lelocka
13.11.08,11:16
Dobry den, velmi pekne by som Vas poprosila o radu. Mam 23 rokov a rozhodla som sa zalozit zivnost v oblasti predaja pekarensky vyrobkov. Bohuzial, nemam absolutne skusenosti, co musim najprv vybavit, aby som ziskala tuto zivnost.
Pocula som, ze ak bol clovek na urade prace pol roka, ma narok od statu ziskat potrebne financie ako kapital. Neviem, ci sa to tyka aj MD, pretoze som 3 roky poberala tento prispevok. Neviem, ci mam teda na to narok a ak ano, tak ake formolaity alebo dokumenty treba spisat. Asi treba predlozit podnikatelsky plan, alebo nieco take.
Dalej by som sa chcela spytat ohladom hygienikov.Ako treba postupovat?Co treba vyplnit, pripadne niekam poslat.
takztiez co sa tyka odvodov, ako to funguje?
Su to pre Vas primitivne otazky, ale ja som fakt upny novacik a rada by som mala v tom konecne jasno.
Dakujem za akekolvek info vysvetlene ako sa vravi " po lopate "
Prajem pekny den,lelocka
mysimis
13.11.08,10:49
Ak budeš evidovaná na ÚP min. 3 mesiace, môžeš požiadať o príspevok na začatie svojej podnikateľskej činnosti. Ak Ti to ÚP schváli až potom môžeš požiadať o vydanie živnostenského listu.
Na hygienu sa podáva žiadosť o schválenie prevádzky, k tomu fotokópia živnostenského listu, nájomná zmluva alebo LV, prevádzkový poriadok, HACCP a kolok v hodnote 500,- Sk.
ludka09
13.11.08,12:11
okrem toho o zriadeni svojej prevádzky ak si zriadis prevádzku musís upovedomit aj veterinu, ak v tej prevadzke budes predavat alkohol tak aj na colnicu.A taktiez oznamenie o zriadeni prevadzky davas na prislusny urad kde ju otvaras obecny alebo mestsky spolu so schvalením otvaracich hodin.
Ľubica 025
13.11.08,13:03
Pozri si stránku akopodnikat.sk, tam nájdeš odpovede na svoje otázky.