puchovcanka
12.11.08,09:23
chcem sa len spytat, ci nemal niekto pripad, ze mal zamestnanca na PNke cely mesiac a davala sa mu odmena.... program mi nedal odvody do socialky, pricom som to mala odovodnene tym, ze odvody do socialky mu idu z odpracovanych dni... a on odpracovane dni nemal. tak mu neidu odvody. co si o tom myslite? my si tu myslime, ze odvody mu mali ist.....
katka50
12.11.08,08:54
chcem sa len spytat, ci nemal niekto pripad, ze mal zamestnanca na PNke cely mesiac a davala sa mu odmena.... program mi nedal odvody do socialky, pricom som to mala odovodnene tym, ze odvody do socialky mu idu z odpracovanych dni... a on odpracovane dni nemal. tak mu neidu odvody. co si o tom myslite? my si tu myslime, ze odvody mu mali ist.....
Z odmeny zrazíš iba úrazové poistenie a zdravotné poistenie. Preštuduj si Zákon 461/2003 §140 ods.2 a 6.
puchovcanka
12.11.08,09:04
ale tieto odseky sa vztahuju na nahradu za PNku, nie?
VERONIKA6
12.11.08,09:06
chcem sa len spytat, ci nemal niekto pripad, ze mal zamestnanca na PNke cely mesiac a davala sa mu odmena.... program mi nedal odvody do socialky, pricom som to mala odovodnene tym, ze odvody do socialky mu idu z odpracovanych dni... a on odpracovane dni nemal. tak mu neidu odvody. co si o tom myslite? my si tu myslime, ze odvody mu mali ist.....
Mala som presne takýto prípad vo februári a zrážalo sa iba úrazové poistenie
a zdravotné poistenie zamestnanec aj zamestnávateľ.
katka50
12.11.08,09:12
ale tieto odseky sa vztahuju na nahradu za PNku, nie?

§ 140
Vylúčenie povinnosti platiť poistné poistencom a zamestnávateľom
(2) Zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti ani v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného, v období, počas ktorého sa vypláca rehabilitačné alebo rekvalifikačné, a v období, počas ktorého má ospravedlnenú neprítomnosť v práci z dôvodu jeho účasti na štrajku.
(6) Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.
puchovcanka
12.11.08,09:17
lebo v tom odstavci 2 sa hovori o poskytnuti platu a odmena je prijem......
VERONIKA6
12.11.08,09:18
lebo v tom odstavci 2 sa hovori o poskytnuti platu a odmena je prijem......
Odvody robíš iba tak ako som uviedla v príspevku č.4.
puchovcanka
12.11.08,09:18
a mala si nejaku kontrolu? preslo to?
VERONIKA6
12.11.08,09:20
a mala si nejaku kontrolu? preslo to?
Katka50 Ti napísala zákon, tak si ho pozorne prečítaj.
puchovcanka
12.11.08,09:21
hej hej, precitala som si, ale....
VERONIKA6
12.11.08,09:23
hej hej, precitala som si, ale....
Nuž keď ale..... urob si po svojom. Iné Ti už poradiť neviem.
puchovcanka
12.11.08,09:25
jasne, inac dakujem :))))

a nehnevajte sa na mna, dnes som tu prvykrat :)