bumpy
20.05.05,18:44
ahojte, precitala som si predchádzajúce príspevky, ale stale v tom nemam jasno. prijala som právnu sluzbu z rakuska bez DPH, vypocítam si DPH a odvediem ju a zároveň mám právo aj na odpočítanie? vopred dakujem za pomoc.
babenko1
20.05.05,19:38
vypočítaš, uplatníš a zároveň odvedieš :-)
Muška
20.05.05,21:21
Reni, ale iba v prípade ak Bumpy nie je platca DPH. Ak je platca DPH tak to samozdaní a aj odpočíta a vo výkaze ani neuvedie .
Johanka
21.05.05,05:45
Muška, nerozumiem Tvojej odpovedi. Však keby neboli platitelia DPH tak nemajú nárok na odpočet. A prečo by to nemali uvádzať v daňovom priznaní?
ALDA
21.05.05,06:04
Ak je plátca zdaní /na výstupe/, odpočita na vstupe!Aj v DP sa to zohľadní.
Muška
21.05.05,07:16
Sorry, a opravujem svoju odpoveď - to tá nočná hodina :)
Podľa mňa
Ak je príjemca služby platiteľ DPH samozdaní - na vstupe aj na výstupe - uvedie v DP
Ak príjemca služby nie je platiteľ DPH - musí DPH vypočítať a odviesť do nášho štátneho rozpočtu
bumpy
22.05.05,19:33
dakujem vam velmi pekne za pomoc
Marian
23.05.05,05:56
Ad Muška,

kde berieš oporu pre tvrdenie "Ak príjemca služby nie je platca DPH - musí DPH vypočítať a odviesť do nášho štátneho rozpočtu"?
Ak by príjemca nebol platiteľ DPH, tak Rakušan uplatní rakúsku DPH a tým to skončilo.
Mickya
23.05.05,06:07
Ad Muška,

kde berieš oporu pre tvrdenie "Ak príjemca služby nie je platca DPH - musí DPH vypočítať a odviesť do nášho štátneho rozpočtu"?
Ak by príjemca nebol platiteľ DPH, tak Rakušan uplatní rakúsku DPH a tým to skončilo.!Pri službách je to trochu inak ako pri tovare. A závisí aj to o akú službu sa jedná.
Nike
23.05.05,06:12
Ad Muška,

kde berieš oporu pre tvrdenie "Ak príjemca služby nie je platca DPH - musí DPH vypočítať a odviesť do nášho štátneho rozpočtu"?
Ak by príjemca nebol platiteľ DPH, tak Rakušan uplatní rakúsku DPH a tým to skončilo.Marian, Muška berie istotu v § 15 ods.8/b zákona o DPH kde sú o.i. právne služby. Takže aj neplátca službu v § 15 musí samozdaniť a DPH odviesť do ŠR a nemá nárok na odpočet.
Marian
23.05.05,06:19
Sorry, rýchlejšie som odpovedal ako čítal. Myslel som tovar.