Dada
01.08.08,12:27
No a teraz mám dilemu, mať živnosť, či nemať živnosť a mať len registráciu na DÚ. Je niečo nové v tejto oblasti?
Forest LK
14.08.08,15:24
No a teraz mám dilemu, mať živnosť, či nemať živnosť a mať len registráciu na DÚ. Je niečo nové v tejto oblasti?

Podmienku živnosti splníš napríklad už tým, že poskytneš podnájomníkovi posteľnú bielizeň, kuchynský riad, elektrické spotrebiče a nie tzv. holobyt.
Alebo sú to doplnkové služby ako upratovanie prenajímaných priestorov alebo stráženie prenajímanej nehnuteľnosti či iné aktivity, ktoré nadväzujú alebo súvisia s prenajímaným objektom.

Pokiaľ sa popri prenájme poskytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmom, je nevyhnutné živnostenské oprávnenie a vydanie živnostenského listu.
honzik0202
24.09.08,21:44
prenajimam byt firme za lôzko 100sk denne byt je kompletne zariadeny zivnost mam nemohli by ste mi poradit zmluvu ktora by zodpovedala mojej veci
Jazdecký areál
21.10.08,05:58
mozme sa prosim pozriet na temu ubytovania v sukromi z pohladu toho, ci je potrebna evidencia ubytovanych.? ak ano, v akom rozsahu a kam sa to nahlasuje?
dzunior
12.11.08,17:15
presne toto by zaujimalo aj mna, nedavno som prestaval budovu na apartman pre 5 osob a rad by som ho dal do prevadzky. neviem ale co vsetko musim urobit aby to bolo pravne ok. kupil som inspekcnu,domovu knihu a knihu ubytovanych, len neviem ci ich treba niekde zaregistrovat.dalej neviem ako je to co sa tyka hygieny.mam totiz vlastnu studnu a neviem ake rozbory mam dat urobit.neviem tiez ako je to s DU.dufam niekto vie ako to chodi a pomoze :)