evelinnka
12.11.08,11:57
dobry den poradaci... neviem uz kde a na koho sa mam obratit,pretoze mam z toho vsetkeho taky pocit, ze ti nasi lekari su taki,kym im nedate do vrecka minimalne 10-tisicovy uplatok tak sa ani neunuvaju vam podat nejaku informaciu.Moj otec, 62 rocny ma rakovinu pluc,teda konkretnejsie malobunkovy karcinom pluc.Lieci si vo vychodoslovenskom onkologickom ustave,no s pokytovanim liecby ako aj zdravotnickych sluzieb nie sme vobec spokojni.Od bolesti sa nevie postavit, a oni ho presuvaju z jednej postele na druhu,raz do postele ktora mu je kratka,raz do postele kde je vylezany matrac a pod.Ak sa chceme informovat u osetrujuceho lekara,ako mu mozme pomoct,co sa da dokupit ku liecbe,ako sa moze zlepsit jeho zdrav.stav tak si najprv musime pockat,kym si vazeny pan primar najde minutku casu,co sa moze stat aj o 2 tyzdne a pod.Snazime sa pre ocka vybavit hospitalizaciu v NOU v BA.Chcem sa opytat teda, ci ma niekto skusenosti.Ci mal tam taktiez lieceneho na rakovinu niekoho,aky tam bol pristup,kvalita posskytovanych sluzieb a tak.Velmi by ste mi tym pomohli,pretoze som uz zufala.Bohuzial my sme z KE,a do Ba je dost obtiazne za nim dochadzat kedze len cesta by ma vysla na 2000 korun plus neratam vsetky vydavky spojene s ubytovanim,stravou a pod.Dakujem vam velmi pekne za vase odpovede.
syrik
12.11.08,11:29
dobry den poradaci... neviem uz kde a na koho sa mam obratit,pretoze mam z toho vsetkeho taky pocit, ze ti nasi lekari su taki,kym im nedate do vrecka minimalne 10-tisicovy uplatok tak sa ani neunuvaju vam podat nejaku informaciu.Moj otec, 62 rocny ma rakovinu pluc,teda konkretnejsie malobunkovy karcinom pluc.Lieci si vo vychodoslovenskom onkologickom ustave,no s pokytovanim liecby ako aj zdravotnickych sluzieb nie sme vobec spokojni.Od bolesti sa nevie postavit, a oni ho presuvaju z jednej postele na druhu,raz do postele ktora mu je kratka,raz do postele kde je vylezany matrac a pod.Ak sa chceme informovat u osetrujuceho lekara,ako mu mozme pomoct,co sa da dokupit ku liecbe,ako sa moze zlepsit jeho zdrav.stav tak si najprv musime pockat,kym si vazeny pan primar najde minutku casu,co sa moze stat aj o 2 tyzdne a pod.Snazime sa pre ocka vybavit hospitalizaciu v NOU v BA.Chcem sa opytat teda, ci ma niekto skusenosti.Ci mal tam taktiez lieceneho na rakovinu niekoho,aky tam bol pristup,kvalita posskytovanych sluzieb a tak.Velmi by ste mi tym pomohli,pretoze som uz zufala.Bohuzial my sme z KE,a do Ba je dost obtiazne za nim dochadzat kedze len cesta by ma vysla na 2000 korun plus neratam vsetky vydavky spojene s ubytovanim,stravou a pod.Dakujem vam velmi pekne za vase odpovede.

Ahoj...kamarátkina mama ležala v Onkologickom ústave svätej Alžbety? tak sa to tuším volá a druhej kamarátky otec ležal na Kramároch....no tam s prístupom neboli vôbec spokojní....držím palce a ockovi nech sa mu polepší
ZDENIELA
12.11.08,11:35
Vieš, ono je to vždy ťažké ...
A človek v takýchto situáciách reaguje väčšinou ináč (trošku viac prehnane) ako normálne... Viem to, sestre umieral manžel na rakovinu cca jeden rok a tiež sme z toho vinili všetkých dookola - lekárov, sestričky ...
beatam
12.11.08,12:48
Ja mám s NOU Blava len tie najlepšie osobné skúsenosti. Liečila som sa na hematologii. Super lekári aj sestričky. Držim palce otcovi aj celej rodine. Viem, aké to je ťažké.
evelinnka
12.11.08,15:49
ja viem,ze v takej tazkej chvili ludia reaguju trosku prehnane... ja nevinim ani sestricky,ani lekarov,pretoze sa im v podstate ani necudujem ze su taki odmerani za tie platy co dostavaju...ale zasa na koho sa mame obratit my ludia? bohuzial, nemam z coho dat lekarovi do vrecka uplatky,a tlacit do neho...dakujem vam zatial za prispevky,dufam, ze coskoro pribudnu aj dalsie,pretoze v piatok by sme mali vediet konecny verdikt ci ho vezmu teda do BA alebo nie...dakujem vam este raz
buchač
12.11.08,20:30
Čiže , som košičan,do BA by som nechodil,lebo by ste mohli dopadnúť so všimným tak isto.Podotýkm,že som osobne nič nedal!!!
Čo sa týka,postelí,to je už chyba celého zdravotníctva.
Moje osobné skúsenosti sú,že nejaké doplnky sa nejak zvlášť neoplatí kupovať,je to zbytočné. Osožnejšie sú skôr nejaké produkty na prírodnej báze.Príkladne - čučoriedky,cvikla,čierna redkvička,paradajky.Ide to tiež do peňazí,ale je to lepšie ako nejaké lentilky z umelými produktami.
Veľmi silný dôraz kladiem na psychickú podporu !!!!!! Zároveň ale odporúčam túto ordinovať v primeraných dávkach,t.j., že každý deň pôjde k nemu niekto na návštevu.Je jedno či rodina,známy alebo priateľ.Čo je však dôležité,nie je dobré zaťažovať organizmus chorého viacerými osobami. Asi podľa hesla, všetkého veľa škodí !!!!
Mal som túto " možnosť " obsolvovať túto tortúru v zmienenom zariadení v roku 2001.Absolvoval som 6 cyklusov brutálnej chemoterapie !!!! Každé tri týždne 3 dní - z toho mi 36 hodín nepretržite išla infúzia !!!! Pred aj po chemo bola operácia hrubého čreva , kde boli tri nádory ! Mám o 30 cm kratšie črevo ! No ale mal som recht,dostal som sa medzi to 1 percento vyvolených , mám Jackpot !!!!!!!
Spomínaš ošetrujúceho lekára,ale zároveň nadávaš na primára.Je to jeden a ten istý človek ? Lebo ak ide o dve rôzne osoby,nečudujem sa,primár je na niečo iné,ako na informácie,pokiaľ sa nejedná o jeho pacienta !! Ale k otázke poskytovania prístupu k pacientovi . Tak to je zasa individuálny názor, nakoľko niekomu nevyhovuje to a druhému zas niečo iné ! No moja osobná skúsenosť je skôr pozitívna ako negatívna !!! Asi v pomere 80 / 20 %.
Čo sa týka napr. info od oš.lekára. Bola vizita,na izbe 5 pacienti,lekárovi trval pohovor o našich problémoch cca 30 minút.No z toho 25 minút bol pri mojej posteli !!!! Spovedal som ho,len tak fičalo. Pri spomienke o aplikácii medikamentov ma informoval v tom zmysle,že či by som išiel do Tokia,New Yorku....všade by som dostal to isté,čo na Slovensku. Tušil som,do čoho idem,ale na prvom predstavení,dole v suteréne,som bol totál hotový.Keď som vyšiel von,spotený,smrdel som sám sebe ,ako ešte nikdy predtým. Ďaľšie poznatky by som nerád takto,nechcem Ťa nejak rozrušiť,tieto sú už o psychike na oddelení.To už ale vidí len pacient,práve preto potrebuje spomínanú podporu!!!!!!!!

Poznámka : Ak chceš ešte niečo viac,daj vedieť,neviem čo ešte napísať,je to na dlho !
mysula
17.11.08,19:53
Ahoj, ja som taktiež onkologický pacient, akurát ja som mala to šťastie že moj nádor bol nezhubný.Píšeš, že pochádzaš z Košíc, ja som prešovčanka a som dispenzarizovaná v onkologickej ambulancii v Prešove kde je primárkou Mudr. Tkáčová, je to jedna fantastická osoba a má pod sebou jeden fantastický personál a to viem o čom hovorím lebo som dispenzarovaná 10 rokov,tak ak Ti mozem poradiť skúste vybaviť Prešov,nebolo by to ani tak ďaleko.Nech Vám to dobre dopadne,prajem Vám veľa síl a trpezlivosti.
jkmk
28.11.08,12:23
prežil som operáciu vo Vyšných Hágoch kde mi odoperovali zhubný nádor potom som bol na onkologii v žiline a sedem rokou chodím na plúcne v žiline . nikdy som nikomu nemusel nič dávať a doteraz som sa stretol len z dobrým zachádzaním. možno šťastie možno záujem z mojej strany a hlavne chuť. Držím palce
Rika
17.04.10,12:03
dobry den poradaci... neviem uz kde a na koho sa mam obratit,pretoze mam z toho vsetkeho taky pocit, ze ti nasi lekari su taki,kym im nedate do vrecka minimalne 10-tisicovy uplatok tak sa ani neunuvaju vam podat nejaku informaciu.Moj otec, 62 rocny ma rakovinu pluc,teda konkretnejsie malobunkovy karcinom pluc.Lieci si vo vychodoslovenskom onkologickom ustave,no s pokytovanim liecby ako aj zdravotnickych sluzieb nie sme vobec spokojni.Od bolesti sa nevie postavit, a oni ho presuvaju z jednej postele na druhu,raz do postele ktora mu je kratka,raz do postele kde je vylezany matrac a pod.Ak sa chceme informovat u osetrujuceho lekara,ako mu mozme pomoct,co sa da dokupit ku liecbe,ako sa moze zlepsit jeho zdrav.stav tak si najprv musime pockat,kym si vazeny pan primar najde minutku casu,co sa moze stat aj o 2 tyzdne a pod.Snazime sa pre ocka vybavit hospitalizaciu v NOU v BA.Chcem sa opytat teda, ci ma niekto skusenosti.Ci mal tam taktiez lieceneho na rakovinu niekoho,aky tam bol pristup,kvalita posskytovanych sluzieb a tak.Velmi by ste mi tym pomohli,pretoze som uz zufala.Bohuzial my sme z KE,a do Ba je dost obtiazne za nim dochadzat kedze len cesta by ma vysla na 2000 korun plus neratam vsetky vydavky spojene s ubytovanim,stravou a pod.Dakujem vam velmi pekne za vase odpovede.
aj keď ty si to už asi vyriešila, ale pre ostatných.
Moja mama ležala aj zomrela v NOU v Ba a prístup väčšiny lekárov bol dobrý. Na sestričky nemôžem povedať nič zlé, veľmi dobre bolo o ňu postarané, aj v posledných dňoch, keď jej už nedávali žiadnu nádej. Zlé skúsenosti mám len s dr. Minárikom, je náladový, niekedy nepríjemný, po celý čas čo sa mama u neho liečila nám nepovedal v akej je situácii ani ako jej môžeme pomôcť a hlavne neschopný povedať pravdu ani vtedy, keď už aj vy viete že je zle. Moja mama už nechodila, nejedla, nerozprávala, metastázy mala po celom tele a on sa tváril, že veď to neznamená, že keď ju dali na paliatívne oddelenie, tak sa už z toho nedostane a zomrie. No 5 min. potom ako som s ním hovorila mi iný lekár, ktorý ju dostal po ňom na starosť povedal, že má pred sebou asi 2 týždne života a už jej nevedia pomôcť. Bohužial, mal pravdu, bolo to v lete 2009
ubka
17.04.10,17:30
Rika, je mi to úprimne ľúto...prečítala som si Tvoj príspevok.
Rika
17.04.10,17:36
ubka, dakujem, stále nám chýba, ale veľa sa trápila v žívote, tak veríme, že teraz už netrpí