szisza
13.11.08,12:48
Ahojte,
prosím Vás neviete niekto kam by sme mali ísť, ak krstnej trojmesačnej dcérke sa vytvorila ako keby z jedného dňa na druhý hrčka pri nose? Je to mäkké, nebolí ju to. Boli sme na krčnom a tam lekárka povedala, že s tým máme počkať, či sa to nevstrebe. Už je skoro mesiac preč a vôbec to nie je lepšie. Detská lekárka tvrdí, že t nebude patriť na ORL ale asi to bude už chirurgický zákrok. Neviete lekára aj v okolí Bratislavy, Galanty, Trnavy to je jedno, kto by sa na také malé dieťa pozrel odborne?
szisza
13.11.08,12:08
Prosím poraďte, jej mama sa veľmi bojí, či to nebude nejaká cysta, ešte som zabudla, že to je asi tak 1cmx1cm veľké a je to na veľmi viditeľnom mieste.
DDDíííkkkkkk
dvojicka
13.11.08,12:10
Ahoj. ISla by som s tym na Kramare k primarovi ORL, Dr. Hapco, velmi zlaty clovek a dobry odbornik. Neboj, bude dobre.
Chobot
13.11.08,12:11
Ahojte,
prosím Vás neviete niekto kam by sme mali ísť, ak krstnej trojmesačnej dcérke sa vytvorila ako keby z jedného dňa na druhý hrčka pri nose? Je to mäkké, nebolí ju to. Boli sme na krčnom a tam lekárka povedala, že s tým máme počkať, či sa to nevstrebe. Už je skoro mesiac preč a vôbec to nie je lepšie. Detská lekárka tvrdí, že t nebude patriť na ORL ale asi to bude už chirurgický zákrok. Neviete lekára aj v okolí Bratislavy, Galanty, Trnavy to je jedno, kto by sa na také malé dieťa pozrel odborne?

Netreba robiť unáhlené závery - že potrebný chirurgický zákrok....

Síce som nevidel tú hrčku, ale neviem, na základe čoho detská zhodnotila, že treba chirurgický zákrok. Treba to najprv dôkladnejšie vyšetriť - minimálne USG vyšetrenie. Nech jej dá detská lekárka odporúčanie na chirurgické vyšetrenie a choďte do BA na detskú polikliniku na Kramároch k chirurgovi, aby to lepšie pozrel. Možno to fakt samí zmizne, možno bude treba ten zákrok. Dobrým znamením však je, že hrčka sa nezväčšuje.


Chcel by som ťa požiadať ešte o jednu vec - ak zakladáš tému, tak jej daj taký názov, ktorý aspoň stručne vystihuje podstatu otázky. Lebo skoro každý, ktorý sem dáva otázku potrebuje pomoc alebo poradiť. Keby to každý robil tak, potom by zoznam tém vyzeral asi takto:

Pomoc
Pomóc!!!
POMOC
Poraďte
Kto poradí?
Pomôžete?
Poraďte mi"
....

Ako si potom tí, ktorú chcú pomôcť majú vybrať, ktorá téma je pre nich relevantná?:rolleyes: Tentoraz som názov témy zmenil ja. Nabudúce daj iný názov.
szisza
13.11.08,12:17
O.K. dík za pripomienku, máš pravdu, aspoň som sa na tom príklade zasmiala. A vďaka teda aj za pomoc, skúsime asi Kramáre. Tam môžem zavolať a objednať sa? Napr. k Dr. Hapcovi?
szisza
13.11.08,12:25
Prosím ťa je to tento lekár? MUDr. Martin Hapčo CSc.
špecializácia: otorinolaryngológia, detská ORL
DFNsP, Limbová 1, 833 40 Bratislava
Danila
13.11.08,12:31
Netreba robiť unáhlené závery - že potrebný chirurgický zákrok....

Síce som nevidel tú hrčku, ale neviem, na základe čoho detská zhodnotila, že treba chirurgický zákrok. Treba to najprv dôkladnejšie vyšetriť - minimálne USG vyšetrenie. Nech jej dá detská lekárka odporúčanie na chirurgické vyšetrenie a choďte do BA na detskú polikliniku na Kramároch k chirurgovi, aby to lepšie pozrel. Možno to fakt samí zmizne, možno bude treba ten zákrok. Dobrým znamením však je, že hrčka sa nezväčšuje.



Chcel by som ťa požiadať ešte o jednu vec - ak zakladáš tému, tak jej daj taký názov, ktorý aspoň stručne vystihuje podstatu otázky. Lebo skoro každý, ktorý sem dáva otázku potrebuje pomoc alebo poradiť. Keby to každý robil tak, potom by zoznam tém vyzeral asi takto:

Pomoc
Pomóc!!!
POMOC
Poraďte
Kto poradí?
Pomôžete?
Poraďte mi"
....

Ako si potom tí, ktorú chcú pomôcť majú vybrať, ktorá téma je pre nich relevantná?:rolleyes: Tentoraz som názov témy zmenil ja. Nabudúce daj iný názov.Prepáč chobot, ale zverejnenie dieťatka v tomto príspevku nepovažujem za vhodné, skôr za neetické. Ďakujem za akceptáciu môjho názoru.
Chobot
13.11.08,12:53
Prepáč chobot, ale zverejnenie dieťatka v tomto príspevku nepovažujem za vhodné, skôr za neetické. Ďakujem za akceptáciu môjho názoru.

OK uznávam.
Danila
13.11.08,12:55
OK uznávam.Ďakujem.
dvojicka
14.11.08,09:49
ANo, je to on.
dvojicka
14.11.08,09:50
Prosím ťa je to tento lekár? MUDr. Martin Hapčo CSc.
špecializácia: otorinolaryngológia, detská ORL
DFNsP, Limbová 1, 833 40 Bratislava


ano, je to tento Dr.
szisza
04.12.08,06:59
Ďakujem každému, kto poradil, pán primár bol veľmi milý, aj nás ukľudnil, aj nám pomôže!
pasuliatko
04.12.08,12:35
Prosím poraďte, jej mama sa veľmi bojí, či to nebude nejaká cysta, ešte som zabudla, že to je asi tak 1cmx1cm veľké a je to na veľmi viditeľnom mieste.
DDDíííkkkkkk

cysta určite nie,,,cysta sa tvorí v dutinách tela a nie na jej povrchu. môže to byť podla mna nejaká tuková hrčka čo zmizne aj samo. ak nie nech vam lekarka vypíše lístok a chodte do Ba na Kramáre na chirurgiu. Tham určite pomôžu.