
Potrebujem odovzdať DPH-čku, ak viete, poradte, prosim!!!!!!!!!
resola
06.12.05,18:07
Chcem Vas poprosiť o radu.
Učtujem SZČO , ktora sprostredkuvava pracu v USA . V ramci propagacie služby pride na Slovensko partner z USA a na naše naklady je konferenčna miestnosť ,ubytovanie aj cestovne . Ja sa chcem spytať ,ako to dať do nakladov . Čo potrebujem aku zmluvu ? Poraďte mi prosim .
resola
06.12.05,18:23
Prosim, poraďte niekto.