caramellka
12.11.08,10:23
Dobrý deň, Poraďáci,
chcem Vás poprosiť o radu, ak má niekto skúsenosti s perličkovým kúpeľom do vane, je to naozaj také účinné a uvoľňujúce na svaly (hlavne chrbát), ako sa prezentuje v reklamách?
A ešte niečo -dočítala som sa, že by sa to nemalo používať pri kŕčových žilách. Ale čo pri osteoporoze? Neviete niekto, či to nemá nejaký negatívny vplyv v tomto prípade?

Ďakujem veľmi pekne.;)
velvet
12.11.08,10:39
Nemám s tým skúsenosti, ale aj ja by som to chcela :---
Myslím že pri osteoporóze problém nebude, akurát že si človek musí po kúpeli dávať väčší pozor ako obyčajne...ale to aj po normálnom, nie len pri perličkovom.
Rozalka
12.11.08,16:59
Mám taký perličkový kúpeľ, cca 14r. Som s ním spokojná.
Krčové žily: je to pravda, nemalo by sa používať.
Osteoporóza: môžeš, ale nie veľmi teplú vodu, čo však platí aj pri bezperličokovom kúpaní.
Celkový záver: ak porovnáš termálne a liečivé kúpele, tak to je asi ten rozdiel.
Je to veľmi dobré na relax, celkové uvoľnenie, najmä po problémovom dni, dokonca aj pri "hlavybolení" mi pomohlo. Líham si do vody tak, aby bubliny "buchnátovali", no určite to nie je také intenzívne, ako v rehabilitačných centrách.
caramellka
13.11.08,05:32
Ďakujem, Rozalka, si zlatá. Aj Velvet ďakujem za reakciu. Tak asi si to idem objednať.:) Ja chodím aj do kúpeľov do tej časti s vírivkami a pod., tak preveventívne 2x za mesiac na 2-3hod., ale mávam také stuhnuté svaly na chrbte, hlavne v oblasti lopatiek, lebo v práci celý deň sedím pri počítači. Takže som chcela niečo také uvoľňujúce na doma :), lebo tie všelijaké gély a krémy mi veľmi v tom nepomáhajú. Takže to asi vyskúšam s tým perličkovým kúpeľom, vďaka.
VANUSKA
29.11.08,14:24
Dobrý deň, Poraďáci,
chcem Vás poprosiť o radu, ak má niekto skúsenosti s perličkovým kúpeľom do vane, je to naozaj také účinné a uvoľňujúce na svaly (hlavne chrbát), ako sa prezentuje v reklamách?
A ešte niečo -dočítala som sa, že by sa to nemalo používať pri kŕčových žilách. Ale čo pri osteoporoze? Neviete niekto, či to nemá nejaký negatívny vplyv v tomto prípade?

Ďakujem veľmi pekne.;)Mam to 2 roky a je to dobre. Mam problemy s chrbticou a kupel ma uvolni. Za tie peniaze co som za to dal to stoji ani nie 2000 sk.
Elena Navrátilová
29.11.08,14:48
Mam to 2 roky a je to dobre. Mam problemy s chrbticou a kupel ma uvolni. Za tie peniaze co som za to dal to stoji ani nie 2000 sk.

Prezradíš aké perličkový máš? Odkiaľ?
Heni
29.11.08,14:59
Mám taký perličkový kúpeľ, cca 14r. Som s ním spokojná...


Mam to 2 roky a je to dobre... .
aj mňa by zaujímalo, s čím ste spokojné... prosím, nedal by sa priložiť link, aby som inšpirovala ježiška? ;)
VANUSKA
29.11.08,15:15
Prezradíš aké perličkový máš? Odkiaľ?Ja som to bol kupil cez nejaky zasielkovy obchod. V televizii to bolo kupte hned a dame vam este to a to... Tak som tam zavolal a poslali to. Prilozili k tomu ako bonus nejake vonave esencie. Ja som s tym spokojny a ani v rodine to nikto velmi neodvrhol. Do vani nesmie ist vela vody lebo ked tomu dam " forsaz " tak to trochu spliecha vodu z vane. Uz som videl aj modernejsie, ale tento nema chybu, predhrieva vzduch a ma to dialkove ovladanie. Priprava na kupel 3 minuty a 30 minut si lebedim ako PASA v tureckom kupeli.
VANUSKA
29.11.08,15:24
aj mňa by zaujímalo, s čím ste spokojné... prosím, nedal by sa priložiť link, aby som inšpirovala ježiška? ;)No spokojny som s tym, ze pokial mam stuhnuty chrbat a siju tak mi to velmi uvolni. Ked to dam na 3-ku tak to tak mlati do chrbta ako maser. Z VANE idem vymlateny ale perfektne uvolneny. ZA TIE PENIAZE TO NEMA CHYBU. Pokupil som aj ine srandicky, ako odtucnovacie pasy a ine veci, ale to boli vyhodene peniaze. S tymto som spokojnny. Mam to viac ako dva roky a zatial to bez problemov fumguje a hlavne to pomaha. Pouzivam to tak jedenkrat za 14 dni niekedy ked ma boli chrbat tak aj dvakrat do tyzdna a pomohlo to. Ja to doporucujem.
Heni
29.11.08,15:29
No spokojny som s tym, ze pokial mam stuhnuty chrbat a siju tak mi to velmi uvolni. Ked to dam na 3-ku tak to tak mlati do chrbta ako maser. Z VANE idem vymlateny ale perfektne uvolneny. ZA TIE PENIAZE TO NEMA CHYBU. Pokupil som aj ine srandicky, ako odtucnovacie pasy a ine veci, ale to boli vyhodene peniaze. S tymto som spokojnny. Mam to viac ako dva roky a zatial to bez problemov fumguje a hlavne to pomaha. Pouzivam to tak jedenkrat za 14 dni niekedy ked ma boli chrbat tak aj dvakrat do tyzdna a pomohlo to. Ja to doporucujem.
ja by som chcela vedieť, čo je to "to" ... môžeš aspoň cez ss byť konkrétnejší? ;)
Elena Navrátilová
29.11.08,15:43
Ja som to bol kupil cez nejaky zasielkovy obchod. V televizii to bolo kupte hned a dame vam este to a to... Tak som tam zavolal a poslali to. Prilozili k tomu ako bonus nejake vonave esencie. Ja som s tym spokojny a ani v rodine to nikto velmi neodvrhol. Do vani nesmie ist vela vody lebo ked tomu dam " forsaz " tak to trochu spliecha vodu z vane. Uz som videl aj modernejsie, ale tento nema chybu, predhrieva vzduch a ma to dialkove ovladanie. Priprava na kupel 3 minuty a 30 minut si lebedim ako PASA v tureckom kupeli.

Ja som bola v kúpeľoch a tam som mala procedúry ako perličkový vaňový kúpeľ aj bylinkový... super vecička. Takže už len sledovať teleschoping? Nebol by si taký láskavý a neurobil kk ako sa tento perličkový kúpeľ nazýva? Ďakujem veľmi pekne.
VANUSKA
29.11.08,16:04
Ja som bola v kúpeľoch a tam som mala procedúry ako perličkový vaňový kúpeľ aj bylinkový... super vecička. Takže už len sledovať teleschoping? Nebol by si taký láskavý a neurobil kk ako sa tento perličkový kúpeľ nazýva? Ďakujem veľmi pekne.
No dufam ze to nebude ako reklama. Ja som zakupil srandicku JML Luxury SPA model WE 999 5R. Nie je to take ako v kupeloch, ale na to ze je to velke ako zehlicka tak to robi divy.
VANUSKA
29.11.08,16:13
ja by som chcela vedieť, čo je to "to" ... môžeš aspoň cez ss byť konkrétnejší? ;)
Teda pokusim sa TO nejak zrozumitelne vzsvetlit. Asi to pojde dost tazko, lebo som technicky ANTI. Tym to som myslel perlickovu masaz, ktora je na principe tlaceneho vduchu, ktory kompresor tlaci do podlezky, ktora je prisavkami uchytena na dne vane napustenej vodou. Na podlozke su trisky a tie potom vlastne viria vodu a ta masiruje chrbat a siju. Je to tobre, nie je to ako velka virivka, ale svoje to splni. Neviem to odborne vysvetlit, ale doporucujem
Rozalka
29.11.08,17:54
aj mňa by zaujímalo, s čím ste spokojné... prosím, nedal by sa priložiť link, aby som inšpirovala ježiška? ;)
Ja som perličkovač kúpila asi pred 14 rokmi vo firme Eastcon, nebol to v tom čase lacný špás (ak sa dobre pamätám, okolo 15T). Pozerala som aj na ich stránke na nete, žiaden cenník.
V čase nákupu sa na tento výrobok vzťahovala znížená sadzba DPH, tak asi naozaj išlo o liečebný produkt.



http://sk.eastcon.com/sk/produkty/masaze-wellness/hydromasazna-terapia.html
Heni
30.11.08,06:49
Teda pokusim sa TO nejak zrozumitelne vzsvetlit. Asi to pojde dost tazko, lebo som technicky ANTI. Tym to som myslel perlickovu masaz, ktora je na principe tlaceneho vduchu, ktory kompresor tlaci do podlezky, ktora je prisavkami uchytena na dne vane napustenej vodou. Na podlozke su trisky a tie potom vlastne viria vodu a ta masiruje chrbat a siju. Je to tobre, nie je to ako velka virivka, ale svoje to splni. Neviem to odborne vysvetlit, ale doporucujem
dakujem. už viem čo je to ;) , myslela som názov výrobku, ako si to uviedol v predch. príspevku, idem prelustrovať a pregoogliť ;)
Elena Navrátilová
30.11.08,07:19
Ja som perličkovač kúpila asi pred 14 rokmi vo firme Eastcon, nebol to v tom čase lacný špás (ak sa dobre pamätám, okolo 15T). Pozerala som aj na ich stránke na nete, žiaden cenník.
V čase nákupu sa na tento výrobok vzťahovala znížená sadzba DPH, tak asi naozaj išlo o liečebný produkt.



http://sk.eastcon.com/sk/produkty/masaze-wellness/hydromasazna-terapia.html

Rozálka, dnes stojí lacnejší druh perličkového kúpeľa cez 20 tisíc... ale z 3000 tryskami stojí bez pár korún 30000,-.