Zuna0305
12.11.08,09:49
Dobrý deň!
Prosím poradte mi niekto....jedna naša zamestnankyňa je na materskej dovolenke uz druhý raz posebe, čiže do práce nenastúpila od prvej materskej.
a jej nevycerpaná dovolenka sa mi kopí, neviem ci jej ju preplatiť, alebo aky je čas, po ktorom zaniká nárok na dovolenku...............ďakujem za radu :)
Tweety
12.11.08,08:50
Dobrý deň!
Prosím poradte mi niekto....jedna naša zamestnankyňa je na materskej dovolenke uz druhý raz posebe, čiže do práce nenastúpila od prvej materskej.
a jej nevycerpaná dovolenka sa mi kopí, neviem ci jej ju preplatiť, alebo aky je čas, po ktorom zaniká nárok na dovolenku...............ďakujem za radu :)
V žiadnom prípade jej ju nemôžeš teraz preplatiť. Nárok na ňu jej stále ostáva. Môže si ju vyčerpať po skončení RD.
D123
12.11.08,09:21
Podla mna, ak jej ju chcete preplatit, moze vas zamestnankyna pocas rodicovskej (nie materskej) poziadat:
ze chce prerusit RD, nastupit do zamestnania s cielom cerpat dovolenku a ze po jej skonceni bude pokracovat dalej v rodicovskej.
Pre vas to bude znamenat na zaklade prerusenia rodicovskej klasicke nahlasenie a po docerpani dovolenky odhlasenie.
Ak to urobi napr. tak, ze zacne cerpanie dovolenky od 5. v mesiaci, a skonci cerpanie pred koncom nasledujuceho mesiaca, bude mat narok aj na rodicovsky prispevok za tie 2 mesiace.
Suma sumarum, pre vas trocha administrativy, pre zamestnanca posilnenie domaceho rozpoctu :-D.
Maja
Infarkt
12.11.08,09:33
Dobrý deň!
Prosím poradte mi niekto....jedna naša zamestnankyňa je na materskej dovolenke uz druhý raz posebe, čiže do práce nenastúpila od prvej materskej.
a jej nevycerpaná dovolenka sa mi kopí, neviem ci jej ju preplatiť, alebo aky je čas, po ktorom zaniká nárok na dovolenku...............ďakujem za radu :)

Treba pred zadaním otázky najprv skúsiť VYHĽADÁVANIE, hm? ;)
Odpoveď nájdeš napríklad aj v tejto téme :
http://www.porada.sk/t76679-rodicovska-materska-dovolenka-kontra-dovolenka-za-kalendarny-rok.html

Ďalšia vec...názov témy treba uvádzať vecne...

A po tretie : odporúčam ti prečítať si pravidlá a aj etiketu Porady, hm? ;)
Pekný deň :)