diro10
12.11.08,12:18
Prosím o radu.Kto navrhuje mimoriadnú (koncoročnú) odmenu riaditeľovi školy.Nevieme sa dohodnúť či zriaďovateľ alebo zástupca školy.Dakujeme.
ZlaticaB
12.11.08,11:36
Jednoznačne zriaďovateľ.
anicka111
12.11.08,18:11
Navrhnúť ju môže aj zástupca, no schváliť ju musí určite zriaďovateľ. (Teda aspoň u nás to funguje takto. Použijeme tlačivo zriaďovateľa. V riadku návrh predkladá:...zástupca) Zriaďovateľ sáám od seba rozdáva odmeny nerád.
ZlaticaB
19.11.08,08:04
Hoci viem, že zriaďovateľ nerozdáva odmeny rád ale predsa len postup aby zástupca navrhoval odmenu riaditeľovi sa mi nezdá. Ako môže podriadený navrhnúť odmenu nadriadenému.
baumlova
27.11.08,05:19
U nás to funguje tak, že odmenu navrhne zástupca,ktoý osobne ide za starostom zdôvodniť návrh a ten buď súhlasí, alebo väčšinou zníži.
jaros5
31.12.08,13:09
Prosím o radu.Kto navrhuje mimoriadnú (koncoročnú) odmenu riaditeľovi školy.Nevieme sa dohodnúť či zriaďovateľ alebo zástupca školy.Dakujeme.
Zdá sa mi prinajmenšom choré, aby podriadený navrhoval odmenu svojmu nadriadenému !!!:eek:
Jednoznačne zriaďovateľ - a ten by mal aj vedieť za čo odmenu dáva, resp. nedáva.
jaros5
31.12.08,13:15
Návrh by nemal vychádzať od zástupcu riaditeľa školy.
Ak, tak od rady školy.
mjarka
18.01.09,09:10
Platové náležitosti riaditeľovi určuje zriaďovateľ, teda aj odmenu.
Od 1.9.2009 v zák. 596/2003 v § 6 pribudlo nové ustanovenie, a to ods. 23, v ktorom sa píše "obec vykonáva hodnotenie riaditeľa školy alebo školského zariadenia, ktorých je zriaďovateľom." (Obdobne je to v § 9 ods. 13 vo vzťahu samosprávneho kraja a riaditeľa strednej školy). Nie je mi celkom jasné, čo sa tým myslí, ja to chápem asi takto:
1. Zriaďovateľ by mal mať zadefinované kritéria na hodnotenie riaditeľov.
2. Mal by nejakým spôsom získať podklady pre hodnotenie, napr. spätnú väzbu aj od spomínanej rady školy, učiteľov, vrátane sebareflexie riaditeľa.
3. Hodnotenie riaditeľa by malo byť podkladom pre priznanie odmeny riaditeľovi.
Zaujíma ma Váš názor.