maryann
13.11.08,09:47
Chcela by som sa spýtať, ako postupovať v nasledovnom prípade, ktorý sa stal môjmu bratovi.
Pracoval ako čašník v hoteli a keďže z tohoto hotela odchádzal prevádzkar, majiteľ hotela sa dohodol s mojím bratom, že zodpovedný za prevádzku bude teda on. Odpracoval tam 5 rokov a k 30.09.2008 dal výpoveď. V živnostenskom registri však stále jeho meno do dnešného dňa figuruje ako "zodpovedný zástupca za pohostinskú činnosť". Keď som volala na živnostenský úrad, povedali mi, že majiteľ zariadenia musí do 15 dní od jeho odchodu ustanoviť novú zodpovednú osobu. On však tak neurobil dodnes. Čo teda robiť? Ako dosiahnuť to, aby môj brat nefiguroval v živnostenskom registri svojho bývalého zamestnávateľa?
mysimis
13.11.08,08:50
Navrhujem napísať listom na živnostenský úrad oznámenie, že brat od uvedeného dátumu už nie je zodpovedným zástupcom. Na základe uvedeného ŽÚ vyzve dotyčnú firmu, aby si do 15 dní ustanovila nového zodpovedného zástupcu.
maryann
13.11.08,08:58
Ďakujem ;)
George Michael
13.11.08,08:59
Ešte by bolo vhodné listom vyzvať aj bývalého zamestnávateľa na zmenu zodpovedného zástupcu (vymazanie zo živnostenského listu). Ak tam uvedie, že o tejto skutočnosti informoval alebo bude informovať aj živnostenský úrad, na bývalého zamestnávateľa to hádam zaberie a urobí nápravu aj sám. Nikto nemá rád poťahovačky s úradmi.