Funtik
13.11.08,08:57
Dobrý deň,

chcel by som vedieť ako účtovať v jednoduchom účtovníctnve platby, ktoré mi prišli na môj osobný účet a súviasia s predmetom podnikania. Nešlo by o časté prípady.
V JÚ účtujem iba cez pokladňu, bankový účet nemám. Ak mi však partner chce zaplatiť faktúru prevodom, môže to urobiť na môj osobný bankový účet?
Ak áno, ako potom túto operáciu previesť do pokladne. Môže byť potom doklad výpis z bankového účtu zaradený v účtovníctve aj napriek tomu, že v účtovníctve nie je evidovaný bankový účet?
Dalo by sa toto realizovať cez priebežnú položku? a Priebežná položka by potom nebola v účtovníctve vynulovaná.

ďakujem za informácie
hanelie
13.11.08,08:23
V JÚ účtujem iba cez pokladňu, bankový účet nemám. Ak mi však partner chce zaplatiť faktúru prevodom, môže to urobiť na môj osobný bankový účet? áno
Ak áno, ako potom túto operáciu previesť do pokladne. Môže byť potom doklad výpis z bankového účtu zaradený v účtovníctve aj napriek tomu, že v účtovníctve nie je evidovaný bankový účet? pri učtovaní platieb súvisiacich s podnikaním musí byť priložený výpis
Dalo by sa toto realizovať cez priebežnú položku? a Priebežná položka by potom nebola v účtovníctve vynulovaná.
áno, robí sa to cez priebežné položky
výber z účtu - príjem na prieb. položky
vklad do pokladne - výdaj z prieb. položiek

pozor však na účtovanie banky - na konci zúčt. obdobia musia sedieť číselné hodnoty z výpisu