ludka09
12.11.08,22:18
ahojte, potrebujem radu prosím.Klient mal zhruba mesiac po splatnosti fa.zhruba na 45 000,-, kedze to finan. nezvladal a mal len jednu moznost zatvorit jednu zo svojich prevadzok poradila som mu, aby si zobral spotrebny uver.Dostal ho a uhradil faktury, lenze asi o dva dni nato mu prisiel platobny rozkaz, kde sa od neho ziadaju aj uroky z omeskania na zaklade zmluvy.Lenze ziadna zmluva nebola podpisana-nikdy a uz vobec nie o urokoch.Tovar dostaval na zaklade dod. listu a fa. mu chodili po splatnosti postov.Pravnicka dodavatelovej firmy mu neodpoveda na vyzvy o dohode.Poprosil ma o radu a ja som nevedela a teraz ma to mrzi, lebo je to slušný človek a ja si myslim ze dany dodavatel mal zalusk na jednu jeho predajnu, ked sa tak poponahlal a neposlal ani upomienku, ani dohodu o splatkach nic.Asistentka pravnicky sa vyslovila, že asi bude musieť zaplatit sudne trovy a zvysok ako sa pani advokatka rozhodne, lenze ta to natahuje. Moze tym ze sa klient neodvola do 15 tich dni nieco ziskat? Viem ze uz toho bolo vela popisaneho na porade na tuto temu, presla som si to, ale nenasla som tam nic o ochrane ci obrane v danom pripade.Dakujem za poradu a cakam na odpovede.