dummy-bo
14.11.08,10:19
Dobry vsetkym.

Chcel by som zacat podnikat. Potreboval by som vediet, ake podmienky je potrebne splnit, aby mal zacinajuci podnikatel narok na prispevok na podnikanie, ake su jeho mozne vysky a od coho zavisia.

Staci mat sidlo mimo BA, alebo aj trvaly pobyt (slo by o s. r. o.)?

Dakujem pekne.
mysimis
14.11.08,09:24
Príspevok na začatie podnikateľskej činnosti môžeš dostať z ÚP za predpokladu, že si minimálne 3 mesiace evidovaný ako uchádzač o zamestnanie. Následne sa zúčastníš školenia a vypracuješ si podnikateľský zámer. Toho času je výška príspevku 103.900,- Sk, ale odporúčam sa ísť informovať na ÚP, kde Ťa usmernia na aké činnosti tento príspevok poskytujú.
mysimis
14.11.08,09:26
Na s.r.o. príspevok neposkytujú. Príspevok poskytujú len na rozbehnutie podnikateľskej činnosti budúcich živnostníkov.
dummy-bo
14.11.08,09:27
Dakujem pekne za odpoved.

Ja som riadne zamestnany. Neexistuje teda ziadna moznost pre cloveka, ktory je zamestnany, aby dostal prispevokn na podnikanie?
veronikasad
14.11.08,09:45
Dakujem pekne za odpoved.

Ja som riadne zamestnany. Neexistuje teda ziadna moznost pre cloveka, ktory je zamestnany, aby dostal prispevokn na podnikanie?
Z fin.prostriedkov úradu práce nie. Tie sú určené pre evidovaných uchádzačov o zamestnanie.
hanelie
14.11.08,09:51
neexistuje iná forma príspevku na začiatok podnikania ako cez ÚPSVaR
veronikasad
14.11.08,09:55
neexistuje iná forma príspevku na začiatok podnikania ako cez ÚPSVaR
Existuje, ale sú to skôr pôžičky - v PD ich poskytuje firma BIC
hanelie
14.11.08,10:03
ak ide o pôžičku pre začínajúcich podnikateľov tak tu: www.nadsme.sk