Legina
14.11.08,15:24
Dobrý deň,
doslala som pracovnú ponuku a potrebujem poradiť.
Súkromná firma chce zamestnať účtovníka (ekonóma) za týchto podmienok: HM = 9 000,-na mesiac na dohodu. Podľa firmy je roboty na 4 hod. denne. Ucto vedené vo firme, nie doma.
V mesačnej náplni práce je:
- vedenie miezd 30 pracovníkom + odvody + všetko čo k tomu patrí (príhlášky, odhlášky, štatistika a pod.)
- vedenie podvojného útovníctva - cca. 60 došlých faktúr, 10 odoslaných, 50 pokladničných dokladov, majetok v nájme, v odpisoch drobné veci ako počítače, stroje. Mesačný platca DPH kôli vysokým mesačným obratom. Zákazková výroba takže účtovanie na strediská a zákazky.
-vyžadujú ešte mesačné prehľady a priebežno info o nákladoch a výnosoch počas mesiaca.
Ja mam ukončené vysokoškolské ekon. vzdel. 10 ročnú prax v podvojnom a poslené 4 roky v personalistike a mzdách. Momentálne na rodičovskej dovolenke. Predtým som robila ucto v rámci 8 hod. prac. pomeru.
Rozmýšľam či je to dobrá ponuka a stojí to za to, alebo to nechať tak, resp. stojí táto práca za 9000,- mesačne?
veronikasad
14.11.08,14:32
Vedenie účtovníctva je opakovaná činnosť, ktorá by sa nemala robiť na dohodu o vykonaní práce. Na dohodu o pracovnej činnosti môžeš odpracovať 10 hod. týždenne, čo asi nepokryje tvoj rozsah práce. Čo tak prehovoriť šéfa na pracovný pomer na kratší pracovný čas. Ak dieťa nebudeš mať v štátnej škôlke, o rodičovský príspevok neprídeš...
ekopo
14.11.08,14:44
reakcia na poslednú otázku v zadaní:
sumu treba vynásobiť dvomi
AHA
14.11.08,14:51
reakcia na poslednú otázku v zadaní:
sumu treba vynásobiť dvomi
Ak je to na východe tak ťažko.:mee:
Legina
14.11.08,14:55
Nejde mi o to, že je to viac hodín na dohodu to mi je jasné. To by sa riešilo ináč. Ide o to či to nie je nízka odmena za tento rozsah práce. Dodávam ešte, že cez program POHODA. A ešte: je to práca na východe, to ale neznamená že chcem robiť zadarmo. Ja sa rozhodujem či to zobrať a nekomplikovať si touto ponukou život.
m.hladka
14.11.08,15:20
Je to nízka odmena, a typla by som na tento rozsah práce až 6 hod. denne makačky.
Kazu
14.11.08,15:46
Je to nízka odmena, a typla by som na tento rozsah práce až 6 hod. denne makačky.

6 hodín makačky na práce ktoré sú tu uvedené + 2 hodiny na tie, ktoré sa ukážu počas pracovného dňa ako nevyhnutne nevyhnutné a zvyšok si zoberie dorobiť domov. A výsledok? 9000,- : 200 hod/mes. = má to vedenie dobre spočíííítané
Legina
14.11.08,17:38
Ďakujem za príspevky. Pomohli mi v rozhodovaní.
tinaM
14.11.08,17:40
Tiež zastávam názor, že ponúknutá odmena nezodpovedá rozsahu práce.
Zo svojej skúsenosti:
Stalo sa mi čosi podobné, že som ako SZČO súhlasila chodiť na 4 hod. do firmy, kde som mala viesť účtovníctvo, mzdy.
Koniec bol ten, že počas tých štyroch hodín som dvíhala telefóny, chodila na poštu, vybavovala korešpondenciu, proste... dievčatko pre všetko a účtovníctvo a mzdy som si nosila domov:rolleyes:.
jaja9
27.07.09,14:30
Ako si sa rozhodla, pri tej práci? Zobrala si, či nie? Alebo už máš niečo lepšie?
aliiica
05.08.09,18:36
ahojte, znamy sprostredkuva poistenie (financny poradca) a chce aby som mu robila uctovnictvo na dohodu
som zamestnana na HPP v jednej sukromnej firme
mozem aj napriek tomu vykonavat uctovnictvo na dohodu?
neuctovala by som denne, mozno par dni v mesiaci, vela toho nebude, je lepsia dohoda o vykonani prace alebo dohoda o pracovnej cinnosti?

mozno trosku od veci, ale ak mu to budem uctovat, mozem aj napr. v nejako deme programu alebo v exceli? alebo musi byt na to original program?
aliiica
07.08.09,06:30
hm, nikto mi nevie poradit?
drobeceva
07.08.09,06:34
ahojte, znamy sprostredkuva poistenie (financny poradca) a chce aby som mu robila uctovnictvo na dohodu
som zamestnana na HPP v jednej sukromnej firme
mozem aj napriek tomu vykonavat uctovnictvo na dohodu?
neuctovala by som denne, mozno par dni v mesiaci, vela toho nebude, je lepsia dohoda o vykonani prace alebo dohoda o pracovnej cinnosti?

mozno trosku od veci, ale ak mu to budem uctovat, mozem aj napr. v nejako deme programu alebo v exceli? alebo musi byt na to original program?
hm, neviem, ale mne to vychádza, že ide o opakované činnosti - obstojí dohoda o vykonaní práce?
veronikasad
07.08.09,06:44
ahojte, znamy sprostredkuva poistenie (financny poradca) a chce aby som mu robila uctovnictvo na dohodu
som zamestnana na HPP v jednej sukromnej firme
mozem aj napriek tomu vykonavat uctovnictvo na dohodu?
neuctovala by som denne, mozno par dni v mesiaci, vela toho nebude, je lepsia dohoda o vykonani prace alebo dohoda o pracovnej cinnosti?

mozno trosku od veci, ale ak mu to budem uctovat, mozem aj napr. v nejako deme programu alebo v exceli? alebo musi byt na to original program?
Ak sa zmestíš rozsahom práce do 10 hod. týždenne, môžeš účtovníctvo spracovávať na dohodu o pracovnej činnosti.
Nezabudni na povinnosti zamestnávatela súvisiace s výkonom práce dohodára /sociálne poisťovňa, daňový úrad .../
aliiica
07.08.09,08:09
Samozrejme, ze sa zmestim do 10 hod. tyzdenne.

Moze sa dohoda o prac. cinnosti uzatvorit na dobu neurcitu?

nejde teda o opakovane cinnosti?

JU som uz robila, ale so mzdovym uctovnictvom som sa zatial nestretla..

Do soc. poistovne treba registr. list zamestnanca a este nieco?
a co treba na DU?

ak by ta to neobtazovalo, mohla by si mi prosim napisat ake su povinnosti zamestnavatela suvisiace s vykonom prsce dohodara?
mzdarka renca
07.08.09,08:22
Samozrejme, ze sa zmestim do 10 hod. tyzdenne.

Moze sa dohoda o prac. cinnosti uzatvorit na dobu neurcitu?

nejde teda o opakovane cinnosti?

JU som uz robila, ale so mzdovym uctovnictvom som sa zatial nestretla..

Do soc. poistovne treba registr. list zamestnanca a este nieco?
a co treba na DU?

ak by ta to neobtazovalo, mohla by si mi prosim napisat ake su povinnosti zamestnavatela suvisiace s vykonom prsce dohodara?

On sa musí ako zamestnávateľ prihlásiť na SP a DÚ. Teba ako zamestnanca prihlási na SP.

DoPČ sa môže uzatvoriť na dobu neurčitú.
Tweety
07.08.09,08:25
Samozrejme, ze sa zmestim do 10 hod. tyzdenne.

Moze sa dohoda o prac. cinnosti uzatvorit na dobu neurcitu? Áno.

nejde teda o opakovane cinnosti? Táto dohoda sa uzatvára na opakovanú činnosť.

JU som uz robila, ale so mzdovym uctovnictvom som sa zatial nestretla..

Do soc. poistovne treba registr. list zamestnanca a este nieco?
a co treba na DU? Áno, RLFO-prihláška dohodára. Na DÚ kvartálny prehľad.

ak by ta to neobtazovalo, mohla by si mi prosim napisat ake su povinnosti zamestnavatela suvisiace s vykonom práce dohodara? Odvody do SP, úhrada dane na DÚ.
Odpovede v texte.
aliiica
07.08.09,08:32
a musim si potom sama urobit rocne zuctovanie ZP? (ak moj prijem aj z HPP aj DoPC nedosiahne hranicu prijmu na vykonanie RZZP)

je potrebne podavat kazdy masiac mesacne vykazy do SP?

vyhlásenie sa asi nepodpisuje, kedze pracujem aj v HPP, kde mam podpisane vyhlasenie
Tweety
07.08.09,08:34
a musim si potom sama urobit rocne zuctovanie ZP? (ak moj prijem aj z HPP aj DoPC nedosiahne hranicu prijmu na vykonanie RZZP)
Nie, ak nebudeš mať tzv. kolísavé príjmy(dohody sa do toho nepočítajú), nemusíš žiadať zamestnáv. o jeho vykonanie.
Lianka
08.08.09,12:55
je potrebne podavat kazdy masiac mesacne vykazy do SP? Ano.
Legina
17.09.09,20:01
nezobrala som túto prácu, začala som pracovať v škole - ako účtovníčka.
L-M
25.01.12,11:51
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, predpokladám, že na vedenie účtovníctva popri zamestnaní, bez živnosti je vhodnejšia dohoda o pracovnej činnosti,keďže ide o opakovanú činnosť. Ešte by ma zaujímalo, či je možne do dohody dohodnúť vyplácanie odmeny 2x ročne. A evidenciu odpr. hodín si urobiť a do soc. poisťovne uviesť len vtom mesiaci, keď bude vyplatený príjem. Môže to takto byť?

Vopred ďakujem za každú odpoveď
veronikasad
25.01.12,11:55
Dobrý deň, rada by som sa opýtala, predpokladám, že na vedenie účtovníctva popri zamestnaní, bez živnosti je vhodnejšia dohoda o pracovnej činnosti,keďže ide o opakovanú činnosť. Ešte by ma zaujímalo, či je možne do dohody dohodnúť vyplácanie odmeny 2x ročne. A evidenciu odpr. hodín si urobiť a do soc. poisťovne uviesť len vtom mesiaci, keď bude vyplatený príjem. Môže to takto byť?

Vopred ďakujem za každú odpoveď
V ostatných mesiacoch budeš podávať nulový výkaz ? Je to možné. Len výkon práce v tom mesiaci nesmie presiahnuť stanovený limit odpracovaných hodín (10 hod.týždenne).
Ak fyzicky budeš účto robiť len dva mesiace v roku, treba sa po skončení mesiaca odhlásiť v SP a potom nanovo prihlásiť.
L-M
25.01.12,12:29
V ostatných mesiacoch budeš podávať nulový výkaz ? Je to možné. Len výkon práce v tom mesiaci nesmie presiahnuť stanovený limit odpracovaných hodín (10 hod.týždenne).
Ak fyzicky budeš účto robiť len dva mesiace v roku, treba sa po skončení mesiaca odhlásiť v SP a potom nanovo prihlásiť.

Ja jej budem robiť mzdy, ale PÚ- je to nez.org, jej robí jeden pán. Ale keď dohoda o prac.činnosti nebude skončená a fyzicky bude robiť ako píšeš napr. 2 mesiace , prečo odhlášku a znovu prihlášku?. Dohoda bude na dobu neurčitú, len vyplatenie odmeny bude dohodnuté napr.2x ročne.
Príklad: bude si robiť evidenciu odprac. hodín mesačne, spolu za pol roka to bude 100h- odmena 4€ na hodinu. Odmena vyplatené celá v 6/2012- v sume 400€. Teraz som neodrátavala daň. Takže len ilustračne.
Je to takto možné?
veronikasad
25.01.12,12:33
Ja jej budem robiť mzdy, ale PÚ- je to nez.org, jej robí jeden pán. Ale keď dohoda o prac.činnosti nebude skončená a fyzicky bude robiť ako píšeš napr. 2 mesiace , prečo odhlášku a znovu prihlášku?. Dohoda bude na dobu neurčitú, len vyplatenie odmeny bude dohodnuté napr.2x ročne.
Príklad: bude si robiť evidenciu odprac. hodín mesačne, spolu za pol roka to bude 100h- odmena 4€ na hodinu. Odmena vyplatené celá v 6/2012- v sume 400€. Teraz som neodrátavala daň. Takže len ilustračne.
Je to takto možné?
Veď som ti napísala aj o prvej možnosti - nulové výkazy za ostatné mesiace.
L-M
25.01.12,12:47
Veď som ti napísala aj o prvej možnosti - nulové výkazy za ostatné mesiace.

Ďakujem pekne za pomoc, ale asi sa aj tak nechápeme- nulové výkazy , keď nebude vyplatená odmena ( to mi je jasné ), a to odhlásenie a prihlásenie si myslela, keby sa uzatvorila vždy nová dohoda, len na ten mesiac v ktorom by sa fyzicky viedlo účto?
AK si to myslela tak, tak prvá možnosť je jednoduchšia, DoPČ na dobu neurčitú, so špecifikáciou vyplácania odmien v určitých intrervaloch-sú aj iní zamestnanci, takže výkazy sa podávajú aj tak .
Ešte raz ďakujem, veľmi mi to pomohlo