Benko
12.11.08,06:01
Dobré ráno, budem spracovávať mzdy a personalistiku pre jednu malú sro cca 15 zamestnancov. Dávam si dokopy, čo mám žiadať od konateľa predložiť a som z toho trochu mimo. Nemám moc skúsenosti s personalistikou. A tiež neviem, ako vyriešiť problém minulosti. Veď ak budú potrebovať zamestnanci nejaké potvrdenie z minulosti, čo s tým. Alebo ELDP?
Prosím poradí mi niekto ako na to, aby to bolo tak ako má byť?
Ďakujem
Martin Mocko
12.11.08,05:09
Dobré ráno, budem spracovávať mzdy a personalistiku pre jednu malú sro cca 15 zamestnancov. Dávam si dokopy, čo mám žiadať od konateľa predložiť a som z toho trochu mimo. Nemám moc skúsenosti s personalistikou. A tiež neviem, ako vyriešiť problém minulosti. Veď ak budú potrebovať zamestnanci nejaké potvrdenie z minulosti, čo s tým. Alebo ELDP?
Prosím poradí mi niekto ako na to, aby to bolo tak ako má byť?
Ďakujem

Od konateľa vypýtaj odmeňovací poriadok a pracovný poriadok - nech vieš, ako máš písať prac. zmluvy a hlavne mzdové dekréty. Do personalistiky rátaj i vstupné a preventívne lek. prehliadky (podľa rizikovosti pracoviska)+školenie o BOZP a požiarnej ochrane.
Ak budú zamestnanci potrebovať potvrdenie z minulosti (môže sa to týkať i nemocenských dávok napr.) - tak by mali postačovať mzdové listy za min. roky - záleží však od ich obsahu. Taktiež budeš potrebovať dovolenkové priemery za min. kvartál (ak to necheš počítať ručne z mzdových listov). Taktiež prebrať prebiehajúce OČR, PN... Osobne odporúčam (ak nebol spoľahlivý predchádzajúci mzdár) prebehnúť osoby registrované na SP a ZP a porovnať s vlastnou evidenciou.