Dašena O.
12.11.08,13:28
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadom rakúskej žinovsti, do akého príjmu nemusí živnostník podať daň. priznanie v Rakúsku? A kde by som so ohľadom dane z príjmu mohla dozvedieť viac - rakúske daň.zákony.
Excise Duty
12.11.08,12:39
Skús hľadať:
www.bmf.gv.at (http://www.bmf.gv.at)
Dašena O.
12.11.08,13:05
ďakujem, našla som tam všetko čo potrebujem, len moja nemčina je slabá, takže by som potrebovala niekoho kto má skúsenosti s rakús.daniami, aby mi poradil
ludmilla
12.11.08,13:36
Do príjmu 900 Euro za rok, za predpokladu, že je to tvoja jediná zárobková činnosť.
Dašena O.
12.11.08,13:43
za rok bol príjem aj iný, ale na Slovensku, a v Rakúsku bol príjem 3.000,- eur , to znamená, že treba jednoznačne podať daň.priznanie a zaplatiť daň, chápem to dobre? Len neviem ich odpočitateľné položky, alebo či je možné uplatniť paušalne výdavky ako u nás
robin1
02.02.09,09:05
za rok bol príjem aj iný, ale na Slovensku, a v Rakúsku bol príjem 3.000,- eur , to znamená, že treba jednoznačne podať daň.priznanie a zaplatiť daň, chápem to dobre? Len neviem ich odpočitateľné položky, alebo či je možné uplatniť paušalne výdavky ako u nás
posúvam túto tému. Má niekto bližšie informácie?
mysimis
02.02.09,09:10
za rok bol príjem aj iný, ale na Slovensku, a v Rakúsku bol príjem 3.000,- eur , to znamená, že treba jednoznačne podať daň.priznanie a zaplatiť daň, chápem to dobre? Len neviem ich odpočitateľné položky, alebo či je možné uplatniť paušalne výdavky ako u nás


Určite si musíš podať DP aj v Rakúsku a následne aj na Slovensku. Do rakúskeho DP si započítaš preukázateľné výdavky /cestovné, tlf a pod/. Do nášho DP tieto príjmy priznáš.