miriel
12.11.08,18:40
Ahojte , poradi mi tu niekto ako sa vypočita penale dlžnej sumy na najomnom .. može byť vyššie ako dlžna suma ?? resp aka vyška je v súlade so zakonom .. ak je vyššia ako je v zakone ma možnost sa poškodeny obratiť na sud o zmenu takto vyčísleneho penale ak si to odsuhlasili vlastnici bytov v zmluve o SVB ....

priklad .. dlžna suma 30000,- penale 60000,-
dakujem za radu
Melnick
12.11.08,17:59
felix1
12.11.08,19:14
Dlznik sa nemusi obavat, nase zakony chrania spekulantov a bude to trvat dlho, pokial sa to doriesi.
Dufam ze 30 000 na ten nedoplatok uverovali z fondu oprav rodiny s detmi, dochodcovia a ostatni, ktori nevedia komu bezurocne pozicat peniaze. Zial aj spekulant sa moze tvarit pred sudomako poskodeny...
jonatanmika
14.11.08,03:45
Ahojte , poradi mi tu niekto ako sa vypočita penale dlžnej sumy na najomnom .. može byť vyššie ako dlžna suma ?? resp aka vyška je v súlade so zakonom .. ak je vyššia ako je v zakone ma možnost sa poškodeny obratiť na sud o zmenu takto vyčísleneho penale ak si to odsuhlasili vlastnici bytov v zmluve o SVB ....

priklad .. dlžna suma 30000,- penale 60000,-
dakujem za radu


Skús to zaplatiť obratom ( a jednať o znížení penále ).
Skús to nezaplatiť 10 rokov a uvidíš, ako sa to zmení.
30000 - zostane
60000 - narastie - určite bude nad 100000
Danila
14.11.08,08:48
Dlznik sa nemusi obavat, nase zakony chrania spekulantov a bude to trvat dlho, pokial sa to doriesi.
Dufam ze 30 000 na ten nedoplatok uverovali z fondu oprav rodiny s detmi, dochodcovia a ostatni, ktori nevedia komu bezurocne pozicat peniaze. Zial aj spekulant sa moze tvarit pred sudomako poskodeny...Toto tvrdenie už zrejme nebude celkom presné. Pán prezident podpísal novelu Obchodného zákonníka, ktorá už zasiahla aj neplatičov. Keď neprší, aspoň kvapká.:)
jonatanmika
14.11.08,18:48
Toto tvrdenie
---
aj spekulant sa moze tvarit pred sudomako poskodeny
-----
už zrejme nebude celkom presné. Pán prezident podpísal novelu Obchodného zákonníka, ktorá už zasiahla aj neplatičov. Keď neprší, aspoň kvapká.:)

Ved ked priplatí,môže sa tváriť ako chce.
rastikk11
25.11.08,19:09
to je dobre no neplatic chraneny