tifo
12.11.08,07:05
kúpil som obývateľný dom. Dal som si urobiť projekty na jeho prestavbu a rekonstrukciu-pripojky na plyn a elektrinu zostali nedotknute.Teraz chcem kolaudovat. Musim dat urobit na plyn a elektrinu nove revizne spravy, ked som v dome dal nove el.aj plyn.rozvody, komplet nove kúrenie,len kotol som si nechal ale premiestnil na iné miesto?
jojkoz
12.11.08,06:28
Podla spravnosti hej.
Ale podla skutocnosti - ako to chodi. - Myslis ze niekto na kolaudaci zisti ze si urobil aj to ?
evula0
12.11.08,10:45
Nie je otázkou,či Ti na to niekto príde,ale či to podľa predpisov má byť! Podľa Vyhl.č.718/02 o plynových, elektrických, tlakových a zdvíhaciích zariadeniach pri každej rekonštrukcii má byť vykonaná revízia.
Ak to nechceš dodržať, tak nemusíš.
Milan.Žiška
12.11.08,11:20
Ja by som to pre pokoj duše určite urobil ( nechal spraviť revíziu ). ASj keď si myslíš že si spravil všetko OK nemusí to byť tak. A čo v prípade nepredvídanej poruchy( nie že by som privolával), čo ukážeš poisťovni?
petmar
12.11.08,13:44
Neviem či máš u energetiky už vybavené pripojenie na ich sieť, ale oni pri zmene majiteľa vždy chcú revíziu. A ešte môžeš očakávať aj iné požiadavky, napr. merací rozvádzač na hranici pozemku, aby bol prístupný, poplatky za pripojenie, zmeny a i.
petmar
12.11.08,13:48
No a na úspešnú kolaudáciu - zrejme si mal stavebné povolenie - je základným predpokladom predložiť vykonané revízie(odb.prehliadky a odb.skúšky) vyhradených technických zariadení
focus3ccd
13.11.08,05:53
Nie je otázkou,či Ti na to niekto príde,ale či to podľa predpisov má byť! Podľa Vyhl.č.718/02 o plynových, elektrických, tlakových a zdvíhaciích zariadeniach pri každej rekonštrukcii má byť vykonaná revízia.
Ak to nechceš dodržať, tak nemusíš.
To nie je celkom tak, podla tejto vyhlasky ano, ale ak to doma nazve ako uprava rozvodov , tak nemusi. Zalezi co obsahoval stavebny projekt. Ak ma v projekte navrhnute nove rozvody, tak musi byt k tomu aj samostatna cast dokumentacie a potom ano. Ak to nema v projekte, tak to netreba, zkolaudovat moze, a potom pre pokoj duse moze zohnat revizaka a urobit si merania, pripadne rev. spravu.
Vyjadrujem sa hlavne k elektrike, o plyne zas tolko neviem, iba to, ze vybuchuje.... :)