montina
12.11.08,14:26
ahojte, zakladám novú tému, lebo na môj problem tu nie je riešenie. v máji 2007 nám ukradli pracovný stroj na leasing, zakúpený v 3/07.polícia koncom mája poslala oznámenie o začatí trestného stíhania. leasingovka s poisťovńou sa dohodli, že splátky máme stále platiť, až kým sa to nevyrieši a poisťovňa nevyplatí plnenie leasingovke. Do konca roka sa nič nedialo. Po viacerých telefonátoch do leasingovky som dostala stále tú istú odpoveď, že splátky máme platiť a účtovať ako keby sme stroj stále mali.Koncom decembra poslala polícia ďaľší list, že prerušujekonanie, nakoľko sa zatiaľ nič nezistilo, stroj sa nenašiel a páchateľ tiež nie.Takže sa ďalej o nom účtovalo a stále sa platilo.
v auguste 2008 už prišlo z okresnej prokuratúry, že majú páchateľov a začne súdne pojednávanie.Splátky sa platili do augusta, poisťovna poslala plnenie v plnej výške leasingovke. Leasingovka si odrátala z plnenia zvyšné splátky, ktoré sme im boli dlžní/poslali na to faktúru ako náhrada škody./ a zvyšné peniaze nám poslali na účet. ako to teraz účtovať, nik mi nevie poradiť.
montina
13.11.08,12:08
nik neporadí?
montina
14.11.08,10:59
ani ste nemali taký podobný prípad?
montina
18.11.08,10:25
prosím help!
montina
24.11.08,08:15
Prosím aspoň nejaký názor, je to fakt súrne...
mandula
24.11.08,11:10
snáď to pomôže;): čítaj hlavne od odseku "Účtovanie u nájomcu v jednoduchom účtovníctve"

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=8444&LngID=0
montina
26.11.08,14:00
len či sa môže dať zostatková cena do výdavkov, neviem na isto