TomasTN
13.11.08,09:04
Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá
mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho prie-
merného zárobku

Ahojte, mam otazku.
co je priemerny zarobok? Mzda za hodinu? Lebo tak mi to zatial vychadza, kedze moja priemerna mzda za hodinu je nieco okolo 100sk, tak za to ze ma zamestnavatel nuti robit nad cas dostavam 25sk. Je to ako v poriadku?
ZDENIELA
13.11.08,08:12
Sumu priemerného zárubku si zistíš najjednoduchšie napr. na výplatnej páske, určite tam máš vyznačenú priemernú mzdu.
A ako píšeš ak je tvoja priemerná mzda Sk 100,-- tak za prácu nadčas ti patrí mzda + 25% zo 100,-- Sk cca sk 125,--/ hod nadčasu.
ruutu
21.11.08,08:39
prosim mozem sa opytat, priatel robil 6 mesiacov u svojho zamestnavatela nadcasy, cca 200 hod, a nedostaval za to zaplatene. teraz sa rozhodol zamestnavatel mu stiahnut z vyplaty bez predosleho upozornenia 7000 sk za narazene sklo na aute, co dalsiemu zamestnancovi odpustil aj horsi priestupok. nema podpisanu hmotnu zodpovednost mimochodom. taktiez sme zistili, ze mu plati odvody s minimalnej mzdy, hoci na zmluve ma prijem 16 tis. v cistom, doslova takto napisane. ale plati mu to ako dve zlozky. a odvody z minimalky.... co robit teraz??? je to mala s.r.o. ake ma moznosti priatel sa branit? teraz maju malo zakazok a ked sa sef rozhodne stiahne mu z platu co len chce, ako mu co dokaze??? poradte prosim, vdaka