ketring
12.11.08,21:53
Dobrý večer,
prosím Vás o pomoc. Jedna známa dostala v r.2006 prípevok z UP pre začínajúcich SZCO. Neviem či som správne informovaná o postupe účtovania v JU. V tom období sa celá dotácia účtovala do POZD?
Príspevky obdržané v tomto roku sa účtujú do PNZD v plnej sume a na konci roka sa preúčtuje len minutá časť z príspevku do POZD?
A ešte by ma zaújmalo čo všetko sa môže z poskytnutého príspevku nakupovať.
A ešte Vás prosím o pomoc s jednou vecou. Táto známa nakúpila dva stroje po 30.000,- na jednu faktúru čiže vo výške 60.000,-. Môže sa zarátať do príspevku celá výška faktúry alebo len odpisy tohto stroja?
Vopred ďakujem za pomoc
Dav
12.11.08,21:05
Dobrý večer,
prosím Vás o pomoc. Jedna známa dostala v r.2006 prípevok z UP pre začínajúcich SZCO. Neviem či som správne informovaná o postupe účtovania v JU. V tom období sa celá dotácia účtovala do POZD?
Príspevky obdržané v tomto roku sa účtujú do PNZD v plnej sume a na konci roka sa preúčtuje len minutá časť z príspevku do POZD?
A ešte by ma zaújmalo čo všetko sa môže z poskytnutého príspevku nakupovať.
A ešte Vás prosím o pomoc s jednou vecou. Táto známa nakúpila dva stroje po 30.000,- na jednu faktúru čiže vo výške 60.000,-. Môže sa zarátať do príspevku celá výška faktúry alebo len odpisy tohto stroja?
Vopred ďakujem za pomoc
Dotácia sa účtovala aj v roku 2006 ako PNZD, a len po jej použití sa účtovali VOZD, a použitie dotácie ako POZD, v rovnakej výške - za koľko nakúpila, toľko účtovala príjem dotácie. Až kým ju nevyčerpala celú.
Z príspevku si môže kúpiť to, čo má uvedené v podnikateľskom zámere.
Ak boli stroje presne 30.000,-SK za kus, tak ich môže dať ako VOZD v plnej výške. (A zaúčtovať čerpanie dotácie POZD). Že boli obidva na jednej faktúre, je nepodstatné. Ak boli nad 30.000,- musia sa odpisovať. V tom prípade nemôže uplatniť ani odpisy,lebo príspevky z Úradu práce sa spravidla neposkytovali na nákup investícií. Treba, aby si dôkladne prečítala zmluvu, ktorú podpísala.
ketring
12.11.08,21:17
Ďakujem. No a k tým uplatňovaným výdavkom z dotácie. Ďalšia známa kaderníčka si tam napísala aj čistiace prostriedky, kurzy, periodika atd. a vyškrtli jej to odtial. Preto sa pytam co tam moze byt a co nie. Ide mi hlavne o tie čistiace prostriedky.
marjankaj
12.11.08,21:36
Už ti bolo odpovedané.
Z príspevku si môže kúpiť to, čo má uvedené v podnikateľskom zámere, prípadne v zmluve. Každý tam môže mať niečo iné. Treba, aby si dôkladne prečítala zmluvu, ktorú podpísala.

Teraz ma napadlo. To jej vyškrtli z podnikateľského zámeru alebo z nákladov?