Katarina Vlckova
14.11.08,14:10
Dobry den,
viete mi prosim niekto poradit co vsetko musim nastavit v MONEY ked mi zamestnankyna odchadza 13.11.2008 na matersku?
Pozerala som to v mzdach, a neviem ci sa to robi nejak cez tie nepritomnosti alebo cez zakladne nastavenie zamestnance a tam doplnit datup prerusenia?
Od kedy do kedy bude trvat materska ked nastupuje 13.11.2008? - jednoducho si dam 13.11.2008 + 28 tyzdnov?, alebo to zatial nemusim zadavat? A ako potom zmenim nastavenie na rodicovsku dovolenku?

Dakujem velmi pekne za pomoc
Katarina Vlckova
14.11.08,20:12
Poradi niekto? :(
Miri82
28.11.08,12:52
No mňa by tiež také niečo zaujímalo. Ja to robím cez neprítomnosti, len tam nahodím obdobie a vyberiem si ponuku materská dovolenka - pomoc%, lebo keď som si zvolila príspevok, tak mi v tom mesiaci narátalo nejakú mzdu. A keď sme pri tom, ako si spokojná s programom Money?
R-Vráce
16.12.08,07:08
Každý mesiac si pri výplatách daš materská dovolenka - pomoc% až do vypršania materskej. A potom si daš rodičovský príspevok do 6 rokov. A to bude prechod v jednom mesiaci neprítomnosť budeš mať dva zápisy.
Katarina Vlckova
16.12.08,11:56
Dakujem budem to robit teda v nepritomnostiach cez tu pomoc % ako pisete. Teda po dobu tych 28 tyzdnov, potom v prelome a prechode na rodicovsku dam teda ten rodicovsky do 6 rokov tiez cez nepritomnosti. A este sa opytam, budem teda stale zasielat vykazy na zdravotku aj socialku aj za tuto osobu ktora je na materskej ibaze s nulovymi hodnotami, ale poslat ich jednoducho treba ? Spravne som to pochopila?
Dakujem este raz velmi pekne.
Miri82
16.12.08,13:44
Áno, správne. Ja som si to minulý týždeň overovala v sociálnej poisťovni, teda po celú dobu materskej a j rodičovskej dovolenky je potrebné takú zamestnankyňu uvádzať s nulovým základom. Ale keď prezerám výkazy do zdravotnej poisťovne - tak tam takú zamestnankyňu s nulovým vymeriavacím nemám. Tak zrejme sa uvádza iba vo výkazoch do sociálnej. A ešte chcem pripomenúť, že materská a rodičovská sa musia nahlásiť do sociálnej aj zdravotnej poisťovne.
Katarina Vlckova
16.12.08,18:09
Dakujem Miri velmi pekne. Ok tak to budem posielat iba do socialky. Ano viem, oznamenie o zmene, teda nastupe na matersku som posielala aj do soc aj do zdrav. Takze najblizsie budem nahlasovat zase nastup na rodicovsku dovolenku.
Tusim si sa ma pytala ako som spokojna s Money. Nakolko som velmi iny softver nemala moznost skusit, tak som celkom spokojna. Predtym som v tomto softveri robila iba fakturaciu, banku atd, a ked som sa teraz pred dvoma rokmi osamostatnila aj ako uctovnicka ostala som verna Money nakolko mi bol blizky. Takze aj ako uctovnicka som zatial spokojna...i ked su tam nejake drobnosti ktore by to mozno chcelo vyladit.
Ozaj ked nahadzujes ludom pocas roka dovolenku cez tie nepritomnosti, tak ti to aj odratava z celkoveho zostatku dovolenky, ktory je na karte zamestnanca? Lebo ja to musim kazdy mesiac prepisovat aby som mala vzdy aktualny stav do buduceho mesiaca, same mi to neodratava. Neviem ci nemam nieco zle nastavene....neviem ake mas ty s tym skusenosti, hm?
Miri82
17.12.08,07:44
Chcem sa vrátiť ešte k tej materskej - a síce teraz som telefonovala do zdravotky a spýtala som sa ich, či mám ženu na materskej posielať s nulovým základom, pretože mne takú ženu do mesačných výkazov do zdravotiek nedávalo a nevedela som prečo. Ale už som na to prišla - problém bol v tom, že v karte zamestnanca som jej podľa manuálu Money vyplnila kolónku prerušenie. Ale správne má byť uvedená vo výkazoch s nulovým základom. A čo sa týka tej dovolenky - v karte zamestnanca ti to nebude odrátavať, tam ten nárok sa nemení, zostáva vždy rovnaký, meníš to napr. len pri absencii, keď krátiš nárok. A pre aktuálny stav dovoleniek máš predsa zostavu prehľad čerpania dovolenky. U mňa je Money tiež môj jediný program, s ktorým som vôbec pracovala, ale chýba mi tam napr. ELDP, ktorý musím manuálne vyplňať cez stránku soc. poisťovne, a teraz mi program začal ešte na jednom mieste zamieňať čísla účtov medzi zamestnancami. A takisto by som ocenila keby, progrom nedal bónus na dieťa zamestnancovi, ktorý nedosiahol polovicu minimálnej mzdy. Tak dúfam, že som aspoň trošku pomohla.