ilona
20.05.05,14:22
Ja chcem upozorniť tých,ktorí nevenujú veľkú pozornosť hláseniam o
liehovinách pre colný úrad, reštaurácie a pod.aby to ozaj brali vážne,lebo
ja som za ten rok l x meškala s hlásením o l deň a už mám pokutu 2000,-sk
a to je tá najnižšia.
lenkak
20.05.05,14:01
Na termíny si treba dávať veľký pozor, pokuty sú príliš mastné. Žiaľ.
Johanka
20.05.05,14:21
Vie niekto objasniť zmysel tohoto hlásenia?
BEATA7777
20.05.05,15:23
Vie niekto objasniť zmysel tohoto hlásenia?
veď to je taký nezmysel ako hrom, je to celé na nič , nič sa tým nedá dokazať ani skontrolovať , je to len na zaťaž pre nás pracujúcich. ale čo môžeme robiť, nič iba posluchať
dvd
20.05.05,15:50
vymysleli to pre colnikov, aby mali nejaku robotu po vstupe do EU, na vychode 40 % prevadzok na to kasle a uz sa mi dostalo do usi, ze sa to ma v dohladnej dobe zrusit + este prakticka skusenost - kto poda neskoro - pokuta - kto vobec - nic sa nedeje a po zruseni vsetkeho ti co nic nerobili obidu najlepsie. eto vsjo
Muška
20.05.05,16:15
Veru, a ja tiež stojím pred polemikou, či zaslať nejaké nové za 2 mesiace dozadu. Na tlačive totiž nie je daná možnosť, riadne, opravné.... A ja som nejaký debilný alkohol namiesto 16.6 promile dávala k alkoholu 16.0 promile.
Opraviť a či neopraviť ?
Muška
20.05.05,16:49
Vlastička, dík :)
ALe máš dobrých podnikateľov, keď zo 100 ks urobili 140. Vidíš , tak sa podniká :D:D:D
ALDA
20.05.05,18:05
Moja reštaurácia nehlási nič, to každý mesiac treba_ Teda nie moja, ale čo robím účto:D
Johanka
21.05.05,05:36
Ja tiež upozorňujem mojich účtovníckych klientov na všetky možné aj nemožné zákony a povinnosti. Ale lezie mi to v poslednej dobe na nervy. Keď ich upozorním, každý berie ako samozrejmé, že to za nich budem aj robiť, aj napriek tomu, že väčšina toho okolo účtovníctva ani neutekala. Už som aj rozmýšľala, že budem pes a budem sa prísne držať určitých hraníc, ale nemám to srdce a hlavne rozum mi velí niečo iné! Však by mi ich pozavierali a komu by som robila účtovíctvo?
ALDA
21.05.05,05:56
Prepáčte košky, ale oni mali svoju právničku a kde koho....
A to, že neopravila v OR zmeny, na to som prišla ja....., oni sú dôverčiví,
tým čo zaplatili pre nich neurobili nič, mne tento rok ešte ani nezaplatili, že nemajú, daň z nehnut. platili až teraz, lebo som robila daňové a zistila som, že
budova prešla na konateľku.....ani daňové nebolo......, na liehoviny som ich
upozornila, povedali, že všetko je v poriadku, keď neboli doklady, tak som na to prišla, že nadali žiadne hlásenia:D. Hádam tam nemám sedieť a kontrolovať ich. Veď ani zamestnanca minulý rok nemali prihláseného/od októbra 2004!
Myslím si, že by ich bolo najlepšie poslať do kelu! Sú zahraniční a stále sa sťažujú, že sú strašne veľké poplatky u nás, keď donesiem príkaz k úhrade-odvody, tak prevracajú očami /pritom platia min. mzdu/!
Hovoria, že som najzlatejší človek akého kedy stretli a vy takto na mňa!
Zobrala som ich na doporučenie dobrých známich, ale už som to riadne oľutovala, Dúfam, že čo najskôr im to dám všetko do poriadku a budú robiť, čo poviem, alebo pá pá..A to nehovorím o odmene!

Ale aj tak vám ďakujem, že ste si aspom všimli, že je tu niekto, čo to nemá
ľahké.:) Viem, že takýchto prípadov je podobných dosť:D
A nakoniec perličku: Aj na daňovom mi povedali, že by ich nezobrali ako klintov:), aby som si dávala pozor:D
lenkak
21.05.05,06:44
Človek keď upozorní, zle je, že sú iba papierovačky, robota navyše, keď ich neupozorní, je ešte horšie, že oni by si to spravili aj sami, a takto budú pokuty....
Janca
21.05.05,15:27
Neviem či robím správne, ale o hlásenie sa zákazníkovi nestarám. Nemá to nič s účtom, zvlášť, keď mi ho dajú spracovať raz za rok. O zákone som ich informovala a myslím, že to z mojej strany stačí. Tiež sa snažím im povedať všetky novoty, ale zvažujem, či im to budem spracovávať ďalej zvlášť po tom, keď šomrú na mňa, že zákony sú aké sú. Nakoniec neurobia ani to, čo im dám písomne, aby si doplnili alebo dovybavovali. Potom ale na druhej strane chcú, aby som bola za všetko zodpovedná.
Sany
21.05.05,16:46
Ja chcem upozorniť tých,ktorí nevenujú veľkú pozornosť hláseniam o
liehovinách pre colný úrad, reštaurácie a pod.aby to ozaj brali vážne,lebo
ja som za ten rok l x meškala s hlásením o l deň a už mám pokutu 2000,-sk
a to je tá najnižšia.Prosím ťa, nemohla by si napísať, podľa ktorého paragrafu si dostala pokutu? Lebo ja v tom zákone stále neviem nájsť nijakú pokutu, ktorá by mala byť za nesplnenie povinnosti podľa §44 (tuším) - ohlasovacia povinnosť.
lenkak
21.05.05,16:54
Zákon o správe daní a poplatkov 511/92. - tým sa odvolávajú, len paragraf neviem presný.
Sany
21.05.05,16:57
Zákon o správe daní a poplatkov 511/92. - tým sa odvolávajú, len paragraf neviem presný.Ale zákon 105/2004 v časti pokuty má vymenované pokuty za všeličo, ale za nesplnenie tejto povinnosti nie. Tak neviem, či sa na to spoliehať....Keby si vedela ten paragraf z 511, daj ho sem, prosím. Nech si to preskúmam, či môže colný úrad dať pokutu podľa toho zákona.
lenkak
21.05.05,17:01
Len si pamätám, že sa odvolávali na tento tákon, skúsim zistiť paragraf.
Sany
21.05.05,17:03
Dík, ja na tie hlásenia totiž kašlem, spokojná, že veď v 105 -ke za to nie sú pokuty. Ale už mi aj došla taká výzva z Colného úradu, zatiaľ odolávam....
pagi
23.05.05,11:49
Pokuta je podľa zákona 511/1992 Z.z., § 35, ods. 7., takže pokuta 2000 Sk je spodná hranica ( sadzba od 2000 - 100000 Sk ).
ilona
23.05.05,12:03
Na rozhodnutí je napísaný par.35 ods.7 zákona č.511/1992 Zb.
Sany
23.05.05,12:09
Tak ďakujem, asi nebudem riskovať.
S21
08.06.05,07:55
kde by som našla nejaké informácie ohľadom toho hlásenia na colný úrad?
lenkak
08.06.05,08:14
www.colnasprava.sk
Ak niečo konkrétne potrebuješ, kľudne napíš.
Sany
08.06.05,11:07
Ak máš Formik, tam sú aj hlásenia, ja som to do nich vpísala, ale zas sa s tým moc nepáram. Do 31.10.2004 sa vypĺňa aj 4. strana - výdaj, od 1.12. len nákup a stav zásob.


kde by som našla nejaké informácie ohľadom toho hlásenia na colný úrad?
pagi
09.06.05,05:21
O povinnosti podávať hlásenie hovorí § 44 zákona č. 105/2004 (novelizovaný od 1. novembra zákonom 556/2004), spôsob vypľnovania stanovuje vyhláška č. 573/2004 a finančný spravodaj č. 13/2004.
ESTER
09.06.05,11:26
Pozrela som si tlačivo na hlásenie stavu liehu a dočítala som sa, že sa jeho vypĺňanie týka len toho liehu, ktorý nie je v spotrebiteľskom balení. Podľa toho by sa to nemalo týkať reštaurácii a obchodov ale výrobcov liehu. Neviem či tomu dobre rozumiem.
lenkak
09.06.05,14:40
Ale je tlačivo aj na spotrebiteľské balenie liehu a to vypisujú reštaurácie a obchody.
Denisa
09.06.05,15:36
Ale je tlačivo aj na spotrebiteľské balenie liehu a to vypisujú reštaurácie a obchody.
...volá sa to OZNÁMENIE o ....
Minulý rok to bola pakáreň vyplňovať ho, teraz je to pohoda ;)
M0NIKA
29.06.05,05:48
www.colnasprava.sk (http://www.colnasprava.sk/)
Ak niečo konkrétne potrebuješ, kľudne napíš.Ahojte,
hlásenia mám vypísané, ale mám dve otázky:
- vypisovala som spätne od februára, lebo doteraz to mal iný účtovník a ja som to prevzala až teraz (medzitým to nerobil nikto). Mám to poslať celé naraz, alebo iba posledné a tváriť sa, že tie predtým asi iba nedostali?
- chcem to poslať poštou. Na ktorú adresu to mám poslať?

Prosím, poraďte mi niekto.
Ďakujem.
brezina
29.06.05,05:51
choď sa radšej dohodnúť na Colný úrad
Sany
29.06.05,05:57
Ahojte,
hlásenia mám vypísané, ale mám dve otázky:
- vypisovala som spätne od februára, lebo doteraz to mal iný účtovník a ja som to prevzala až teraz (medzitým to nerobil nikto). Mám to poslať celé naraz, alebo iba posledné a tváriť sa, že tie predtým asi iba nedostali?
- chcem to poslať poštou. Na ktorú adresu to mám poslať?

Prosím, poraďte mi niekto.
Ďakujem.Myslím, že to nepomôže, ak sa budeš tváriť, že to nedošlo. Pokuta bude asi aj tak. Adresa je podľa sídla firmy.
M0NIKA
29.06.05,06:02
choď sa radšej dohodnúť na Colný úradToho sa trochu bojím, nechcem na seba veľmi upozorňovať.... to radšej pošlem a budem dúfať....
M0NIKA
29.06.05,06:03
Myslím, že to nepomôže, ak sa budeš tváriť, že to nedošlo. Pokuta bude asi aj tak. Adresa je podľa sídla firmy.Sany, prosím, podľa sídla firmy (BA II) alebo prevádzky - bufetu (BA III)?
M0NIKA
29.06.05,06:47
Sany, prosím, podľa sídla firmy (BA II) alebo prevádzky - bufetu (BA III)?Prosím, neviete mi niekto poradiť?
evuša
29.06.05,08:10
Hlásenie treba poslat podla sidla firmy, nakolko firma môze mat viac prevadzok. Chýbajúce hlásenia odporúcam doplnit. Za kazdý omeskaný mesiac je pokuta vo výske 2.000,- Sk za jedno hlásenie, takze cím skôr.
M0NIKA
29.06.05,08:15
Hlásenie treba poslat podla sidla firmy, nakolko firma môze mat viac prevadzok. Chýbajúce hlásenia odporúcam doplnit. Za kazdý omeskaný mesiac je pokuta vo výske 2.000,- Sk za jedno hlásenie, takze cím skôr.Ďakujem už to mám v obálke. Dnes to odíde.
ilona
29.06.05,09:59
Pokuta je 2000,-sk,mi sme sa však opozdili už druhý krát,tak nám dali pokutu 4000,-sk.Napísala som im aj list ,ale nič neodpustili.
emrazik
29.06.05,10:29
Dodržiavanie tejto oznamovacej povinnosti u podnikateľských subjektov kontrolujú colné úrady. V prípade nesplnenia si oznamovacej povinnosti v zákonných lehotách alebo nesplnenia si týchto povinností vôbec pristupujú colné úrady k ukladaniu sankcií podľa § 35 ods. 7 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov. Minimálna výška pokuty podľa tohto ustanovenia je 2 000 Sk, maximálna 100 000 Sk. Čím neskôr si podnikatelia splnia svoju zákonnú povinnosť, tým bude sankcia vyššia. Na uloženie pokút majú colné úrady 5 rokov.
aladin
29.06.05,10:49
dovolim si upozornit na to ak by ste prestali predavat , (zatvorite prevadzku) ste povinný oznamit to do 8 dni. inak opat pokuta...
ak Vas to potesi videl som vysokoskolskeho brigadnika ako tukal cisla z oznamenia do pc () neviem že by to vobec neskenovali ale rucne zapisovali ???? vsak to može byť na osalenie. p.s. ak nevidim neverim
lenkak
29.06.05,13:19
Ďakujem už to mám v obálke. Dnes to odíde.
Doporučujem to poslať doporučene.
pagi
30.06.05,04:51
Malá pripomienka k ukončeniu predaja liehovín: Podľa §44, ods. 1 zák. 105/2004 je povinnosť oznámiť ukončenie predaja liehovín do 15 dní od ukončenia miestne príslušnému colnému úradu sídla firmy (začiatok predaja liehovín treba nahlásiť najneskôr 1 deň pred začatím).
Čoko
28.05.07,18:28
Viete mi poradiť aké je nulové hlásenie?
Muška
28.05.07,18:39
A nemáš žiadne zostatky z predchádzajúceho mesiaca?

Ak nie, tak podľa mňa jednoducho vypíšeš stav skladu k 1.1. aj k poslednému dňu nula
Čoko
29.05.07,04:35
Ja som ešte len začal.Vybavil som si tie povolenia na predaj alkoholu dopredu aby som mohol možno 2-3x do roka isť na rôzne akcie(jarmoky,trhy).Nemám ešte žiadny nákup alkoholu,lebo prvá akcia je až v júli,tak aby som hneď od
začiatku nešiel s (-2000,-sk) položkou.
majuľa
11.06.07,15:09
nema niekto tlačivo - oznamenie o zrušeni prevadzky na colný úrad?
Dokedy trba ohlasiť aby som to neprešvihla Ďakujem
Excise Duty
14.06.07,06:36
nema niekto tlačivo - oznamenie o zrušeni prevadzky na colný úrad?
Dokedy trba ohlasiť aby som to neprešvihla Ďakujem

Také tlačivo neexistuje.
evuša
12.03.09,05:46
Novela zákona o spotrebnej dani z liehu je v platnosti a dovolím si upozorniť tých, ktorým to uniklo, že posledné hlásenie za predaj liehu v spotrebiteľskom balení sa podáva za mesiac február. Ostáva však v platnosti povinnosť vedenia evidencie o spotrebovanom liehu. Hurááááááá. Nebudem musieť behať na colný úrad a predkladať jedno nezmyselné tlačivo.
Zuzy
12.03.09,05:56
Ja som bola včera odovzdať za február a povedala mi pracovníčka CÚ že už netreba.
evuša
12.03.09,06:07
Pošli ho radšej. Zákon nadobudol platnosť až 1. marca, z toho vyplýva, že treba. Pracovníčka colnice sa v žiadnom prípade neprizná, že informácia o tom, že za február netreba vyšla od nej. A platiť pokutu za ňu by si asi nerada. Jeden papier hore-dole. Mne na colnom úrade povedali že za február ešte treba. Ak si s tým nevedia poradiť ani colné úrady tak je to smutné.
Zuzy
12.03.09,06:18
Pôvodca textu príspevku: Muška Pozri príspevok
Poslala som dotaz a tu je odpoveď:

1.Nakoľko boli zrušené odseky v § 44 /18,19/ ruší sa povinnosť predkladať
mesačne hlásenia.
Hlásenie je potrebné zaslať ešte za mesiac február 2009?

2.Nakoľko skladové hospodárstvo spracováva externá účtovníčka na PC, môže
evidencia podľa ods. 12 byť u nej, alebo musí byť na prevádzke?


9.3.2009
Odpoveď:

Dňom 01.03.2009 nadobudol účinnosť zákon č. 52/2009 Z. z., ktorým sa mení a
dopĺňa zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších
predpisov.
Zákonom č. 52/2009 bol zrušený ods. 18 a 19 § 44 zákona č. 105/2004 Z. z.
ako aj
Vyhláška MF SR č. 619/2006 Z. z., ktorou sa ustanovuje vzor tlačiva
oznámenia o množstve
prijatého a vydaného spotrebiteľského balenia liehu a stave zásob.
Z uvedeného vyplýva, že v mesiaci marec 2009 už nie je potrebné zaslať
miestne
príslušnému správcovi dane hlásenie o množstve prijatého a vydaného liehu v
spotrebiteľskom balení.
Povolenie na prevádzku je potrebné mať priamo na prevádzke podniku,
evidenciu može mať
aj Vaša učtovníčka.



JUDr.Ľubomíra Vrobelová
raiditeľka Kancelárie generálneho riaditeľa CR SR
jopo
12.03.09,07:01
Takze ak som to pochopil , tak uz hlasenie robit nebudem, ale co znamena ze si mam viest evidenciu o zasobach?
Madalena
15.03.09,13:49
Vie niekto o tom že už nie je potrebné zasielať HLASENIE na colný úrad ?
jezko1
15.03.09,18:43
o tejto téme sme sa bavili na porade hlásenie o príjme. naozaj netreba podať oznámenie za mesiac február, nakoľko nielen že boli zrušené ods. 18 a 19 § 44 zákona č. 105/2004, ale bola zrušená aj vyhláška, v ktorej bol uverejnený vzor oznámenia. Takže aj keby ste veľmi chceli podať za február v marci 2009, nemáte na akom tlačive... takže určite netreba podávať.