vierockak
12.11.08,20:13
Ahojte poraďáci,
teda hlavne tí, ktorí majú deti už po stužkovej a budú mi asi najskôr vedieť správne poradiť. Potrebovala by som vedieť, aké sú, resp. môžu byť aspoň približne spoločné výdavky žiakov v triede na stužkovú - teda okrem takých vyslovene osobných, ktoré si každý žiak hradí sám (šaty, topánky, ...). Zaujímalo by ma to, ak sa dá, aj v čo možno najpodrobnejšom prehľade, napr. zvlášť cena hudby, prenájmu sály, menu, zákusky, kvety, poháre, výzdoba atď. a k akému počtu žiakov a hostí (rodičia, učitelia, partneri) sa celková suma vzťahovala. Príp. aspoň orientačne koľko predstavovali celé výdavky pomerne na 1 žiaka v Sk.
Totiž, na nedávnom rodičovskom združení sme sa rodičia predbežne dohodli, že založíme v banke účet a budeme deťom na stužkovú od 1/2009 sporiť. Predbežne to vychádza asi takto: 60 EUR/ročne, čo pri 3 rokoch, 34 deťoch a konverznom kurze 30,126 je niečo cez 184 tis. Sk + kreditné úroky v banke. Táto suma sa mi ale zdá prehnane vysoká (?).
Prosím poraďte. Vopred ďakujem za každý príspevok.
m.hladka
12.11.08,20:32
Práve sme absolvovali stužkovú, a presne tento systém bol aj u nás. Nie všetci rodičia súhlasili s týmto systémom, lenže je to na školách akosi zaužívané a prehlasovalo sa to.
Nie všetci pravidelne dávali peniaze na účet, niektorí to mali všetko zaplatené, niektorí ani korunu. Po tejto skúsenosti by som s tým už nesúhlasila. Veď každý vie, že bude jeho dieťa mať stužkovú, takže nech sa tak aj zariadi. Nie je vôbec potrebné hromadné šetrenie, pretože to zaťažuje určitých ľudí a sú s tým starostí kto dal a kto nedal. Nakoniec všetko dobre dopadlo, všetci podoplácali a organizátori, ktorí to zabezpečovali boli nakoniec radi, že je po stužkovej.
Skúsenosti:
Miestnosť sa zabezpečovala dva roky dopredu. Veru, tiež som bola prekvapená, ale je to tak.
Deti mali na starosti program, stužky, fotky, pohár, džbán, oznámenia - to sa priebežne zbieralo.
Rodičia zabezpečovali kytice, kvety pre tanec s rodičom a tanec s profesorom, zákusky, víno, nealko, slané pečivo, zostavili menu: večeru a v noci studený bufet. (pre studený bufet by som už objednávala len polovicu ako večeru, pretože kopa ľudí odišla)
Ceny o pár rokov budú úplne iné a už v €, ale napriek tomu priložím pre zaujímavosť náš približny rozpočet.
Fabiana
12.11.08,22:44
Ahoj, ja som mala stužkovú pred 10timi rokmi a my sme sa dohodli takto:
Myslím, že ročne sme zbierali 1000Sk na žiaka, nie som si však istá, pretože môj zošitok mám na SK. Stužkovú sme si organizovali my - študenti. V prvom ročníku sme sa dohodli, že peniažky bude zbierať naša spolužiačka a tie budú vkladať a vyberať náš triedny s jej maminou. Čiže 2 podpisové vzory.
Peniaze sme vyberali mesačne, čo bolo 100SK, nikoho to nezruinovalo. V poslednom štvrtom ročníku sme na začiatku roka dali viac. Sálu sme objednávali asi 2 mesiace dopredu, tomu sme prispôsobili dátum. Stužkovú som organizovala ja so všetkými spolužiakmi. Každý mal niečo za úlohu. Mali sme šťastie, nakoľko sme boli z menšieho mesta a hotel sme vybavili cez riaditeľa - myslím, že to bol niekoho v triede blízky známy. Koláče - každý mal za úlohu priniesť pekáč koláčov (či boli kupované alebo pečené doma, to nevadilo). Jedna spolužiačka mala známych na Orave a namiesto koláčov priniesla oravské korbáčiky. Víno sme kupovali sudové, ktoré nám čašníci naliali do džbánov (boli to beťári, veru vyskúšali, ale povedali, že je naozaj kvalitné). Boli to značkové vína a ešte k tomu, pretože sme kúpili veľké množstvo sme dostali zadarmo celú krabicu oravských lupienkov. S vyzbieraných peňazí sme platili sálu, DJ, vody, kvety, výzdobu, poháre pre každého, hlavnú tortu a jedlo z hotela. Dokonca sme boli schopní zaplatiť 2 izby na hoteli, kde sme sa prezliekli, alebo sme si len prišli oddýchnuť. Nepozývali sme všetkých učiteľov, ale len tých kľúčových - ako sa medzi študákmi hovorí. Každý jeden z nás sa angažoval v programe, čo bolo fantastické. Rodičia sa super zabávali, učitelia sa super zabávali. Naša stužková nebola o luxuse, ale bola o dobrej zábave. Mali sme všetko na vysokej úrovni, preto hovorím, že bola aj o výbornej organizácii. Pamätám si, že na jediné čo sme zabudli bol vankúš na stužky. Vyriešili sme to tak, že sme na tácku dali obrúsok a do toho sme tie stužky napichali.
Po 12tej chodili učitelia za mnou, či by ešte môhli chvíľu ostať. Nechápala som prečo sa pýtali, veď nám bolo spolu dobre. Ako som sa dozvedela, na niektorých stužkových študenti poprosili, aby učitelia a rodičia išli domov, že teraz sa začína študentská diskotéka. Mali sme aj tombolu. Jedna naša učiteľka ekonomiky vyhrala cukríky a rozhodila ich - od radosti samozerejme - medzi nás (po rokoch, keď som raz cestovala domov z mojej novej školy som túto učiteľku stretla a ona spomínala na našu stužkovú, že vyhrala cukríky, predtým nikdy nič nevyhrala).
Výsledok: učitelia nám odkázali, že to bola najlepšia stužková za posledných 8 rokov, že im bolo fakt suprovo a nám ostalo pár tisíc, ktoré sme neskôr minuli na chate :-)).
Úplne na tom všetkom je, že sme nezaťažovali rodičov - okrem tej stovky mesačne a oni si už len prišli na hotové - oddýchnuť a byť pyšní na svoje ratolesti. Výhodou nášho kolektívu bolo, že sme fakt všetci spolu výborne vychádzali a nemali sme v triede čierne ovce.
ecompka
13.11.08,07:02
Stutková v Martine, na jedneho ziaka+ 2 rodicia rozpocet 4000,-Sk na ziaka, bohato staci a zostane aj na maturity. Cerstva skusenost.
gabikao
13.11.08,19:17
Ta suma , co si uviedla je dost. Co mam sprostredkovane info, tak sa to cele urcite este minuly rok zmestilo do 100.00,-.
Zalezi, kde to budete mat. Ine ceny su za sluzby v Ba a ine v nejakom mensom meste. Aj u nas studaci, ked im staci miestny kulturak, tak to maju o dost lacnejsie ako kongreska v Bojniciach. Ale niekde napriklad je to prekvapivo cenovo prijatelne - stuzkova v Hoteli pod zamkom v Bojniciach bola cenovo blizka tomu kulturaku. Takze treba cele obehat a pozistovat. Pozor na dj-a - ak je to nejaky zaskok, tak dokaze pokazit deckam aj ostatnym celu zabavu (bol to ozaj priserny zazitok, nevedel nic poriadne pustit, ked bol nastup, nepustil pre istotu nic, rodicovsky tanec dal par taktov a ucitelsky pustil, ked decka este nemali ani kvety v rukach, pred vecerou uz boli oplzlacke pesnicky a ked zacala zabava tak dal: otec sa mi zeni, mama mi je v zemi :eek: atd.). Ale o tom, ako sa zabavia nakoniec, aj tak rozhodnu oni, ako si to pripravia a nie tie investovane peniaze.

Pozor - najnovsie zacali u nas studaci vymyslat zajazdy k moru alebo party v Prahe bez rodicov. Aby ste sa nakoniec neskladali na nejaky takyto osial.
vierockak
24.11.09,22:13
Nakoľko je tu po roku opäť obdobie stužkových slávností, rada by som posunula túto tému na diskusiu a kto sa k nej môže, resp. vie vyjadriť s najnovšími skúsenosťami, prosím -vyjadrite sa. Ďakujem za každý príspevok.
beba13
25.11.09,06:24
No mňa čaká stužková až o rok, ale na rodičovskom sme sa dohodli na ročný vklad do banky 83 eur.
gabizu
25.11.09,11:38
Moja dcéra má stužkovú na budúci týždeň. Od prvého ročníka sme zbierali peniažky (100,- Sk mesačne), ale nakoľko neprispievali všetci študenti rovnako, teraz, pred stužkovou sa peniaze z účtu vybrali a boli vrátené rodičom.
Dúfam, že už máme všetky náklady zaplatené, bez osobných vecí (šaty, topánky,..) sme pri sume 165 € na študenta. Táto suma obsahuje alikvótnu časť na oznamká, fotky, stužky, poháre, krčah, kyticu a dar pre triednu, kytice pre riaditeľa a zástupkyne, kvety pre učiteľov a rodičov, honorár pre DJ a kameramana, večera, zákusky, torta, občerstvenie pre hostí a pedagógov. Sálu máme našťastie k dispozícii zadarmo:).
holubička1
25.11.09,12:34
No my sme mali stužkovú 20.11., skladali sme sa po 179€ čo bolo žiak + 2 rodičia na partnerov sa doplácalo 25€, vyúčtovanie budeme robiť koncom týždňa tak potom budem informovať, či to vyšlo, lebo je to také všelijaké.....
Martasch
25.11.09,13:02
Ta suma , co si uviedla je dost. Co mam sprostredkovane info, tak sa to cele urcite este minuly rok zmestilo do 100.00,-.
.
.
.
.
Pozor - najnovsie zacali u nas studaci vymyslat zajazdy k moru alebo party v Prahe bez rodicov. Aby ste sa nakoniec neskladali na nejaky takyto osial.

Reagujem sice na minuloročný príspevok, ale o tomu ošiaľu: môj syn je tiež maturant na obchodnej akadémii, dievčenská trieda a 5 chlapcov. Stužkovú mali v septembri v Chorvátsku a myslím, že aj deti aj rodičia boli na pár výnimiek spokojní.