N.I.N.A.
12.11.08,20:34
Pekny večer prajem.

S manželom, po vzájomnej dohode, podávame žiadosť o rozvod. Pred pár dňami sa vrátil z Anglicka - kde odišiel po narodení nášho synčeka (pred 4-mi rokmi)...a teda..sme nikdy nežili v spoločnej domácnosti (z jeho nezáujmu). Po návrate prejavil veľký záujem o syna..bombarduje nás návštevami..aj bez toho aby sa vopred ohlásil..ak aj náhodou zavolá..a ja ho požiadam, aby prišiel o deň skôr alebo neskôr..vyhráža sa mi, že keď nemôže prísť za synom, že si ho vezme k sebe..takáto situácia trvá už zhruba tretí týždeň..a jeho návštevy sú aj 2x za týždeň..neviem ako sa brániť, a navyše je s ním veľmi tažká komunikácia..

...každá rada dobrá...vopred ďakujem..
N.I.N.A.
12.11.08,20:15
...a rada by som poradiť ešte s jednou vecou...akým spôsobom určuje súd návševy otca po rozvode...ak nedôjde k dohode medzi manželmi..môj synček má štyry roky..a ako som už spomínala...manžel s nami od narodenia synčeka nežil v jednej domácnosti..
jana987
13.11.08,07:55
cim skor terba podat ziadost o zverenie dietata do osobnej starostlivosti,a navrhnut ako upravit styk s dietatom,popripade aj zdovodnit.
N.I.N.A.
13.11.08,08:10
Ďakujem pekne za radu...ak smiem ešte..ako taká žiadosť vyzerá..?...je to nejaké tlačivo..a kam ju zaslať?...zatiaľ som nepodnikla žiadne kroky..kedže som nevedela ako začať..
N.I.N.A.
13.11.08,09:07
Skúsim ešte raz sformulovať svoj problém. Manžel sa po štyroch rokoch vrátil z Anglicka, kde odišiel po narodení synčeka...a teda nikdy sme nežili v spoločnej domácnosti. Už dávnejšie sme sa dohodli na rozvode...teda s tým súhlasíme obaja. Syna navštevoval 2-3krát za rok. Čo sa týka peňazí..len od minulého roka posiela na synčeka 2 000,-Sk...predtým nepomáhal ani finančne..v podstate nijako...a ak aj som ho požiadala o pomoc..povedal, že si mám poradiť sama. Podali sme žiadosť o rozvod. Môj problém spočíva v tom, že po návrate z Anglicka (sú tomu zhruba 3 týždne) manžel aj dvakrát do týždňa žiada navštíviť synčeka..ak mi to v nejaký deň nevyhovuje..a ponúknem mu iný termín...zúri..a vyhráža sa..stále sa oháňa tým, že je to jeho syn...a on má právo...

....zaujíma ma, či má právo prísť, kedy sa mu zachce...nerešpektovať môj a synčekov program..atď...je vôbec spôsob ako sa môžeme brániť?...obrátil nám život na ruby...

...dôležité:...synček ho vníma ako cudzieho človeka...ako akúkoľvek inú návštevu..
Bobbix
13.11.08,09:20
Skuste sa cim skor dohodnut na navstevach - den, cas, doba trvania, tvoja ne/pritomnost a dodrziavat ju do doby nez to urobi sud (na navrh) v rozvodovom rozsudku. Alebo poziadaj sud aby urcil sposob navstev Predbeznym opatrenim, ktore by malo byt vyrieknute (zvycajne) do 7 dni. Predbezne opatrenie adresovat sudcovi, ktory ma na starosti aj rozvodove konanie.
N.I.N.A.
13.11.08,09:41
..veľmi ťažko sa s ním komunikuje...ale skúsim to znova...zaujíma ma ešte..aký je primeraný počet návštev...ak by to bolo na mne...dovolím mu raz za mesiac...ale je mi jasné, že bude žiadať viac..čo už môžem odmietnuť?...teda ak môžem vôbec odmietnuť...a chcem ešte doplniť, že sa snažím ho neprovokovať...vzhľadom k jeho povahe...nemám na mysli agresivitu...ale skôr jeho povahové črty...(nemá chrbtovú kosť...je schopný podvádzať, klamať,..aby dosiahol svoje...bezohľadný...krutý...atď)
Chobot
13.11.08,10:20
Skúsim ešte raz sformulovať svoj problém. Manžel sa po štyroch rokoch vrátil z Anglicka, kde odišiel po narodení synčeka...a teda nikdy sme nežili v spoločnej domácnosti. Už dávnejšie sme sa dohodli na rozvode...teda s tým súhlasíme obaja. Syna navštevoval 2-3krát za rok. Čo sa týka peňazí..len od minulého roka posiela na synčeka 2 000,-Sk...predtým nepomáhal ani finančne..v podstate nijako...a ak aj som ho požiadala o pomoc..povedal, že si mám poradiť sama. Podali sme žiadosť o rozvod. Môj problém spočíva v tom, že po návrate z Anglicka (sú tomu zhruba 3 týždne) manžel aj dvakrát do týždňa žiada navštíviť synčeka..ak mi to v nejaký deň nevyhovuje..a ponúknem mu iný termín...zúri..a vyhráža sa..stále sa oháňa tým, že je to jeho syn...a on má právo...

....zaujíma ma, či má právo prísť, kedy sa mu zachce...nerešpektovať môj a synčekov program..atď...je vôbec spôsob ako sa môžeme brániť?...obrátil nám život na ruby...

...dôležité:...synček ho vníma ako cudzieho človeka...ako akúkoľvek inú návštevu..

NINA, prosím ťa, nezakladaj pre každý príspevok novú tému, potom robíš poradu neprahľadnou. Zatiaľ stíham spájať tvoje príspevky do jednej témy, ale ak takto budeš pokračovať, za chvíľu budeš mať založených 50 tém.

Ak otázka súvisí s pôvodným problémom, pokračuj v zadanej téme, ak je to nový problém, až vtedy založ novú tému.:rolleyes:;)
N.I.N.A.
13.11.08,10:39
...ak ináč nedáš - v poriadku (-: ...dobre, tak sa ospravedlňujem...budem sa snažiť "nezneprehľadňovať" Vám to tu..som tu dva dni aj s cestou - takže sa ešte len rozkukávam...alebo lepšie povedané...šla som rovno "na vec"...a nezdržiavala som sa študovaním "protokolu"...v každom prípade - polepším sa...
jana987
14.11.08,16:39
idealne,by bolo ajst za pravnikom,on uz vie ako to sformulovat,aby vas potom pri sude nieco neprekvapilo,na co by ste sama mohli zabudnut.ale tlacivo to nieje.nebude to stat vela,a ak mate znameho urobi to aj zadara.to nieje este zastupovane,len sformulovanie ziadosti.
N.I.N.A.
18.11.08,08:26
Ďakujem pekne Jani...skúsim teda toho právnika

...a ak by mi vedel niekto ešte poradiť...ako riešiť prehnanú iniciatívu môjho čochvíľu exmanžela...mám strach, že bude žiadať príliš časté návštevy...na čo pri tomto prihliada súd..?...
Chobot
18.11.08,08:51
Ďakujem pekne Jani...skúsim teda toho právnika

...a ak by mi vedel niekto ešte poradiť...ako riešiť prehnanú iniciatívu môjho čochvíľu exmanžela...mám strach, že bude žiadať príliš časté návštevy...na čo pri tomto prihliada súd..?...

Že by na skutočnosť, že je jeho biologickým otcom....:rolleyes:?

Prečo by častý styk s vlastným synom mal byť niečím negatívnym? AK máš na to argumenty, tak ich prednes súdu a ten ich zváži. Možno určí nejakú strednú cestu, nejaký kompromis.

Ideálne by bolo, keby sa o syna staral aj denne, napr. by chodil pre neho do škôlky a odviedol domov k tebe. Prečo nie? Raz ste si spolu spravili potomka, tak ak má záujem o jeho výchovu, prečo mu v tom brániť?
N.I.N.A.
18.11.08,11:48
...práve takéhoto prístupu sa obávam...

Záujem má...kým si nenájde lepšiu "zábavka"...(ako doteraz stále) - a možno sa ani nestihneme rozviesť - a zas bude niekde na druhom konci sveta...po ďalšie - max. nezodpovednosť...dobre, toto už asi budem riešiť niekde inde...vďaka za rady...
jana987
19.11.08,12:36
nina musim suhlasit s chobotom.ak sa otec chce riadne starat a riadne prispieva na dieta,ber to ako pomoc,budes mat cas na seba ,chvilu si oddychnes,aj dieta bude stastnejsie,ked bude vidiet,ze sice spolu nezijete,ale dokazete spolu vychadzat.bolo by ine,keby behal po baroch,a dieta len niekomu hodil na krk.alebo nejake ine dovody,preco by mal mat navstevy obmedzene.ved ked ma o dieta riadny zaujem,hoc len na tu chvilu kym je tu,bud rada.nech si ho krpec uzije kym sa da.ver tomu,ze co nedosiahnes podobrotky ,po zlotky to nebude.a nechci,aby ti raz 15 rocne dieta vykrikovalo,ze zato ze oco o nho nema zaujem a nepozna ho mozes ty.ale musim dat aj za pravdu,ze vsetko si poriadne dohodnite hoc pred pravnikom aj s podpismi.presne casy,miesta kde s dietatom moze byt a s kym.potom sa ty nemusis bat,kde tvoje dieta je a s kym.a pokial mu to pojde takto fajn,mozte sa dohadovat po telefone bez pravnikov.to bol moj sen po rozchode ako by sme vychovavali,toho mojho krpca.
jana987
19.11.08,12:46
a este k tvojej otazke nina.sud zaujima ci je schopny dietatu vytvorit podmienky,a v akych zije on.ci riadne prispieva,ake je jeho zazemie/zamestnanie,volny cas,...)ale ako som ti napisala,ked das ty navrh sudu,sud bude posudzovat ci je to rozumne a podla toho prida alebo dokonca uberie.
bebuš
19.11.08,17:34
Odporúčam zájsť za advokátom a udeliť mu plnú moc na právne zastupovanie. Niečo to bude stáť ale budeš spokojná, že vec za teba rieši odborník.
N.I.N.A.
08.12.08,09:01
Vďaka za rady...v žiadnom prípade sa nejedná o môj rozmar..jednoducho strach o moje dieťa mi nedovolí konať inak..

...chápem aj moralizovanie typu, "že je jeho biologický otec"...pravda je ale taká, že ho vďaka vlastnej nedbanlivosti vystavoval nebezpečenstvu...(nechal môjho drobca stáť na stoličke pri dokorán otvorenom okne na štvrtom poschodí a vedľa v izbe si popíjal kávu...nechal ho hrať sa s liekmi, ktorých majú doma plné zásuvky...a mnoho, mnoho ďalších vecí, pri ktorých mi naskakujú zimomriavky po tele...)
N.I.N.A.
08.12.08,09:12
...a ešte k tomu "riadne sa starať"...donedávna neplatil, nepomáhal, nijakým spôsobom neprispieval na synčeka...pri našom poslednom spoločnom rozhovore vyrukoval s tým, že vie dokázať svoju starostlivosť o syna bločkami..podotýkam, že sa jedná o vymyslené bločky..teda bločky, ktoré možno niekde zohnal..ale nič z tých vecí môj synček nikdy nevidel...to len na dokreslenie toho, s kým mám dočinenia..
Saara
08.12.08,10:25
Ahoj, skus ist na tuto stranku http://www.modrykonik.sk/?red=b
Urcite tam najdes vela zien v podobnej situacii ako ty. Niektore tam dokonca poskytuju uzitocne pravne rady. Skus tvoj problem napisat napr. do fora Paragrafy alebo Mama, oco, rodina.
jana987
08.12.08,13:00
nina ale to meni situaciu,ked sa otec takto sprava k dietatu,tak sa necudujem ,ze mu ho nechces davat.tak moja rada:nechavaj si co najviac blokov(aj za stravu,oblecenie,zmrzlinu...),vypisy z uctov su samozrejmost,telef.vypisy ak k nim mas pristup(ako casto kontaktoval dieta,zasielal peniaze a pod.).to ze ma bloky na nejake detske veci nic neznamena.bola to jeho dobra vola,ak si ho o to neprosila,podstatne je pravidelne zasielanie vyzivneho.no a cim skor k tomu pravnikovi ,a spisat ziadost na sud,o zverenie dietata,vyske vyzivneho pre otca a navstevach.a hlavne vsetko robit s optimizmom,lebo to je este len zaciatok.mozes sa stavit,ze ak sa otec dietata dozvie o tvojom sudnom navrhu,az vtedy sa zacne boj(ak je taky ako pises,pripomina mi mojho:))a tak skoro to neskonci!