petkasla
12.11.08,10:10
Prosím poraďte mi:
1. Aké hrnce sú lepšie - smaltovaný riad alebo nerezový riad? A čo všetko by mala obsahovať poriadna hrncová súprava?
2. Čo všetko má obsahovať riadna obedová súprava? A zasa je lepší keramický riad alebo porcelánový?
Prosím ak máte aj nejaké tipy na internetové stránky.
Ďakujem.
velvet
12.11.08,10:37
Môj názor:
Hrnce nerezové - polievkový, menší na cestoviny či zemiaky, ryžu, panvicu, pekáč a plech do rúry
Obedová súprava pre rodinné obedy určite pekná porcelánová - v obchode pod názvom "obedová súprava" dostaneš všetko čo je potrebné...stačí si už len vybrať pre koľko osôb...a to záleží na tom, koľko vás doma je, koľko sa vás zíde keď len raz do roka...keby si kúpila len 6 dielnu, teraz síce ušetríš, ale postupom času sa rodina rozrastie a je možné že potom už ten vzor nebude...
na dennodenné používanie by som zvolila keramickú - je odolnejšia :D
Beella
12.11.08,10:51
Priklanam sa k Velvet. Hrnce urcite nerezove, len ja potrebuje dva take mensie (ryza, zemiaky...) a este jeden mensi s dlhou ruckou - napr. na uvarenie vajicok, parkov, ci pudingu.
Obedova suprava na kazdy den urcite keramicka - vydrzi dlhsie zaobchadzanie v mikrovlnke, v mycke.
tetrisss
12.11.08,16:36
Hrnce urcite nerezove s hrubsim dnom, velky na polievku, stredny na dusenie, maly a ten maly s ruckou, panvicu,pokial financie dovolia, teflonovu , jedalensku supravu na kazdy den sa mi osvedcila biela, ked roztrepem dokupim, na sviatok nejaku s dekorom. No a na pecenie forma na babovku, tortu, chlebik.
osky
20.11.08,09:43
hrnce su istotne najlepsie take tazke,cierne,myslim ze sa volaju TITANOVE,
nepoznam nic lepsie!
su neprilnave,daju sa pouzit aj bez tuku alebo len potriet pierkom.Vari sa na nich rychlo,zachovavaju vitaminy a peknu farbu a aromu jedla.lahko sa cistia,su odolne a maju dlhu zivotnost.pre vsetky tieto plusy su aj pekne drahe ale oplati sa,naozaj.

mam aj smaltovane a sluzia slusne,s nerezovymi skusenost nemam.

doma by ti nemali chybat:

velky polievkovy hrniec/podla poctu osob 5-8 litrovy.../;
1-2 mensie hrnce na zemiaky,cestoviny.....
1 este mensi cca 2litrovy a
aspon 1 jednolitrovy ale take su dobre aj 2-3 kusy,
potom su dobre aj male hrnceky s bocnymi ruckami,niektore mavaju aj taky lievik-pystek:confused: naboku,na nalievanie.
aspon dve dobre panvice - jednu velku ,druhu mensiu
/titanova alebo teflonova-ale ziadne lahke,musia mat hrube dno a patricnu vahu,lehke su nekvalitne.../-zidu sa na palacinky,prazenicu,vyprazanie....


na pecenie mäsa potrebujes 2 pekace/kupuju sa spolu,jeden patri hore ako kryt.../,
potom pekace na pecenie zakuskov ,
plechy na zakusky,
formy/babovka,srnci chrbat,piza.,tortove rozne..../
idealny je aj riad z jenskeho skla/neviem ci som napisala gram.spravne.../,da sa pouzit v rure i mikrovlnke
osky
20.11.08,09:45
hrnce su istotne najlepsie take tazke,cierne,myslim ze sa volaju TITANOVE,
nepoznam nic lepsie!:)
su neprilnave,daju sa pouzit aj bez tuku alebo len potriet pierkom.Vari sa na nich rychlo,zachovavaju vitaminy a peknu farbu a aromu jedla.lahko sa cistia,su odolne a maju dlhu zivotnost.pre vsetky tieto plusy su aj pekne drahe ale oplati sa,naozaj.

mam aj smaltovane a sluzia slusne:cool:,s nerezovymi skusenost nemam.

doma by ti nemali chybat:

velky polievkovy hrniec/podla poctu osob 5-8 litrovy.../;
1-2 mensie hrnce na zemiaky,cestoviny.....
1 este mensi cca 2litrovy a
aspon 1 jednolitrovy ale take su dobre aj 2-3 kusy,
potom su dobre aj male hrnceky s bocnymi ruckami,niektore mavaju aj taky lievik-pystek:confused: naboku,na nalievanie.
aspon dve dobre panvice - jednu velku ,druhu mensiu
/titanova alebo teflonova-ale ziadne lahke,musia mat hrube dno a patricnu vahu,lehke su nekvalitne.../-zidu sa na palacinky,prazenicu,vyprazanie....
samozrejme vsetky hrce maju mat aj vrchnak;)

na pecenie mäsa potrebujes 2 pekace/kupuju sa spolu,jeden patri hore ako kryt.../,
potom pekace na pecenie zakuskov ,
plechy na zakusky,
formy/babovka,srnci chrbat,piza.,tortove rozne..../
idealny je aj riad z jenskeho skla/neviem ci som napisala gram.spravne.../,da sa pouzit v rure i mikrovlnke
osky
20.11.08,09:58
ospravedlnujem sa vsetkym,
neviem preco moj predchadzajuci prispevok je tu dva razy-nie je to z mojej viny.:confused:



na slavnostnu obedovu supravu pre hosti:

polievkova misa
taniere-polievkove,plytke a dezertne,
kompotove misky,
salatovu misu,
ovalnu misu plytsiu-na studene misy
okruhlu misu hlbsiu-na prilohy
malu misticku na omacku,
a celkom malicku misticku na dresing a pod.

okrem toho mozes mat velke taniere na pizu,
pohariky na vajicka,
misky na Müsli

-slavnostna suprava ma byt porcelanova,prakticka je bez pozlatenych ozdob

na bezne pouzivanie doma:

taniere hlboke,plytke a dezertne
kompotove misky
salatova misa
misky na müsli-su dobre aj na puding a pod.

najlepsi a prakticky je biely porcelan,s keramikou skusenost nemam.
ganxta
21.02.11,12:16
Nedavno(december 2010) ma pozvali na prezentaciu spolocnosti, ktora sa zaobera predajom kuchynskeho riadu. Nemal som velke oci a myslel som si ,ze nic nove sa nedozviem, a cele to bude stat figu. Na moje velke prekvapenie predavali kuchysnky riad s diamantovym povrchom. Tvrdili ,ze kuchynský riad je prakticky neznicitelny, co ma aj svoju logiku nakolko diamant(aj ked synteticky) je najvtvrdsi nerast a ktomu zodpovedala aj zaruka na hrnce = dozivotna! S manzelkou sme kupili na vyskusanie, a musim povedat hrnce na varenie nas presvedcili na 100%.
Aby som sa vratil k tvojej otazke, z vlastnej skusenosti ti odporucam kuchynske riady s diamantovym povrchom. Predavaju rozne typy ako: Panvica, Plech, Hrniec, Rajnica, Kastról, Pekač atď
KEJKA
21.02.11,13:51
vzhľadom na používanie indukčnej varnej dosky sa vraciam k starým dobrým smaltovaným hrncom.
Mám aj titanove, ale tie sa na indukčnu VD nehodia, takže sú mi na dve veci.
bersekr
26.04.11,19:49
Nedavno(december 2010) ma pozvali na prezentaciu spolocnosti, ktora sa zaobera predajom kuchynskeho riadu. Nemal som velke oci a myslel som si ,ze nic nove sa nedozviem, a cele to bude stat figu. Na moje velke prekvapenie predavali kuchysnky riad s diamantovym povrchom. Tvrdili ,ze kuchynský riad je prakticky neznicitelny, co ma aj svoju logiku nakolko diamant(aj ked synteticky) je najvtvrdsi nerast a ktomu zodpovedala aj zaruka na hrnce = dozivotna! S manzelkou sme kupili na vyskusanie, a musim povedat hrnce na varenie nas presvedcili na 100%.
Aby som sa vratil k tvojej otazke, z vlastnej skusenosti ti odporucam kuchynske riady s diamantovym povrchom. Predavaju rozne typy ako: Panvica, Plech, Hrniec, Rajnica, Kastról, Pekač atď

A kolko stali? plus minus za kus? Pretoze rozmyslam nad podobnymi, len este nie som 100% rozhodnuty.

Tymto chcem poprosit aj ostatnych o nazor. Rozmyslam medzi tymito troma moznostami, vypisem ich v poradi, podla akeho sa mi najviac pozdavaju, prvy tie, ktore maju zatial u mna najviac bodov:

swiss diamond
circulon infinite
stellar 6000

Vsetky maju dozivotnu zaruku, ale tie posledne maju len 10 rokov zaruku na nelepivy povrch, tym padom asi aj vypadavaju
marlo79
28.04.11,09:57
evuš
28.04.11,10:27
swiss diamond ... dost divoke ceny
http://www.justquality4you.com/index.php/categories/swiss-diamond-cookware/page-1/


fíha :eek::eek::eek:, za tie ceny by mohli aj sami variť :D:D:D
Anna123
17.11.11,18:52
Kúpili ste si niekto riady alebo panvice zn. Bioceramix? Sú kvalitné?
Tweety
24.08.12,11:13
lujza.j
24.08.12,13:53
Tweety
24.08.12,13:56
Luj, dík, ale chcela som skôr vedieť osobné skúseností poraďákov.
lujza.j
24.08.12,14:11
Luj, dík, ale chcela som skôr vedieť osobné skúseností poraďákov.
a tutok: http://www.porada.sk/t193133-druhy-panvic-keramicke-liatinove-titanove.html
http://www.porada.sk/t166898-keramicka-panvica.html
player85
02.10.12,15:40
Nemá niekto skúsenosti s týmto kuchynským riadom?
http://www.delimano.sk/sady/starter-set.html
http://cdn1.studio-moderna.com/CeramicaPrimaStarter_843265_12301.jpg
Ahojte, s DELIMANOM mam úžasné skpsenosti, priateľ mi pred rokom kúpil celú sadu za vybornú cenu a teda nevymenila by som ho za nič na svete, je na nom nepoškriabatelny povrch čiže už priatela aj rezne pustím obracať a čo sa mipáči najviac je to, že varím zdravo a chutne kedže používam minimalne množstvo oleja. Maso chuti uplne inak ako na bezných panviciach, pretoze keramicky povrch ma tendenciu uzatvárat povrch maska a stavnatost ostava vnutri. tato značka je úžasna!!! vrelo odporučam každemu ja som si velmi oblubila wok, s grilovacou panvicou a taktiež aj pekáč, ked robim zapecene cestoviny vobec sa nepripaluju. Tato znacka ma aj vela ineho co som si všimla momentalne začali ponukat aj tlakove hrnce značky delimano na ktoré si už robím zálusk ;)
Tweety
02.10.12,16:04
Dík za príspevok s vlastnou skúsenosťou, mám už keramickú panvicu, nie síce tejto značky ale TEFAL, som s ňou zatiaľ spokojná. Ten riad mi pripomína titánové riady z ktorých mám pár doma, fakt sú super, ide to bez tuku, dá sa na nich aj na sporáku piecť ako v rúre.
A nevieš ako ju kupoval? Či priamo v kamennom obchode, alebo cez net?
player85
02.10.12,16:16
Dík za príspevok s vlastnou skúsenosťou, mám už keramickú panvicu, nie síce tejto značky ale TEFAL, som s ňou zatiaľ spokojná. Ten riad mi pripomína titánové riady z ktorých mám pár doma, fakt sú super, ide to bez tuku, dá sa na nich aj na sporáku piecť ako v rúre.
A nevieš ako ju kupoval? Či priamo v kamennom obchode, alebo cez net?

priatel ju kupil v kamennom obchode, viem, že maju predajne po Slovensku, ale taktiez viem, že maju aj internetovy obchod stranka delimano.sk to je uplne to iste. teraz sa mi tam pači aj ta sada delimano fantasia(formy na pečenie) kamaratka ju ma a tiež si moc chvali. S RIADIKOM som moc spokojná, nakolko skutočne chuť maska a zeleninky je uplne ina. a to o grilovanom masku alebo rybkach ani nehovorím. tieto riady maju aj termosenzory čo je uplne super a velmi rýchlo sa nahrievaju. A čo som sa dozvedela je tam aj 5 rokov záruka. určite odporučam vyskušať. :)
Tweety
02.10.12,16:24
Už som zistila, že predajňa je aj u nás, tak ju čoskoro navštívim. Určite si to bude lepšie popozerať, pochytať naživo, ako cez net.
player85
02.10.12,16:28
Už som zistila, že predajňa je aj u nás, tak ju čoskoro navštívim. Určite si to bude lepšie popozerať, pochytať naživo, ako cez net.

Ja si tiez myslim :) ja som uplne rovnaka, tiež musim najskor poriadne vidiet, pochytat, vidiet velkost a podobne :)
Tweety
04.10.12,06:13
priatel ju kupil v kamennom obchode, viem, že maju predajne po Slovensku, ale taktiez viem, že maju aj internetovy obchod stranka delimano.sk to je uplne to iste. teraz sa mi tam pači aj ta sada delimano fantasia(formy na pečenie) kamaratka ju ma a tiež si moc chvali. S RIADIKOM som moc spokojná, nakolko skutočne chuť maska a zeleninky je uplne ina. a to o grilovanom masku alebo rybkach ani nehovorím. tieto riady maju aj termosenzory čo je uplne super a velmi rýchlo sa nahrievaju. A čo som sa dozvedela je tam aj 5 rokov záruka. určite odporučam vyskušať. :)
Môžeš mi ešte napísať, ako dlho ich už používaš? Dík
player85
04.10.12,14:21
[QUOTE=Tweety;2155125]Môžeš mi ešte napísať, ako dlho ich už používaš? Dík[/QUO

Prietel ich kupil minuly rok v novembri, cize sa pouzivaju uz skoro rok, a to velmi často :)kedže velmi rada varím...uvažuješ nad kúpou?
Tweety
04.10.12,14:25
[QUOTE=Tweety;2155125]Môžeš mi ešte napísať, ako dlho ich už používaš? Dík[/QUO

Prietel ich kupil minuly rok v novembri, cize sa pouzivaju uz skoro rok, a to velmi často :)kedže velmi rada varím...uvažuješ nad kúpou?
Hej, už dávnejšie nad tým s dcérou dumeme, za chvíľu budú narodky, aj Vianoce. Mám síce ešte aj nejaké titánové,(tiež sú super) ale tie sa mi páčia aj dizajnovo. Ak pôjdem pozrieť do obchodíku, možno už nebude nad čím rozmýšľať.
Anna123
28.11.12,15:46
Twetty - kúpila si keramický riad? Aké máš skúsenosti? Mne akurát došli panvica a hrniec zn. Silex /taliansky výrobca/ riad je pomerne ľahký no a z príspevkov ktoré som si na internete vyguglila som na pochybách. Teraz je taký veľký výber riadov a každý chváli niečo iné...
Anna123
29.11.12,08:55
Posúvam...
Tweety
29.11.12,09:22
Twetty - kúpila si keramický riad? Aké máš skúsenosti? Mne akurát došli panvica a hrniec zn. Silex /taliansky výrobca/ riad je pomerne ľahký no a z príspevkov ktoré som si na internete vyguglila som na pochybách. Teraz je taký veľký výber riadov a každý chváli niečo iné...
Riady som ešte nekúpila, ale panvice áno, sú perfektné.
Anna123
29.11.12,12:32
A na čo všetko ich používaš a koľko oleja treba pridať, a vyprážať v nich aj klasické obaľovné rezne? Ďakujem za informácie.
Tweety
29.11.12,12:45
A na čo všetko ich používaš a koľko oleja treba pridať, a vyprážať v nich aj klasické obaľovné rezne? Ďakujem za informácie.
Vypráža sa na nich bez oleja, alebo len s malým množstvom.
player85
09.03.13,10:11
Ahojte,ja dnes prvy krat skusamzo znacky delimano tlakac,mam uz keramicke hrnce z tejto znacky a su super :) sice pred tlakovymi hrncami mam respekt tak som sa predsa len rozhodla vyskusat,dufam,ze sa obedik podari :)
lubolelo
10.03.13,16:42
Ajoj,nezabudni na tlakový hrniec.Ušetrí Ti kopec času.Radšej kúp drahší,máš po starostiach.
KristínkaDK
10.03.13,16:42
My máme doma roky sadu smaltovaných a posledné asi 4roky používame aj nerezové. Teda od kedy sme vyskúšali nerezové, tak už iba tie. Kvalitné nerezové sú super
KristínkaDK
10.03.13,16:45
A ako spomenul lubolelo tlakový hrniec je tiež skvelá vec, ktorá ušetrí čas pri varení. Niekde na nete som videla aj rôzne porovnania tlakáčov
player85
14.03.13,15:02
Ahojte myslite ze mozem dat do tlakaca aj susene slivky????
Tweety
14.03.13,15:54
Ahojte myslite ze mozem dat do tlakaca aj susene slivky????
Prečo duplicita?