comodo
13.11.08,20:24
Mam 2 PC , chcem ich prepojit sietovym kablom. Viem ze kdesz sa nastavuju adresy tak aby sa jeden druheho "videli" , nemozem to najst. Poradi mi niekto co stym ?
Andy Kralik
14.11.08,06:27
Nenapisal si aky mas systém.. ale vseobecne vo Windows-
V nastavení sieti - pripojenie sieti - protokol siete (TCP/IP) nadstavis IP adresy najjednoduchsie za sebou (192.168.0.x) s rovnakou maskou podsiete (255.255.255.0), je potrebne aby pocitace boli v rovnakej skupine (workgroup), to skontroluj - ovladacie panely - system. Mozno budes musiet nadstavit firewall tak aby islo o "doveryhodnu" zonu. A nepises tiez ci prepajas priamo alebo cez router. Ak priamo potrebujes na prepojenie skrížený kábel.
Bobbix
14.11.08,06:47
comodo, stale nepises aky pouzivas system. Kazda sietova karta ma svoju vlastnu adresu, takze ty by si nemal nastavovat ziadnu adresu. Avsak v pripade, ze kartam chces vnutit adresy, pouzijes vyssie spominany postup
mpca
14.11.08,08:13
Bobbix,, nemyl si MAC adresu z IP adresou,,, automaticku ip adresu ti da vacsinou DHCP server...
Bobbix
14.11.08,10:54
OK, mpca, nechcel som nikoho pomylit, len by som poukazal na to, ze pri nastavovani domacej siete vo Win XP nieje potrebne poznat akukolvek adresu. Mozno comodo pouziva iny system. Ale ocenujem, ze si ma opravil.
comodo
14.11.08,20:31
dik za ochotu , uz som spal.
Mam samozrejme skrizeny kabel. Jedno PC je XP , druhe win 98. Potrebujem spojit iba tieto 2 kusy. To WIN 98 som ete namal v sieti , teda sa pokusam vytvorit najake pripojenie kde by som nastavil tcp/ip edresy. Zatial tam mam telefonicke pripojenie DSL , kde je nastavene za adresu IP prideluje server, a este by som potrebobal nejeke pripojenie kde by som rucne vypisal adresy, len neviem ako to pripojenie mam vytvorit.
Bobbix
14.11.08,21:10
comodo, to akoze notifikacia ti dosla po 10 hodinach??
Ked som spajal win 98 a XP, tiez videl iba jeden pocitac druhy, ale to mi nevadilo, lebo mal som ich vedla seba. Ibaze do pracovneho PC sa nedostaval "bordel " z internetu, iba to, co ja som chcel a co preslo cez antivirak v tom prvom.
Fero11
15.11.08,04:02
dik za ochotu , uz som spal.
Mam samozrejme skrizeny kabel. Jedno PC je XP , druhe win 98. Potrebujem spojit iba tieto 2 kusy. To WIN 98 som ete namal v sieti , teda sa pokusam vytvorit najake pripojenie kde by som nastavil tcp/ip edresy. Zatial tam mam telefonicke pripojenie DSL , kde je nastavene za adresu IP prideluje server, a este by som potrebobal nejeke pripojenie kde by som rucne vypisal adresy, len neviem ako to pripojenie mam vytvorit.
Dost nezrozumitelne napisane. Celkom v prvom prispevku pises, ze mas cisto 2 PC, kabel a hotovo, predpokladam, ze v oboch mas sietove karty.... tam by nebol problem prepojit to.
V tom prispevku co som citoval pises, to je tak napisane, ze DSL mas na Win 98 (zrejme to bude na XP)
Takze:
Na tom PC co mas DSL mas aky modem
-pripajas ho cez USB
-pripajas ho cez RJ45 (inak na tom PC budes musiet mat este 1x sietovku)
Ak chces NET na oboch PC budes ich musiet premostit (alebo kupit switch)
Ak napises konkretne ako to mas a co vlastne chces, tak ti poradime, ale inak je to tazke...
eloelic
24.11.08,09:37
Comodo temu nedotiahol do konca.
comodo
24.11.08,10:07
ale dotiahol nedotiahol , vela ludi radi a pocet dohadov za zvysuje :-) Problem bol v tom ze som nemal povolene zdielanie, kedze som ten WIN98 preinstaloval a myslel som ze tie adresy pisem na nespravne zariadenie Musel som sa po telephone nechat poucit od znameho. Teraz to funguje normalne cez krizovy kabel . Dakujem za ochotu.
eloelic
25.11.08,11:55
No ok.