richardg
12.11.08,09:25
Ahojte, chcem si spraviť webovú stránku, viete my poradiť kde a aký program si mám stiahnúť???
Neviem kde mám túto otázku zaradiť, dúfam, že je na dobrom mieste:)

ďakujem za odpovede
Martin Mocko
12.11.08,08:34
Ahojte, chcem si spraviť webovú stránku, viete my poradiť kde a aký program si mám stiahnúť???
Neviem kde mám túto otázku zaradiť, dúfam, že je na dobrom mieste:)

ďakujem za odpovede

Už podľa otázky..nechaj to radšej na "profíkov"....

http://www.porada.sk/t10137-tvorba-www-stranky.html

http://www.porada.sk/t81492-v-com-vytvorit-web.html
Fero11
12.11.08,09:40
Teoreticky na to nepotrebujes ziadny program, len sa naucis par tagov a mozes mat celkom slusnu stranku (smaozrejme staticku)
Zacal by som tuna http://www.jakpsatweb.cz/
Susho
16.11.08,09:05
pre pokrocilich moze pomoct napr. program Addweb, je to platene, ale ak sa vam nechce platit, tak si to jednoducho vyhladajte na nejakom warez fore :D
rohff11
16.11.08,09:26
ak by ste mali záujem o free web tak ma kontaktujte
Kabaka123
25.11.08,08:50
Ahojte, chcem si spraviť webovú stránku, viete my poradiť kde a aký program si mám stiahnúť???
Neviem kde mám túto otázku zaradiť, dúfam, že je na dobrom mieste:)

ďakujem za odpovede


Vyrešením Tvojho problému je html, xhtml, xml alebo iný kód.....
Existujú aj webgenerátory, kde kód nepotrebuješ, ale aj tak je lepšie vedieť aspoň základy, napr PSPa, alebo iný. Na serveri
www.websnadno.cz je webgenerátor. Určite si prečítaj

www.jaknaweb.cz a
www.jakpsatweb.cz

a iné... návody, kde sa nachádzajú kódy na tvorbu webstránok, najlepšie si je kúpiť knihu, prípadne cd s ukážkami aj zvukovými náhravkami /ak niečo také existuje, predpokladám, že už áno/
Artemis Fowl
25.11.08,10:50
Alebo napr.: Pspad (http://www.pspad.com/sk/) v tom robim ja.
richardg
11.12.08,10:54
Ahojte všetci,

Ďakujem pekne všetkým:-)
Mám pár otázok, robím si stránku vo FrontPage, viete mi poradiť?
Takú mám predstavu o mojej stránke, že budem mať úvodnú a potom podstránky, no lenže vtom je ten problém, že mám úvodnú stránku, spravila som si ďalšie stránky, ale teraz taká amatérska otázka ale až tak sa tomu nechápem :D, že ako sa návštevník dostane na tie ostatné stránky.tak ja som to chcela tak mať že by tam boli podokienka a že by si na ne klikli a tak...no ale neviem ako nato
Vie mi niekto vtomto poradiť?
a ešte jedna otázočka, že spravila som si aj jednu stranu v POwerPoint-e, že tú by som si dala ako úvodnú, lebo je taká pohyblivá, ale ako to tam dostať?ja som si ju tam už prehrala tie kódy a všetko ale neviem čo stým ďalej:confused:

teraz som to tak napísala, že si budete myslieť že som .....ale fakt potrebujem poradiť, musím to do konca roka spojazdniť takže už nemám veľa času:(

ďakujem všetky za akékoľvek rady
Fero11
11.12.08,11:08
Ak mas hlavnu stranku tak das si do nej kod
text odkazu na dalsiu stranku

Predpokladam, ze si tie kody nahrala na server, takze ak chces aby sa stranka zobrazila, tak hlavna stranka sa musi volat
index.html, alebo index.htm, alebo index.php, niektore servery maju aj default.html .....
jess
11.12.08,11:22
Takú mám predstavu o mojej stránke, že budem mať úvodnú a potom podstránky, no lenže vtom je ten problém, že mám úvodnú stránku, spravila som si ďalšie stránky, ale teraz taká amatérska otázka ale až tak sa tomu nechápem :D, že ako sa návštevník dostane na tie ostatné stránky.tak ja som to chcela tak mať že by tam boli podokienka a že by si na ne klikli a tak...no ale neviem ako nato
Vie mi niekto vtomto poradiť?

stiahni si free program na www.joomla.cz . Ten robí presne to, čo chceš. Je to redakčný systém pomocou ktorého urobíš to, čo chceš. :)
richardg
11.12.08,11:54
ďakujem pekne:-)
eše taká otázočka aby som to dobre spravila, či som ťa dobre pochopila






myslíš tento celý kód, alebo len ten ...nová stránka.....

ďakujem moc moc
mpca
11.12.08,13:10
Ahoj nechcem ta odradit od "robenia" web stranky ale ak je to mozne skus ich robit v nastroji ako http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=157484 nie v FrontPage.
Karida
12.12.08,11:52
Ahoj urcite sa nenechaj odradit, tiez som sa to naucila sama, ak chces pisat kody, odporucam tiez jakpsatweb.cz, pripadne nejaky wysiwyg editor stiahnes na stahuj.cz, ok je napr. dreamweaver, alebo bluevoda...Ale asi je najepsie naucit sa html. Urcite to zvladnes, len sa do toho pust!:---
Fero11
12.12.08,20:27
html, xhtml css su trivialne kody, radsej uz zacni xhtml
richardg
16.01.09,08:02
ahojte, spravila som si tránku v tom FP, potrebovala by som teraz poradiť ako to dostanem na web:-)
doménu ......tieto veci už mám, už to len šmariť hore.viete mi vtom poradiť?ďakujem každému
banker
16.01.09,08:07
Ja som pouzival Adobe Dreamweaver,
a bez akychkolvek predoslych znalosti som kamoske urobil za chvilku nieco take
http://www.pindopes.szm.sk/
richardg
16.01.09,09:10
Tak to Ti gratulujem, je to superné:-)

niekde som čítala , aby som sa prihlásila na zoznam.sk a aby som si to cez nich dala na web..neviem,chcem niečo dobré...vieš niečo poradiť?
mpca
16.01.09,09:12
Stranka je fajn.... Ak mozem skritizovat :) napr: to ze tema neje vlastna ale stiahnuta z Yahoo! SiteBuilder-a,, vycentroval by som ju celu na stred a pozadie by som nenechal biele ale nejake slabucko modre.. btw: neje validny kod:) ale to uz je naozaj malickost. Inak pekny hafo..
Charon
16.01.09,09:30
Myslím si, že daný problém je potrebné rozdeliť do dvoch rovín:

1) "Aký program si stiahnuť?", resp. písanie kódov
2) Design - návrh vzhľadu stránky

Môžte mať (stiahnutý, kúpený) nejlepší program aký je vôbec možné na trhu zohnať, môžte ovládať kódovanie do najmenších detajlov, ale ak neviete spraviť dobre design, verte, všetko je nanič. Myslím si, že najdôležitejší je návrh stránky a následne samotná jej tvorba je jednoduchá. Je možné argumentovať, že na nete je veľa voľne stiahnuteľných designov. Ano, ale potom je to vyriešené. Stiahne sa šablona a vyplní sa.

Môj názor, rada, je taký(á). Treba sa venovať designu. Vedieť čo chcem. Videl som totiž stránky, robené profi nástrojmi, cena stovky eur za program, a stránka vyzerala otrasne.
richardg
16.01.09,09:57
takže dostala som sa k tomu že publikovať web, tam si dám FTP, a potom čo ďalej, čo tam napíšem?

sorry za primitívne otázky, ale pre mňa je to španielska dedina:D
Charon
16.01.09,10:12
Aby si mohla niečo uložiť na web cez ftp musíš poznať adresu ftp servera, svoj login a password. Následne Ťa program pripojí so serverom a necháš uploadovať svoje stránky na ftp server. Pravdepodobne si robila web stránku v HTML, tak by si mala dodržať nastavenia servera - ktorý súbor bude považovať za hlavný. Väčšinou to býva súbor index.html, default.html, alebo s koncovka mi htm. A potom program odhlásiš a v prehliadači zadáš adresu...
richardg
16.01.09,10:41
ďakujem Charon za odpoveď, tak už len jedna otázočka, čo je tá adresa ftp servera.nie som si v tom istá, čo tam mám napísať
nechcem to pokaziť
richardg
16.01.09,10:42
to kde mám zaregistrovaný portál?
Charon
16.01.09,11:39
Tam, kde máš zaregistrovaný portál, musíš nájsť niekde adresu FTP servera. niečo v tvare: ftp://niečo.niečo.sk/niečo ...
alebo ftp://xxx.xxx.xxx.xxx kde x sú čísla. Na ftp server NEBÝVA zvykom dávať to isté heslo ako na prístup cez Web.
Pozri sa, keď sa prihlásiš, či niekde na stránke nemáš nejaké "tlačítko" na upload súborov. Potom to skús cez to.
banker
19.01.09,08:06
Stranka je fajn.... Ak mozem skritizovat :) napr: to ze tema neje vlastna ale stiahnuta z Yahoo! SiteBuilder-a,, vycentroval by som ju celu na stred a pozadie by som nenechal biele ale nejake slabucko modre.. btw: neje validny kod:) ale to uz je naozaj malickost. Inak pekny hafo..

presne tak. Najsamprv som zacal robit s yahoo site builderom, ale potom som presiel na DreamWeaver. Nieco som si skopiroval zo site buildera (posuvanie obrazkov po stranke a "buttons"). Ten zbytok som sa musel za 1 den naucit. DreamWeaver sa da stiahnut zadarmo... ako aj kod ;). Nie som profik v tomto, ale mojej to stacilo. Centrovanie som skusal, ale....:confused: trebalo robit vela manualnych posunov.
Dalsiu stranku pre sestru som sa snazil urobit trosku technicky lepsie (krajsie to nemozem povedat, moja by mi to neodpustila :D)
http://fleurduparadis.szm.sk/

Inak na zozname sa staci zaregistrovat a je tam dost miesta na jednoduchy web.
b.
kessina
31.01.09,21:22
ahojte, som tu uplne nova a neviem, ci musim zakladat novu temu, kedze sa tyka programu frontpage. tak sa spytam v tejto, ak sa nehodi, vopred sa ospravedlnujem. hladam nejaky program na tvorbu stranok a pre zaciatocnikov mi bol poradeny prave tento. vie mi niekto poradit, ci sa da stiahnut aj free, pripadne doporucenia nejake ine, v ktorych sa da dobre pracovat?? dakujem
Fero11
01.02.09,03:18
Neodporucam ziadny program, maximalne tak editor pspad (je free) a hlavne http://www.jakpsatweb.cz/
kessina
01.02.09,09:17
ahoj, su tie programy fakt take o nicom? ja sa v tom takmer vobec nevyznam, a to, co som si zatial nastudovala, tak mi pridu tie kody jednoduchsie (pre niekoho, kto to ovlada), no tie programy su vraj pre zaciatocnikov jednoduchsie. a kde by som nasla nejaky pokec o pspad? idem prestudovat tu stranku, dakujem
Fero11
01.02.09,09:48
Tak k pspad by ti asi ani netrebalo pokec, zvyraznuje tagy a tym sa stava kod prehladnejsi, samozrejme ma vela inych zaujmavych funkcii (ale dlho som ho uz nevidel :) ) web http://www.pspad.com/sk/
Hlavne je aby si studovala jakpsatweb, co sa tyka html, xhtml, css je tam toho strasne vela a hlavne s prikladmy
kessina
01.02.09,10:08
tak ten editor som si uz stiahla:) dakujem, stranku studujem, no je toho teda naozaj dost, hlavne na zaciatok, ked to clovek vidi prvykrat, vsetky tie kody.. mala som predtym uz stiahnuty nejaky program, ale nefungoval mi, tak som sa nemohla pohnut, cize teraz staci uz len pisat a tvorit??:D
kessina
01.02.09,11:09
a este jedna otazka, ako si mozem ulozit subor?? chcela som aspon skusit, no bez toho sa tiez neviem dalej pohnut, do c mi to ulozit nechce a k dokumentom mi to zasa neotvori:o isla som normalne cez subor ulozit ako.. podla navodu na tej stranke s koncovkou html a nic.. fakt som totalny zaciatocnik..
Fero11
01.02.09,12:16
musis citat citat citat citat citat a citat http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html#navod
kessina
01.02.09,12:39
dakujem, ja viem, tu cast som uz citala najmenej 10krat. ja neviem, kde robim chybu. ked si jednocucho vytvorim novy subor na c-cku, potom textovy dokument s html, tak sa mi ten subor nezmeni, ako je tam napisane, ze by malo mat modre ecko, proste to ostane take ake je a kes si ho otvorim, tak mi hned otvori editor. myslim, ze tam bude problem, ale neviem, co s tym..
Fero11
01.02.09,13:17
Tak aby si sa netrapila, poslem ti taky subor
kessina
01.02.09,14:44
ja som uplne trdlo.. ako mi to pomoze?:( nic sa mi tam nezmenilo, teda, ze to nie je jednoduche, to bolo jasne, ale ze to ani skusit nebudem vediet a ulozit, to som fakt necakala...
Fero11
01.02.09,14:51
Klikni na subor pravim tlacitkom mysi a vyber ci ho chces otvorit v editore, alebo v prehliadaci
kessina
01.02.09,15:23
supeeeeeeeeeeeeeeeer, sak mne to uz funguje:D daaaakuuujem
ale mam este jednu otazku:) teraz ked si tam nieco napisem aulozim s koncovkou html, tak mi to potom automaticky otvori v prehliadaci, kde s tym samozrejme nemozem pracovat. ako to mozem spravit, aby som s tym mohla dalej pracova, menit, pridavat.. sak urcite vies, ako to myslim
kessina
01.02.09,16:16
ja som to uz nasla:rolleyes: tak este raz dakujem
kessina
02.02.09,11:14
mohol by si mi este poradit, ako mozem zarovnat v pravom zarovnani na stred? neviem, ci som sa dobre vyjadrila. Vpravo dole mam tri riadky, no ked si dam zarovnanie vpravo, tak vsetko mam tam a vyzera to tak smiesne. ako to spravit, aby to bolo vsetko pekne pod sebou vpravo, ale zaroven v strede toho praveho rohu. snad som to nenapisala komplikovane:o
a este neviem prist na to, ako sa daju robit vacsie medzery medzi jednotlivymi odstavcami, ked dam

viackrat, tak sa nic nezmeni
dakujem

Fero11
02.02.09,12:26
mohol by si mi este poradit, ako mozem zarovnat v pravom zarovnani na stred? neviem, ci som sa dobre vyjadrila. Vpravo dole mam tri riadky, no ked si dam zarovnanie vpravo, tak vsetko mam tam a vyzera to tak smiesne. ako to spravit, aby to bolo vsetko pekne pod sebou vpravo, ale zaroven v strede toho praveho rohu. snad som to nenapisala komplikovane:o
a este neviem prist na to, ako sa daju robit vacsie medzery medzi jednotlivymi odstavcami, ked dam

viackrat, tak sa nic nezmeni
dakujem
co som vyznacil, tak tomu nerozumiem. Ono clovek sa to nenauci za 1-2 dni, ale musis prist na princip a uz len vyhladavas co ti treba. Ja moc nepamatam tagy, stale som isiel na stranku jakpsatweb a tam som si vyhladal co som chcel. Vacsiu medzeru spravis naparovim tagom
(to je vlastne dalsi riadok, ak ich das 10, tak spravis 10 riadkovu madzeru.
Odporucam ti: skoc napr. na http://www.freelayouts.com/websites tam mas kopec free layotov, stahni si niektory co sa ti najviac paci a zacni ho editovat v pspade, pomen si farby, pismo, obrazky pozadie atd... Netrap sa tvorenim novej strank (samozrejme ak sa to nechces naucit, komplet od zakladov)

kessina
02.02.09,12:49
dakujem, to mi vobec nenapadlo, tak hadam z tych mnohych tam bude aspon jeden podobny mojmu:D len ja totiz potrebujem uvodnu stranku rozdelit do dvoch jazykov, ale hadam na to pridem :)
myslim to tak, ze ked si dam zarovnanie, tak som zatial nasla len vpravo,vlavo a na stred.napisem priklad, tri riadky
nedela
dnes krasne snezi
streda
blbost, ale priklad, takto mi to zobrazi, ked si dam zarovnanie (len teda na opacnej strane, ale to je jedno) a ja to potrebujem takto:
nedela
dnes krasne snezi
streda
aby to bolo pekne v strede, snad je to pochopitelne:o
a je mi jasne, ze sa to clovek nenauci za par dni, ale casom to urcite zvladnem:)
kessina
02.02.09,13:21
vidim, ze mi tam ten rozdiel nezobrazilo:( jednoducho v tom druhom malo byt nedela a to tretie v strede, nie hned na zaciatku
Fero11
02.02.09,13:23
No moc nerozumiem, najlepsie to bude asi ked to nakreslis a posles, ak nechces tu, tak PM
kessina
02.02.09,14:05
spravy posielat nemozem:( musim byt registrovana min. 5 dni..
cez tu stranku mi to tiez nefunguje, pretoze v kazdom jednom sa neda pisat ľ, ani č mi nefunguje, dá sa to nejako zmeniť? tak ja to skúsim vybodkovať tak ako chcem, aby to bolo.
.........nedeľa.........
dnes celý deň sneží
.........zajtra..........
len si odmysli tie bodky
Fero11
02.02.09,15:09
Ide to spravit viac sposobmy (ak tento text bude staticky a nebude sa menit, tak pouzi   to je vlastne medzera, kolko ich tam das, tolko budes mat medzer
vid ten subor co je ako priloha
kessina
02.02.09,15:38
jej, presne tak som to myslela, dakujem:)
no tak z tych navrhov, co tam boli, som uz prisla na to, ako sa tam zobrazia aj nase pismena, jednoducho som vymazala nejake tagy a funguje to:D len tam je toho tak strasne vela a neviem, ktore su zbytocne a ktore nie (myslim po prerobeni na moju stranku) a este jedna vec mi nie je jasna, totiz v editory je len pismo, ziadne farby, ziadne obrazky, to vsetko je tam samostatne pod stylom (tusim, ty urcite vies) ako je to mozne a ako to vlastne funguje? myslela som si, ze to vsetko musi byt uvedene v tom jednom.
Fero11
02.02.09,17:34
tam niesu ziadne tagy zbytocne, kazdy ma nieco na starosti, ty asi nestudujes jakpsatweb (a nepouzivas google).
Veditore nemozes videt obrazok, lebo, tam mas na obrazok textovy odkaz :)
Neviem ci sa chces naucit robit stranky, alebo len chces stranku mat. Ak chces mat, tak daj predlohu, nieco ti mozno zbucham, teraz mam po skuskovom a mam trocha casu
kessina
02.02.09,20:12
ja viem, ze nie su zbytocne, myslela som to tak, ze ked mam nejaku predlohu, tak tam urcite nemozem pouzit vsetko, pretoze si tam potrebujem urobit veci, ktore maju byt v mojej stranke, preto musi clovek automaticky niektore veci vyhodit. ja potrebujem spravit tu stranku a je teda logicke, ze sa to musim aj naucit :D teda mala by som, myslis, ze by som ti mohla poslat jednu stranu, ktoru som urobila a co mi na nej este nejde spravit? ked ano, tak by si mohol nechat nejaky email.
dakujem
Fero11
03.02.09,03:42
ak chces nechaj mi mail, alebo icq
kessina
03.02.09,08:00
tak icq cislo by malo byt 384583695, snad som to nepoplietla:) kebyze ano, mail tu zasa z nejakych nevysvetlitelnych dovodov nechce odoslat, tak skusim bez zavinaca :)chihuahuaswelt gmail.com