Jana Acsová
20.05.05,11:35
Všimli ste si, že účtovná závierka za rok 2004 (akciovky, s.r.o., družstvo, štátny podnik) musí byť predložená k schváleniu do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia (§40 Obchodného zákonníka)? T.j. do 30.6.2005. Následne sa nám na to viaže povinnosť zverejniť túto v zbierke listín obchodného registra do 30 dní po jej schválení.
Blíži sa nám to.
marianna
20.05.05,10:29
No to som teda netušila. Takže do 30.6 by sme mali vykonať Valné zhromaždenie.
ESTER
20.05.05,11:59
Ja som už predložila závierku do zbierky listín na súde, neboli s tým spojené žiadne poplatky. AVO , neviem či dobre rozumiem tomu čo píšeš, je ešte nejaká ďalšia povinnosť so zápisom do obchodného vestníka?
ik-a
20.05.05,12:10
No to som teda netušila. Takže do 30.6 by sme mali vykonať Valné zhromaždenie.
A ako chces schvalit uct.zavierku. Ved to je jedna z veci, o ktorych royhoduje prave val.zhromazedenie. K tomu val.zhromazdeniu. Spolocnost musi mat min. raz do roka val.zhromazdenie, ak tomu tak nie je, moze byt na navrh jedneho z majitelov spolocnosti dany vymaz pre neplnenie si zakonnych povinnosti.
ik-a
20.05.05,12:12
Ja som už predložila závierku do zbierky listín na súde, neboli s tým spojené žiadne poplatky. AVO , neviem či dobre rozumiem tomu čo píšeš, je ešte nejaká ďalšia povinnosť so zápisom do obchodného vestníka?
Do Obchod.vestnika predkladaju uct.zavierku spolocnosti, ktore maju povinnost auditu.
evina
20.05.05,12:18
Tak ako píše IKA auditované spoločnosti, len dopĺňam, že

účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje. Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
evina
20.05.05,12:21
Neviem nájsť zdroj tejto informácie. Vieš o ňom?Je to zákon 431/2002 v znení neskorších predpisov o účtovníctve § 21 Zverejňovanie údajov :)
Jendo
24.05.05,07:16
Správne. A treba si všimnúť aj § 21 Zákona o účtovníctve - ktorý sa viaže na zverejnenie. Je mi jasné zverejnenie v zbierke listín, ale kto viete ako sa postupuje pri zverejnení do Obchodného vestníka v roku 2005?paragraf 21 ods. 2 nehovorí nič o zverejňovaní úplnej účtovnej závierky v obchodnom vestníku. Ak viem čítať tak sa tam hovorí - zverejňuje v obchodnom vestníku suvahu a výkaz ZaS z riadnej účt.závierky, + uviesť že zverejňujete neúplnú účtovnú závierku + do listu k žiadosti o zverejnenie napísať názor audítora (pozor nie všetko len že je bez výhrad tí nešťastnejší o akú výhradu ide) a to všetko s poukazom o zaplatení 3 tis. Sk účet si zistite telefonicky na obch. vestník šupom do obálky a zaslať čím skôr.
Jendo
24.05.05,07:24
To je v poriadku - predložiť treba, ale až po schválení. Takže predpokladám, že valné zhromaždenie účtovnú závierku schválilo.
Okrem povinnosti zverejniť účtovnú závierku v zbierke listín, je ešte povinnosť zverejniť účtovnú závierku v Obchodnom vestníku. A tu znie moja otázka:
Kto? Dokedy? Ak to niekto viete, ozvite sa.ešte raz
kto = ÚJ ktorá podľa paragrafu 19 musí overiť svoju ÚZ audítorom
dokedy = do 1 mesiaca po schválení
Mimochodom ak musíte podľa zákona 431/2002 robiť aj výročnú správu stačí poslať overenú účt. závierku spolu so schválenou výročnou správou :)
add ostatné = to všetko akurát max. do 1 roka aj o konsolidovanej účtovnej závierke samozrejme kto musí konsolidovať (ak napríklad ja)
mudroš
24.05.05,11:47
paragraf 21 ods. 2 nehovorí nič o zverejňovaní úplnej účtovnej závierky v obchodnom vestníku. Ak viem čítať tak sa tam hovorí - zverejňuje v obchodnom vestníku suvahu a výkaz ZaS z riadnej účt.závierky, + uviesť že zverejňujete neúplnú účtovnú závierku + do listu k žiadosti o zverejnenie napísať názor audítora (pozor nie všetko len že je bez výhrad tí nešťastnejší o akú výhradu ide) a to všetko s poukazom o zaplatení 3 tis. Sk účet si zistite telefonicky na obch. vestník šupom do obálky a zaslať čím skôr.
Súhlasím len s malým rozdielom. Ak má audítor výhradu, tá je vyslovená v názore audítora (výrokovej časti správy). Názor sa zverejňuje vždy.
V rípade, ak audítor považuje upozorniť čitateľov účtovnej závierky na niektoré skutočnosti (bez vplyvu na jeho názor na účtovnú závierku), uvádza tieto skutočnosti za názorom.
" Bez ohľadu na náš názor považujeme za potrebné upozorniť ..."
Ak také niečo správa obsahuje, musí sa to tiež zverejniť v Obchodnom vestníku.
Siuzi
25.05.05,13:18
Ahojte!
Píšem prvý raz a chcem sa hned spýtať, či sa to týka všetkých, aj ked nie je povinnosť auditu.
Jendo
25.05.05,15:36
Ahojte!
Píšem prvý raz a chcem sa hned spýtať, či sa to týka všetkých, aj ked nie je povinnosť auditu.obchodný vestník len všetky obchodné spoločnosti na ktoré sa vzťahuje povinnosť overovania účtovnej závierky audítorom avšak obchodná spoločnosť je povinná uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku do obchodného registra do 30 dní po schválení t.j. predpokladám že aj tá ktorá nemusí byť auditovaná :). mimochodom na daňový úrad som posielal celú schválenú účtovnú závierku - byrokracia na 3 miestach
Vlastas
02.06.05,12:28
Má niekto sprievodný list, ktorým sa zasiela účtovná závierka na OR. Zasiela sa aj príloha k účtovnej závierke a zápis z Valného zhromaždenia??? VĎAKA. :confused: Vlasta
Denda
02.06.05,12:51
Má niekto sprievodný list, ktorým sa zasiela účtovná závierka na OR. Zasiela sa aj príloha k účtovnej závierke a zápis z Valného zhromaždenia??? VĎAKA. :confused: Vlasta
Neviem to prilepiť tak , že skúsim formu:

Názov firmy........
adresát: Okresný súd.........
vec: účtovná závierka 2004
V prílohe Vám zasielame účtovnú závierku za rok 2004 na uloženie do zbierky listín v rozsahu:
1. Súvaha k 31.12.2004
2. Výkaz ziskov a strát k 31.12.2004
3. Poznámky k účtovnej závierke 31.12.2004
Pečiatka a podpis a dole počet príloh: 3x

Ako sa to robí s tým prilepovaním a odvolávkami na www stránky????http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
Vlastas
03.06.05,05:42
Denda díky moc, t.j. zápis z VZ sa nezasiela?
Stránky z wordu sa prilepia nasledovne:po napísaní odpovedi / nie rýchlej/ ísť nižšie na dodatočné možnosti a tam je okienko "priložené súbory" treba zadať prílohy a potom prehľadávať otvorí sa okno wordu a ďalej je to jasné. So stránkami www som zatiaľ nerobila musím sa na to pozrieť. Vlasta
evina
03.06.05,05:46
Denda díky moc, t.j. zápis z VZ sa nezasiela?
Stránky z wordu sa prilepia nasledovne:po napísaní odpovedi / nie rýchlej/ ísť nižšie na dodatočné možnosti a tam je okienko "priložené súbory" treba zadať prílohy a potom prehľadávať otvorí sa okno wordu a ďalej je to jasné. So stránkami www som zatiaľ nerobila musím sa na to pozrieť. Vlasta
Do zbierky listín sa ukladá ÚZ, zápis z VZ nie
Palino
03.06.05,05:52
Zápis z VZ sa neposiela. Pripájam vzor sprievodného listu.
Luboš
03.06.05,07:14
Pripájam vzor príloh na zverejnenie.Este upozornenie: Na zverejnenie do Obchodného vestníka zasielajú účtovnú závierku v zmysle Obchodného zákonníka §769 a zákona o účtovníctve, §2 účtovné jednotky, ktoré majú povinnosť mať overenú účtovnú závierku audítorom, pričom je potrebné vopred uhradiť

sumu : 3.000,- Sk
číslo účtu 7000144137/8180
VS :IČO
KS:2018

Dúfam že sa mi podarí tie prílohy odoslať........