mlaco
13.11.08,16:56
Ahojte,

v rakuskom Kittsee vidiet novostavby RD v roznych stadiach dokoncenia. Zaujali ma vedenia rozvodov v podlahovej izolacii: vykurovanie, voda, elektrina. Vsetko natahane v podlahe pripravene na zaliatie poterom.

Ktore faktory vyplyvaju na rozhodovanie sa o tom ci tieto rozvody sekat do steny, alebo viest v podlahe???

(V podlahe sa mi to zda celkom prakticke. Ale mozno su tu veci proti, o ktorych neviem).

dakujem za rady!
everel
13.11.08,16:06
Bežne sa to robí aj u nás. Len do toho.
Zoltán Kovács
13.11.08,16:06
Ahojte,

v rakuskom Kittsee vidiet novostavby RD v roznych stadiach dokoncenia. Zaujali ma vedenia rozvodov v podlahovej izolacii: vykurovanie, voda, elektrina. Vsetko natahane v podlahe pripravene na zaliatie poterom.

Ktore faktory vyplyvaju na rozhodovanie sa o tom ci tieto rozvody sekat do steny, alebo viest v podlahe???

(V podlahe sa mi to zda celkom prakticke. Ale mozno su tu veci proti, o ktorych neviem).

dakujem za rady!

Argumenty neviem vymenovať ani pre ani proti. Ale mám rovnaké riešenie. Praktické bolo to, že odpadá práca sekania do muriva. O negatívach som zatiaľ nečítal a nepočul. Preto sa rád poučím aj ja.
petervi
14.11.08,16:49
Ked Ti praskne rurka v podlahe neviem za aky cas to zistis,ked to je v stene tak to hned vidis a mozes konat.
mlaco
14.11.08,19:17
A co rosenie rozvodov studenej vody - moze sposobit vlhnutie tepelnej izolacie v podlahe?
Je toto na zvazenie, alebo rosenie nehrozi pokym je trubka obalena vo svojej molitanovej izolacii?
chandler
17.11.08,12:37
Ked Ti praskne rurka v podlahe neviem za aky cas to zistis,ked to je v stene tak to hned vidis a mozes konat.

jednoduchsia oprava poruchy je to co hovori pre rozvody v stene. ale zase aj ulozenie v podlahe ma svoje plusy.
kabatik
17.11.08,17:54
Keď ti prasknú brzdy ,tak sa zabiješ. A predsa všetci jazdíme, lebo je to pohodlné. Dobré rozvody nemajú dôvod prasknúť ani za 50 rokv.
mlaco
17.11.08,20:15
Pripojim aj foto...
kabatik
19.11.08,13:24
Pripojim aj foto...
Tak takto asi nie!
mlaco
19.11.08,21:03
Nuz, nejako tam asi chceli minimalizovat dlzky. Ale je v tom nejaky extra problem?
kabatik
20.11.08,14:43
Samozrejme! Neviem ako chceš položiť tepelnú, alebo zvukovú izoláciu. To by som dal tomu chytrákovi rozobrať. Takýto majstri mňa osobne privádzajú do šialenstva. Asi by bral príplatky za rozmýšľanie, keby to vedel.