mucco2201
12.11.08,09:56
Vie mi niekto poradiť kúpili sme byt v OV a chceme na bytovom družstve zmeniť vlastníka. Bude nám stačiť na preukázanie potvrdený návrh na vklad do katastra alebo musíme počkať na vlastnícky list a ako to bude s nájmom ak je byt ešte písaný na pôvodného majiteľa ale už v ňom bývame mi. Ďakujem!
Katy a R
12.11.08,09:02
Počkaj, kým prídu listiny z katastra ... potom treba uzavrieť novú zmluvu so správcom (teda s bytovým družstvom).
aksas2
12.11.08,09:08
Vie mi niekto poradiť kúpili sme byt v OV a chceme na bytovom družstve zmeniť vlastníka. Bude nám stačiť na preukázanie potvrdený návrh na vklad do katastra alebo musíme počkať na vlastnícky list a ako to bude s nájmom ak je byt ešte písaný na pôvodného majiteľa ale už v ňom bývame mi. Ďakujem!
to záleží od správcu ale v drvivej vačšine prípadov som sa strela s tým že správcovia to robia ma základe katastrom potvrdeného návrhu na vklad (to znamená, že kúpne zmluvy už boli podane na kataster) a niektorí si vypýtali ešte k tomu kópiu kúpnej zmluvy
majkii
13.11.08,18:34
to záleží od správcu ale v drvivej vačšine prípadov som sa strela s tým že správcovia to robia ma základe katastrom potvrdeného návrhu na vklad (to znamená, že kúpne zmluvy už boli podane na kataster) a niektorí si vypýtali ešte k tomu kópiu kúpnej zmluvy

Nie je sa kam ponáhľať, pretože čo ak Vám kataster vklad nepovolí alebo preruší povedzme pre formálnu chybu v zmluve a pod. Treba počkať na LV, pretože až vtedy je nadobúdateľ novým vlastníkom.

Podľa §10 (1) zákona o vlastníctve bytov "Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade10) vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností."
Milan.Žiška
14.11.08,05:36
Určite čakať na LV, ak by sa vyskytlo pozdržanie pre formality.
Nič nestratíš, ani o peniaze neprídeš, a ani správcovi to nerobí problém ak to "trochu", počká s agendou ( noooo niektoré katastre majú to trochu aj dlhšie ale dá sa.)

Trpezlivosť.