Mirkaska
20.05.05,20:09
Dobrý deň,

nemáte niekto v elektronickej podobe FS MF č. 3/1998, kde je uverejný Pokyn MF č- 3400/1998-62 o tom, ktoré zariadenia sú odpisované spolu so stavbou a ktoré sa napriek ich pevnému spojeniu so stavbou odpisujú samostatne? alebo ak máte tento pokyn?

Napr.: alarm, vytvorenie GSM brán s kabelážou a programom, kotol na vykurovanie olejom, bazénová technika (motor na filtráciu, protiprúd, čistiaci mechanizmus,..), centrálny vysávač, klimatizácia zabudovaná v strope, klimatizačná jednotka (prístroj na reguláciu klimatizácie - asi samost. majetok - ktorá OS?).

Príp., ak je to samostatné, ktorá odpisová skupina?

Súrne....
babenko1
20.05.05,19:16
andrej_rv
20.05.05,19:39
Skúsim to prilepiť..
Ale ako som to pozeral, z tých Tvojich vecí je tam len klimatizácia. To ostatné by sa asi tiež malo odpisovať spolu s budovou (alarm, brána, centrálny vysávač, kotol..). Ak ide o výrobnú halu, klíma a centrálny vysávač by sa mohol odpisovať samostatne ako technologický súbor. Bazénová technika (ak ide o nejaký bazén v liečebni) zrejme tiež, v inom prípade je to dosť diskutabilné.. Možno už niekto má s tým skúsenosti, ja som ešte nič také nezaraďoval.
Mirkaska
23.05.05,10:10
Ďakujem za Pokyn. Pomohol, ale rozprávala som sa s jednou daňovou poradkyňou, ktorej názor bol, že sa toho až tak velmi nemáme pridržiavať. To ako info aj pre ostatných, ak by niekto potreboval.
Nakoniec sme sa rozhodli dať kotol samostatne (ale ostatné rozvody ústredného kúrenia do budoby), nádrže na naftu, ÚTV tiež samostatne. V ktorej OS sa odpisuje kotol, prosím? Neviem to nikde nájst. Možeme to zaradiť k peci? V ktorej OS sa odpisuje bazénová technológia - vírivky, protiprúd.
Ďalším otáznikom je telefónna sieť - GSM brána, tel. ústredňa, rozvody + telefóny v kanceláriách? porozdeľovať či dať spolu, ktorá OS?

Prosím o radu!

Dakujem....