12spidy
13.11.08,07:56
chcel by som sa spýtať či nečo také ako madomanželska pôžička alebo novomanželský úver existuje. Niečo sa písalo aj v novinách, že by vláda mala prispievať pre mladé rodiny. Od vtedy som o tom nepočul? Viete o tom niekto niečo bližšie?
duves
13.11.08,09:10
chcel by som sa spýtať či nečo také ako madomanželska pôžička alebo novomanželský úver existuje. Niečo sa písalo aj v novinách, že by vláda mala prispievať pre mladé rodiny. Od vtedy som o tom nepočul? Viete o tom niekto niečo bližšie?

Bezúčelové spotrebné úvery nie sú zvýhodňované.
Čo viem, tak jedine hypotekárne úvery so ŠPM, no nie je to naviazane výlučne na mladomanželov. O taký úver môže požiadať aj slobodný/á.
feron
13.11.08,10:51
chcel by som sa spýtať či nečo také ako madomanželska pôžička alebo novomanželský úver existuje. Niečo sa písalo aj v novinách, že by vláda mala prispievať pre mladé rodiny. Od vtedy som o tom nepočul? Viete o tom niekto niečo bližšie?

Také niečo je v politickom pláne, realita je zatiaľ iná.
iriska
13.11.08,11:10
Niekde som videla, že sú úvery zvýhodňované, ak žiadatelia sú manželia do 30 rokov a ešte neviem aké podmienky. Ale teraz v kríze neviem, či to ešte niekto poskytuje.
Margaréta35
13.11.08,11:37
áno sú,pre manželov do 35ky.
12spidy
13.11.08,12:19
áno sú,pre manželov do 35ky.
a aké sú? vieš mi ničo bližšie povedať??
mimika36
15.11.08,10:41
Je to tusim 1,5% od banky a 1% od statu, na prvych pat rokov, ak sa nemylim.:rolleyes:
duves
15.11.08,16:09
Je to tusim 1,5% od banky a 1% od statu, na prvych pat rokov, ak sa nemylim.:rolleyes:
Hm, ved to píšem v mojom prvom príspevku k teme. Je to o hypotekach a nazýva sa to Štátny Príspevok pre Mladých - ŠPM. A je to opačne, štát poskytuje 1,5% a banka 1% v súčasnosti. Štát nepodporuje spotrebne uvery bonifikaciou pre mladych.
mirkoooo
15.11.08,17:23
Štát uvažuje o tom, že bude poskytovať mladomanželské pôžičky - také ako sa poskytovali v minulosti - vtedy to bolo tuším 30000 a na každé narodené dieťa sa časť odpísala. V súčasnosti takisto štát uvažuje o niečom takom, ale tá suma má byť vyššia - už sa o tom hovorilo, ale zdá sa že práve finančná kríza to trocha ubrzdila. A druhom možnosťou je práve to o čom sa tu už píše - ten príspevok na úver - od štátu 1,5% a od banky 1% po dobu 5 rokov, ale iba ak splníte podmienky - vek do 35 rokov, príjem do 1,3 násobku, atď... A ešte som zabudla je tu aj možnosť štátneho fondu rozvoja bývania, kde sú najlepšie úroky - teda najnižšie.
deli.
15.11.08,18:16
Štatny fond rozvoja byvania www.sfrb.sk (http://www.sfrb.sk) Tu by podla mojich info mali byt najvyhodnejsie podmienky pre mladych, manzelov do 35 rokov. Ale: musi vzniknut nova bytova jednotka, pokial viem...:rolleyes:
Milan.Žiška
17.11.08,08:56
Súhlasím s "deli" nič výhodnejšie ako ŠFRB momentálne nie je. žiadne úvery na komerčnej báze nezvýhodňujú mladých žiadateľov.( bohužiaľ).

Týka sa to aj hypotekárnych úverov, s predĺženou splatnosťou ( ale to preplaťí neskutočným spôsobom).:(:(
duves
18.11.08,07:00
Štát uvažuje o tom, že bude poskytovať mladomanželské pôžičky - .
A štát tie peniaze zoženie kde? A za akú cenu? Požičia si napr. za 6% a bude to to požičiavať za 3%? Kto doplatí ten rozdiel?
Pamätam si na 80-e roky a staromladenecku daň. Neviem prečo, ale mal som dost blbý pocit o znevýhodnovaní jednych a zvýhodnovani druhých.
Štát nech urobí podmienky pre vznik pracovných príležitostí s dobrými zárobkami a nech nešpekuluje. Inak to bude to viesť k deformaciam.