drekos
20.05.05,13:48
vie mi niekto poradiť ako má vyzerať registratúrny denník?Má niekto vypracovaný denník vo forme tabuľky?
veronica
20.05.05,11:59
vie mi niekto poradiť ako má vyzerať registratúrny denník?Má niekto vypracovaný denník vo forme tabuľky?
ahoj ak mi dáš mailovú adresu tak ti zašlem asi ako to ma vyzerať :)
ik-a
20.05.05,12:00
vie mi niekto poradiť ako má vyzerať registratúrny denník?Má niekto vypracovaný denník vo forme tabuľky?
Takto vyzera dennik. Zrucni excelaci to urcite zvladnu.
ik-a
20.05.05,12:02
ahoj ak mi dáš mailovú adresu tak ti zašlem asi ako to ma vyzerať :)
Preco to chces mailovat, vsak to prilep.
BEATA7777
20.05.05,13:55
Preco to chces mailovat, vsak to prilep.
veronika ak to máš tak to pošli na Beamihuc@zoznam.sk ak ťa to nebude obťažovať mne tym veľmi pomôžeš. ďakujem
Manual
20.05.05,14:01
Takto vyzera dennik. Zrucni excelaci to urcite zvladnu.ik-a, a to je nejaká kniha čo dostať kúpiť, alebo si ju mám vyrobiť v exceli a listy zakladať do mapky ? Nie je to obdoba knihy došlej pošty ? Ak áno tá nemôže byť ?
Pekný deň želám...
KON-EKON
20.05.05,14:24
Pred pár minútami som sa zoznámila s vypracovaným registratúrnym poriadkom, ktorý má niečo ako výrobnú značku a nemôže sa opisovať- ako keď máte R na výrobku a zostala som z toho hotová. Nech nás ochraňuje Všemohúci, ale neverím tomu, že tento národ sa naučí pracovať s registratúrou, iba policajti.V s.r.o. to bude jedna pracovná sila a u SZČO neverím, že to budú robiť. Uričite nie dobre. Ak účtujete externe upovedomte prosím čím skôr svojich klientov, že si to musia robiť sami, nebudete mať na to čas. Dostala som to aj so školením a som veľmi sklamaná, čo vymysleli. Veď oni zo zánkona môžu kedykoľvek prísť ku Vám do firmy a skontrolovať tú kakofóniu, či máte v poriadku. Je to ako keď notárom urobili to zapisovanie sa do centrálneho registra. To isté je vlastne registratúrny plán.Musíte každú jednu korešpondenciu zapísať do registratúrneho denníka s presným smerovaním kde je to uložené, má to značku, nová pečiatka , číslo, a presne uložiť. Teraz si spomnite na malých podnikateľov, ktorí nosia veci na 300 x a vždy s nejakým problémom. Ako už len ich niekto naučí, že to má mať nejakú formu. Neverím. Viem, že bol neporiadok u malých firiem v týchto veciach a že treba vniesť poraidok a systém do práce, ale zostane to opäť na účtovníkoch. Zdravím
BEATA7777
20.05.05,15:19
takže to tak vizerá že aj učtovničky pre seba majú vypracovať registraturny plán, porozumela som tomu dobre
Purdey
20.05.05,16:39
Pre mna znamena registraturny dennik: Prijatu a odoslanu postu, Prijate odoslane faktury............pisat vsetky ostatne vytvorene zaznamy ako objednavky, zmluvy, dodaky, ponuky, rozne hodnotenia a analyzy do dennika je uplne stupidne.
Pokial by som vytvoril zaznam ktory by mal pre mna hodnotu ako know-how alebo utajovane skutocnosti tak ho jednoducho nikomu neukazem a ked ho nebudem potrebovat tak ho jednoducho zlikvidujem a basta. To mi nikto nedokaze a nikto na to nemoze prist. Bude jednoducho "šedá" registratúra tak ako je šedá ekonomika.
Sefcikova
20.05.05,16:54
Ja som pred mesiacom kúpila v ševte registratúrny denník - vyzerá to presne ako denník došlej a odoslanej pošty. Začala som do neho zapisovať všetko čo k nám zatiaľ prišlo vrátane faktúr a vrátane odoslanej pošty - nie som si však istá . Dokopy nám ročne príde 60 listov z toho 55 faktúr.
Bola by som rada na názor kto čo zapisuje do RD alebo či máte zvlášť založený denník došlej a odoslanej pošty.
Dík
nikulik
23.05.05,04:19
Teraz uz tomu vobec nechapem, jedna moja znama, ktora mi pomahala s vypracovanim registrat.planu a poriadku a bola aj na odbornom skoleni mi povedala ze do registraturneho dennika sa faktury ktore pridu do firmy nezapisuju, tak ako to je?? A este jedna otazocka, do registrat.dennika sa zapisuje dosla posla?? A odoslana sa nikde neeviduje?? Takze to znamena ze ked mi pride list, zacnem ho cislovat napriklad 001/2005, atd.,takto to staci??
habrina
23.05.05,05:27
Rada by som všetkým poradila web.stránku www.kros.sk. Majú to tam pekne rozpísané, aj vzory sú tam, aj jednoduché vysvetlenie, ktoré pochopí azda každý.
Pekný deň prajem!!!!!
miro_mr
23.05.05,06:32
Rada by som všetkým poradila web.stránku www.kros.sk (http://www.kros.sk/). Majú to tam pekne rozpísané, aj vzory sú tam, aj jednoduché vysvetlenie, ktoré pochopí azda každý.
Pekný deň prajem!!!!!Len to nie - pekne ropzpisane ale spatne -tak ako tam popisali co sa ma robit s fakturou to je horor. Priklad ako sa da zviest na spatnu cestu kopec ludi.
Niekto si spatne nastudoval niektore state z knihy pani Mrizovej a p. Kartouza.
Faktury sa v registraturnom denniku neeviduju !!!
Na to je dennik doslych a odoslanych faktur.
Takisto evidovat systemom dosla a odoslana posta je spatne. To sa zase hodi na faktury a nie podania.
Fany
23.05.05,06:46
To je hrozne, tak vlastne ako to má byť. Vie niekto zodpovedne a jednoducho poradiť? Tiež som prečítala kadečo, ale čím viac čítam, tým som z toho zmetenejšia. Každý tvrdí, že platí toto a pritom sa jednotlivé tvrdenia natoľko líšia!!! Ešte som s tým nezačala ale som riadne znechutená.
iva
23.05.05,07:21
Ja som to celé pochopila tak, že registr.poriadok a plán treba vypracovať a dať schváliť najneskôr do 30.6.05 a najneskôr od 1.1.06 sa podľa neho riadiť. Takže tento rok ešte nič nemusím do reg. denníka zapisovať ? Až od 1.1.06?
nikulik
23.05.05,07:27
Naozaj je to tak?? Ked ano, tak to by len pomohlo...
Fany
23.05.05,07:32
A čo doklady z rokov napr.1993, kedy sa nič takéto evidovať nepožadovalo. Iba bežná účtovná evidencia... To predsa tiež nebude spĺňať podmienky zákona a čo drobní podnikatelia, ktorí niektoré tie doklady už aj zlikvidovali? Ako doložia do archívu zoznam dokladov od začatia podnikania po rok napr. 1995?
Hlinkovx
23.05.05,07:37
NO..ja mám tiež také info..že registratúru začnem robiť až od 1.1.2006/ dokonca to mám napísané v reg. poriadku, že začína platiť až od toho dátumu / a doklady za roky predtým..len nejako zoradím podľa regist. poriadku a plánu
Anonymka
23.05.05,07:53
Ahojte. Ja osobne sa dosť trápim kvôli tejto registratúre, lebo už máme iba mesiac na vypracovanie. Dosť ma znepokojuje aj to, že u nás to asi vypracuje firemný právnik (ktorému som ja musela pripomenúť že taký zákon existuje). On mi povedal, že sa nemám zaoberať takýmito vecami a že ja sa mám starať o to, aby v účtovníctve bolo všetko v poriadku. Takže neviem vôbec, aký budeme mať reg.poriadok a plán a to už vôbec neviem, ako budeme používať reg.denník - od neho vysvetlenie asi nemôžem očakávať. :(
martinka
23.05.05,08:02
Ahojte. Nechapem, ale mna vobec netrapi vypracovanie registrat. poriadku a planu. Vo stvrtok som bola na skoleni a archivarky nam fakt vysli v ústrety! Mame sa vsetci, ktorí chceme dostavit na štátny archiv uz s vypisanym tlačivom - žiadosťou a oni nam poskytnu vypracovany plan. Povieme len v akej oblasti podnikame a aké činnosti vykonavame a k tomuto nam daju uz vsetko vypracovane. Ak budete mat tam nieco naviac tak si to vymazete alebo doplnite ak vam tam nieco bude chybat. Kolegynka odvedla uz tam skočila a tak to bolo super vypracovane, ze ani nic nemusela doplňať!
Tak to aspoň robí Štátny archiv pobočka Prešov.
miro_mr
23.05.05,08:50
Teraz uz tomu vobec nechapem, jedna moja znama, ktora mi pomahala s vypracovanim registrat.planu a poriadku a bola aj na odbornom skoleni mi povedala ze do registraturneho dennika sa faktury ktore pridu do firmy nezapisuju, tak ako to je?? A este jedna otazocka, do registrat.dennika sa zapisuje dosla posla?? A odoslana sa nikde neeviduje?? Takze to znamena ze ked mi pride list, zacnem ho cislovat napriklad 001/2005, atd.,takto to staci??Faktury eviduj tak ako do teraz a je to v pohode.
Dosly list zapises 001/2005 a na liste ktorym budes odpovedat v kolonke Nase cislo uved tu 001/2005 a hotovo.Odpoved priloz k doslemu listu a uloz sposlu.
nikulik
23.05.05,09:09
Faktury eviduj tak ako do teraz a je to v pohode.
Dosly list zapises 001/2005 a na liste ktorym budes odpovedat v kolonke Nase cislo uved tu 001/2005 a hotovo.Odpoved priloz k doslemu listu a uloz sposlu.
dakujem pekne, ale stale nechapem co zapisem do toho dennika. na faktury som mala doteraz knihu doslych a odoslanych faktur, to je v poriadku, ale postu sme nikde neevidovali. Takze pride mi list, odpisem, odpoved prilozim k listu co prisiel a zalozim, a co napisem do dennika??
A este jedna otazocka, nedavno nam prisiel list kde mali oni svoju znacku, ja ked im chcem odpisat, tak do vase cislo dam ich cislo, a do nase cislo dam moje cislo, ktore ide po poradi??
Jana Acsová
23.05.05,09:12
Odporúčam každému stanoviť účinnosť registratúrneho plánu od 1.1.2006 - teda najneskorší možný termín a ostane nám ešte pol roka na tréning. Nakoľko som s tým už začala, nie je to také strašné. V denníku sa evidujú iba veci, ktoré majú zmysel pre firmu (t.j. žiadne ponuky, všeobecné letáky atď. o ktoré nemáme záujem). Vlastne korešpondencia. Účtovná agenda má podľa registratúrneho plánu stanovené registratúrne značky, vytvorím na ne spis podľa druhu za rok a zahrniem ich do denníka pod číslami spisov v závere roka. (Ja som si to takto stanovila v registratúrnom poriadku.) Nie je to povinnosť, ale vidím v tom výhodu evidencie a možného ľahkého vyhľadávania v budúcnosti. Tabuľka denníka v Exceli je super, umožní Vám robiť aj tzv. menné registre.
Je dobré si "dobré veci" zahrnúť do registratúrneho poriadku.
miro_mr
23.05.05,09:28
dakujem pekne, ale stale nechapem co zapisem do toho dennika. na faktury som mala doteraz knihu doslych a odoslanych faktur, to je v poriadku, ale postu sme nikde neevidovali. Takze pride mi list, odpisem, odpoved prilozim k listu co prisiel a zalozim, a co napisem do dennika??
A este jedna otazocka, nedavno nam prisiel list kde mali oni svoju znacku, ja ked im chcem odpisat, tak do vase cislo dam ich cislo, a do nase cislo dam moje cislo, ktore ide po poradi??OK tak je to presne.
V denniku vyplnis kolonky cislo, datum, od koho prislo, pod akym cislom, co prislo. Potom napises odpoved na nu das to cislo z dennika.
Akurat do kolonky sposob vybavenia napises napr. "Listom", Doporucene a pod..
Toto len v MANUALNOM systeme v automatizovanom postup iny.
Podla STN kolonka nase cislo sluzi na zapisanie cisla pod akym my tu vec evidujeme v denniku a vase cislo tam napis ich cislo pod akym to prislo od nich. Ked potom budete napr. telefonovat spolu tak tomu protajsku povies "Vyberte si Vase cislo XY" a on by ho mal bez problemov najst aby ste mohli potom rokovat.
nikulik
23.05.05,09:37
dobre, dakujem, uz sa do toho dostavam, ale este jedna vec ma zaujima, u nas sa dost casto stava ze posielame nieco faxom,alebo mailom, ako je to vtedy?? alebo ked nam pride nieco mailom, nejaky list, aky je postup??

a este nieco, ta peciatka sa dava len na listy ktore pridu,alebo aj tie ktore posielam???
rosemary
23.05.05,10:40
S mailami a faxami sa zaoberám iba vtedy, keď mi vypovedajú o niečom, čo budem potrebovať aj v budúcnosti. Registratúrny plán a poriadok máme už tretí rok /ten zákon je už staršieho dátumu/ Nieje to také strašné ako sa to zdá. Po čase sa tomu zasmejete.
Registatúrny denník = Kniha došlej pošty, evidejem iba doporučenú poštu
Odoslanú poštu, tiež iba doporučenú, na tlačivách, ktoré mi potvrdzuje pošta.
Odoslané a prišlé faktúry samostatne, na to sú knihy faktúr.
miro_mr
23.05.05,10:45
dobre, dakujem, uz sa do toho dostavam, ale este jedna vec ma zaujima, u nas sa dost casto stava ze posielame nieco faxom,alebo mailom, ako je to vtedy?? alebo ked nam pride nieco mailom, nejaky list, aky je postup??

a este nieco, ta peciatka sa dava len na listy ktore pridu,alebo aj tie ktore posielam???Ak mas manualny registraturny dennik tak moc nenarobis, lebo by si musela maily koli evidencii tlacit. Ak je to obcas nic sa nedeje. Ked si povies ze je to dolezity mail a vytlacis ho. Ale keby si mala tak denne postupovat tak je to nehospodarne a nesetrne voci zivotnemu prostrediu.
KON-EKON
23.05.05,12:24
Nejde len o registratúrny denník, ale teraz ide o reg.poriadok. A ten musí obsahovať manipuláciu s dokumentami, úschovu dokum. a vyraďovanie dokum. Evidencia- pečiatka prezentačná a pečiatka spoloč. na regisgtr. záznamy. ďalej všetko oštítkované, každý krok kto s tým bude pracovať, pripínať obálky, ktoré obálky a na ako dlho, aká je súkromná pošta, ako je zaevidovaná,triedenie zásielok,prijímanie,vedenie denníka, evidovanie záznamov.Prideľovanie čísla.Vybavovanie záznamov, tvorba záznamu,používanie pečiatok, podpisovanie a rozmnožovanie záznamov, odosielanie zásielok,- potom ukladanie- celý postup s registratúrou, povinnosti reg.zamestnanca, označovanie, ukladanie do reg.strediska, požičiavanie záznamov, nazeranie do spisov, a v tretej časti vyraďovnie - zásady, znak hodnoty, - či na archiváciu či na skartovanie, lehoty uloženia, postupy pri vyraďovaní, k tomu priložené vzory..mať stanovené značky. Ja som po víkende trochu makala a je to kakofónia. Vymakaný poriadok s navrhnutým plánom treba vyhotoviť 2x a raz zaslať do archívu na schválenie.Potom si doma ešte vytvoriť systém práce ako to dodržiavať, pretože je možná kontrola z archívu.Musí byť pohotovo prichystaný spis s presným uvedením kde sa nachádza. Nestraším, veľmi sa s tým vážne zaoberám a je to naozaj dosť zložité. Zdravím
Mipos
24.05.05,09:30
Potom si doma ešte vytvoriť systém práce ako to dodržiavať, pretože je možná kontrola z archívu.Musí byť pohotovo prichystaný spis s presným uvedením kde sa nachádza. Nestraším, veľmi sa s tým vážne zaoberám a je to naozaj dosť zložité. Zdravím
Súhlasím s tebou.
Odporúčam si pozrieť stránku www.spisy.sk alebo stránku www.admis.sk, kde je o registratúre celkom dobre popísané a ponúkajú aj sofvér na vedenie registratúry.
Miro
nikulik
22.05.06,10:23
Mala by som na Vás jednu otázočku. Do registratúrneho denníka zapisujem listy, ktoré mi prišli a listy, ktoré od nás odišli, alebo na listy ktoré prišli mám jeden denník a na listy ktoré odišli druhy denník????
Lebo mi väčšinou nemáme listy, ktoré vzájomne súvisia, že by sme si s firmami odpisovali. Napíšeme list oni si ho pozru a tym to hasne, ozvu sa telefonicky....atď.
nikulik
29.06.06,06:43
Mala by som na Vás jednu otázočku. Do registratúrneho denníka zapisujem listy, ktoré mi prišli a listy, ktoré od nás odišli, alebo na listy ktoré prišli mám jeden denník a na listy ktoré odišli druhy denník????
Lebo mi väčšinou nemáme listy, ktoré vzájomne súvisia, že by sme si s firmami odpisovali. Napíšeme list oni si ho pozru a tym to hasne, ozvu sa telefonicky....atď.

Naozaj mi nevie nikto odpovedať??? :eek:
valimeka
29.06.06,07:36
registraturny dennik dostanes kupit v sevte - zapisujeme don aj doslu aj odoslanu postu teda mame jeden rozpisany - okrem letakov a inych ...
nikulik
29.06.06,08:43
registraturny dennik dostanes kupit v sevte - zapisujeme don aj doslu aj odoslanu postu teda mame jeden rozpisany - okrem letakov a inych ...

Takze mi stačí jeden denník a zapisujem tam aj došlu aj vyšlú poštu. Správne som to pochopila? Ďakujem pekne za radu. :)
Assea
18.09.07,09:00
Začínam aj ja práve jeden vypisovať. Čo sa má uvádzať do kolonky predchádzajúce číslo? Som asi "maďar" :-D, ale neviem čo tam uviesť... nemáte niekto vyplnený vzor?
Melnick
18.09.07,09:19
Pozri do témy :Povinnosť registratúry sa posúva......
tam Ti anklar napísala vzor.:)
Assea
18.09.07,09:21
Hej, našla som si,... ale je to čosi iné ako tento môj reg. denník... :-( čo vyprosím uvádzate do kolonky "Predchádzajúce číslo"???
anklar
18.09.07,09:23
Začínam aj ja práve jeden vypisovať. Čo sa má uvádzať do kolonky predchádzajúce číslo? Som asi "maďar" :-D, ale neviem čo tam uviesť... nemáte niekto vyplnený vzor?
Servus.
Do kolónky "predchádzajúce číslo" vpisuješ jedno, naozaj predchádzajúce číslo. Také, ktoré je číslom predposledného spisu, súvisiaceho.
Napr.:
Dňa 20.08.2007 si dostala od subjektu písomnosť vo veci Reklamácie.
Dala si mu značku: 178/skratkafirmy/2007 (1)
Na druhý deň, 21.08., si mu odpovedala pod značkou 184/skratkafirmy/2007 (2) - ale, tu si už vypisovala kolónku "predch.č." a napísala si tam 178/xxxxx/2007.
Dnes si od toho subjektu v tej istej veci opäť dostala písomnosť. Dáš mu nové číslo (3) a do kolónky "predch.č." vpíšeš číslo 184/xxxxx/2007. Vždy to predposledné číslo, použité v súvislosti s tou istou Vecou.
Celý spis, ktorý zdokumentuje ako si túto vec vybavila, bude mať základné číslo 178/xxxxxxx/2007.
KvetkaK
18.09.07,10:59
Ahojte, niekde som čítala že do reg.denníka sa nemusia uvádzať faktúry, čiže sa tam uvádzaju len písomnosti, ktoré nám boli doručené alebo ktoré my posielame. Dobre tomu rozumiem? Čo všetko by tam malo byť zapísané?Priznám sa doteraz sme žiadny denník neviedli a takých písomnosti sa u nás až tak veľa nevyskytuje. Ale povinnosť je povinnosť, a chcela by som to tiež napraviť. Takže môže sa stať, že tam bude možno len pár písomností za rok?
Jana Acsová
18.09.07,11:08
K vedeniu registratúrneho denníka by sme mali mať bližšie usmernenie. To sa spravidla rieši registratúrnym poriadkom napríklad takto:

... triedi zásielky na tie:
a) ktoré sa otvoria a následne zaevidujú v denníku pod evidenčným číslom záznamu,
b) odovzdajú adresátom neotvorené,
c) noviny, časopisy, prospekty, reklamné materiály, odbornú literatúru, inú tlač a pozvánky, ktoré nemajú formu listu.

Zásielky účtovnej povahy (došlé faktúry, listové dožiadania úhrady – upomienky, odsúhlasenie zostatkov účtov a pod.) označí podateľňa odtlačkom prezentačnej pečiatky a odovzdá ich priamo ekonomickému referátu, ktorý vedie ich evidenciu. Netýka sa to akejkoľvek korešpondencie s kontrolnými orgánmi štátnej správy, sociálneho a zdravotného poistenia a pod.. Tieto sa vždy zaznamenajú v podateľni.

Osoby zapojené do spracovania registratúrnych záznamom by mali vedieť čo a ako.
KvetkaK
18.09.07,11:13
Ďakujem veľmi pekne. My sme mala firma a podatelňa, ekonomický úsek, také niečo ani nemáme. Všetkú poštu vybavujem vlastne ja. A väčšina pošty sú faktúry a nejaké tie časopisy, a teda niekedy aj iné písomnosti.
Ako som písala chcela by som to zaviesť a robiť tak ako sa má, preto sa chcem o tom poradiť ako čo.
anklar
18.09.07,11:49
K vedeniu registratúrneho denníka by sme mali mať bližšie usmernenie. To sa spravidla rieši registratúrnym poriadkom napríklad takto:

... triedi zásielky na tie:
a)ktoré sa otvoria a následne zaevidujú v denníku pod evidenčným číslom záznamu,
b)odovzdajú adresátom neotvorené,
c)noviny, časopisy, prospekty, reklamné materiály, odbornú literatúru, inú tlač a pozvánky, ktoré nemajú formu listu.

Zásielky účtovnej povahy (došlé faktúry, listové dožiadania úhrady – upomienky, odsúhlasenie zostatkov účtov a pod.) označí podateľňa odtlačkom prezentačnej pečiatky a odovzdá ich priamo ekonomickému referátu, ktorý vedie ich evidenciu. Netýka sa to akejkoľvek korešpondencie s kontrolnými orgánmi štátnej správy, sociálneho a zdravotného poistenia a pod.. Tieto sa vždy zaznamenajú v podateľni.

Osoby zapojené do spracovania registratúrnych záznamom by mali vedieť čo a ako.
Pekne popoludnie, pani Poraďáčka,
samozrejme, obsah Vášho príspevku je úplne správny. Myslím si však, že malých firiem, ktoré nemajú podateľňu s centrálnou prezentačnou pečiatkou, je veľa a je potrebné brať na ne ohľad. V takých spoločnostiach plní funkciu celej podateľne,asistentky, správcu registratúry a všeličoho možného spravidla jedna osoba. Mnohokrát je tá osoba vynikajúcou účtovníčkou - ale už napr. nemusí vedieť ovládať ostatné práce vyplývajúce z činnosti firmy. Ale, ocitne sa v situácii, že ich musí vykonávať. Preto mi dovoľte zdvorilo a s úctou poznamenať, že tento Váš príspevok vyznieva v tejto téme trošku prísne.
anklar
18.09.07,11:56
Ahojte, niekde som čítala že do reg.denníka sa nemusia uvádzať faktúry, čiže sa tam uvádzaju len písomnosti, ktoré nám boli doručené alebo ktoré my posielame. Dobre tomu rozumiem? Čo všetko by tam malo byť zapísané?Priznám sa doteraz sme žiadny denník neviedli a takých písomnosti sa u nás až tak veľa nevyskytuje. Ale povinnosť je povinnosť, a chcela by som to tiež napraviť. Takže môže sa stať, že tam bude možno len pár písomností za rok?
Faktúry sa do RD naozaj nemajú uvádzať. Jestvujú knihy faktúr kde evidujeme došlé a odosielané faktúry, prípadne takúto evidenciu vedieme v evidenčnej pomôcke.
Ak ste doteraz denník neviedli, bude užitočné, ak ho zavediete. Aj keď máte málo písomností. Ak v denníku použijete do konca t.r. iba neveľa strán, aj tak v ňom v budúcom roku nepokračujte, ale riadne ho ukončite (v niektorom príspevku som písala akým spôsobom) a zaveďte si nový denník. V denníku evidujete všetky písomnosti, ktoré sa týkajú činnosti spoločnosti. Pani Ácsová to vo svojom príspevku vymenúva.
KvetkaK
18.09.07,11:57
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
Jana Acsová
18.09.07,12:02
Preto mi dovoľte zdvorilo a s úctou poznamenať, že tento Váš príspevok vyznieva v tejto téme trošku prísne.Netuším o čom hovoríte.
Príspevok bol vytiahnutý s registratúrneho poriadku s tým, že bola vyňatá časť týkajúca sa ekonomickej agendy. Pre ilustráciu.

Je zrejmé, že keď nie je povinnosť, je možnosť ... úpravy, usmernenia. Hovorím "spravidla" registratúrnym poriadkom. Samozrejme tam, kde je ... ostatné je to "usmernenie". Bez neho neviem, čo s registratúrou. Preto aj napriek tomu, že nemusíme mať registratúrne poriadky, je veľmi dobré, keď vieme čo to je to registratúrny záznam a čo podlieha zápisu v registratúrnom denníku. V príspevku som to len naznačila. A aj napriek malým firmám, je zrejmé, že v jednej osobe je chápaná osoba zapojená do preberania pošty, triedenia registratúrnych záznamomv, zapisovania aj účtovania. Tak je potrebné aj chápať príspevok. Neviem v akom zmysle je prísny. Je z praxe a v kontexte zadanej otázky, či uvádzať v denníku ekonomickú agendu. Z príspevku je zrejmé, že nepodlieha zápisu a o ostatné je na zadávateľovi, ako si to bude riešiť. Preto ... spravidla, preto ... usmernenie.

Ak poviem, že účtovná jednotka upravuje základ dane o pripočítateľné a odpočítateľné položky, nepredpokladám vopred, že je to prísne, ak to bude čítať účtovná jednotka, ktorá ich nemá. Ak sa jej všetko z príspevku netýka, pomôže to možno inému čitateľovi. Porada je verejná stránka.
anklar
18.09.07,12:10
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
Noviny, časopisy, prospekty, reklamné materiály, cenníky, katalógy, všeobecne záväzné predpisy, technické normy, pozvánky, ktoré nemajú formu listu - takéto veci napr. sa v reg. denníku neevidujú.

Obálky: pripájajú sa k reg. záznamom (korešpondencii), ak
- písomnosť nie je datovaná alebo, ak sa jej dátum podstatne líši od dátumovej pečiatky pošty na obálke,
- písomnosť nie je podpísaná,
- adresa odosielateľa je len na obálke,
- ak má dátum podania zásielky na pošte právny význam (napr. dodržanie lehoty)
- ide napr. o sťažnosť
...atď.
Melnick
18.09.07,12:13
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??Kvetka - NIE, určite nie.:)
Jana Acsová
18.09.07,12:28
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
Je mi ľúto, že Vás pomýlilo, čo evidovať v registratúrnom denníku. V rámci registratúrnych záznamov si musíte tieto roztriediť na tie, ktoré
- sa otvoria a zaevidujú do denníka,
- na tie, ktoré sa odovzdajú adresátom neotvorené (určí si to firma) a prvotne sa neevidujú,
- na noviny, časopisy, prospekty atď., ktoré sa tiež neevidujú.
Čiže táto časť sa týka len triedenia s tým, že zásielky účtovnej povahy (došlé faktúry, listové dožiadania úhrady – upomienky, odsúhlasenie zostatkov účtov a pod.) sa odovzdajú k účtovnému spracovaniu. Tam sa zaraďujú do číselnej rady a sú kontrolovateľné vrátene úplnosti číselnej rady toho ktorého druhu účtovného dokladu. Preto nie je potrebná evidencia v registratúrnom denníku. Je zabezpečovaná podľa zákona o účtovníctve.
gutan52
29.09.07,10:43
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??

Len to, čo je potrebné tam zaevidujeme a 987 zbytočností nie. Ak je reklamný leták v niečom dobrý / napr. koľko sa bude platiť za plyn, el či vodu / tak si ho odložím i zaevidujem, pretože si to ešte možno pozriem...
Kodus
20.12.08,10:23
Dobry den,

ja som tiez zastanca elektronockeho zaznamenavanie, ako zapisovania do knihy, preto ak mate dobre skusenosti s excelom, ci by ste nemohli tento excel subor vlozit sem na poradu, pripadne mi zaslat na email. Vopred vdaka za pomoc.
maria1984
11.08.09,05:45
dobrý deň.
potrebovala by som poradiť ako uskladňovať dokumenty, nejaké tabuľky na registratúrny denník a pod. ďakujem veľmi pekne :)
jarkra
18.05.10,07:19
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či v registratúrnom denníku je potrebné evidovať aj napr. uzatvorené dohody o pracovnej činnosti, pracovné zmluvy, resp. iné zmluvy a všetky ďalšie veci, ktoré majú svoju registratúrnu značku alebo je to na evidenciu hlavne korešpondencie.

A tiež sa chcem spýtať, či na tieto dokumenty otláčate pečiatku o prijatí.

Ďakujem