zabavac
14.11.08,18:56
V 9 bytovom SVB si 4 byty urobili v spološných priestoroch odkladací priestor. Je tam všetko možné, stáré nábytky, železo, gumy z aut, staré okná, dokonca svojho času tam bola aj nafta. Práve sme mali zhromaždenie, kt. sme sa zúčastnili až 3 byty. Dopadlo to katastrofálne s tým, že ja ako predseda chcem rozkazovať, ale oni si svoje veci neodpracú. Návrh o nájme spol. priestorov zamietli a vysmiali ma. Je to horšie ako na Luníku 9. Chcem sa obrátiť na nejaké inštitúcie alebo orgány, kt. by to jednoducho podľa zákonov platných V SR nariadili, prípadne vyrúbili aj pokutu. A teraz otázka: Kam sa mám obrátiť, veď predsa nie je možné, aby si pár ľudí robilo, čo chce.
Podotýkam, že komunikácia s nimi nie je možná. Dokonca 2x zlikvidovali oznam o tom, že sa bude konať zhromaždenie. Z účtu sa vyberajú peniaze bez toho, aby bolo čokoľvek odsúhlasené, ale hlavné je, že zodpovedá predseda. Prosím pomôžte.
Halli
14.11.08,18:10
Bohužiaľ nepoteším ťa, ale poriadok si môžte urobiť len vy sami - ste SVB, spoločenstvo :rolleyes:, nuž ak keď je už dávno asi degradovaný tento honosný názov :rolleyes: Je Vás strašne málo na to, aby ste sa seriózne dohodli a aby tam rozhodovala väčšina podľa toho čo hovoríš. Možno jediné čo ma napadlo...napísať oznam, že si nájmete firmu na vyčistenie spoločných priestorov a kto tam nechá to čo tam nemá byť bude mu to vyhodené. Nenapísal si, ako sa k tomu stavia predseda, ale mal by to zabezpečiť v prvom rade on.
lustigm
14.11.08,18:21
V 9 bytovom SVB si 4 byty urobili v spološných priestoroch odkladací priestor. Je tam všetko možné, stáré nábytky, železo, gumy z aut, staré okná, dokonca svojho času tam bola aj nafta. Práve sme mali zhromaždenie, kt. sme sa zúčastnili až 3 byty. Dopadlo to katastrofálne s tým, že ja ako predseda chcem rozkazovať, ale oni si svoje veci neodpracú. Návrh o nájme spol. priestorov zamietli a vysmiali ma. Je to horšie ako na Luníku 9. Chcem sa obrátiť na nejaké inštitúcie alebo orgány, kt. by to jednoducho podľa zákonov platných V SR nariadili, prípadne vyrúbili aj pokutu. A teraz otázka: Kam sa mám obrátiť, veď predsa nie je možné, aby si pár ľudí robilo, čo chce.
Podotýkam, že komunikácia s nimi nie je možná. Dokonca 2x zlikvidovali oznam o tom, že sa bude konať zhromaždenie. Z účtu sa vyberajú peniaze bez toho, aby bolo čokoľvek odsúhlasené, ale hlavné je, že zodpovedá predseda. Prosím pomôžte.


Ak je to pravda, že si predseda a z účtu (na základe čoho ) sa vyberajú peniaze (a ešte sa ti vysmiali) obráť sa a písomne na všetkých členov SVB sa vzdaj predsedníctva a všetko odovzdaj rade.
lustigm
14.11.08,18:22
Bohužiaľ nepoteším ťa, ale poriadok si môžte urobiť len vy sami - ste SVB, spoločenstvo :rolleyes:, nuž ak keď je už dávno asi degradovaný tento honosný názov :rolleyes: Je Vás strašne málo na to, aby ste sa seriózne dohodli a aby tam rozhodovala väčšina podľa toho čo hovoríš. Možno jediné čo ma napadlo...napísať oznam, že si nájmete firmu na vyčistenie spoločných priestorov a kto tam nechá to čo tam nemá byť bude mu to vyhodené. Nenapísal si,

ako sa k tomu stavia predseda,

ale mal by to zabezpečiť v prvom rade on.


Predseda, ako vyššie píše, je osamotený a bezradný.
Halli
14.11.08,18:26
Predseda, ako vyššie píše, je osamotený a bezradný.

:D už som si všimla, že som to prehliadla. Pomylilo ma že napísal, že sa z učtu vybera ako sa chce :eek:, tak tomu nerozumiem... to majú prístup na účet všetci ?:rolleyes:

Už viem... preberal to už v téme "som v koncoch":o takže on je predseda, aj expredseda :confused:
zabavac
14.11.08,19:34
Kedysi, keď sa zakladalo SVB som nemal o tom ani šajnu a všetko som vybavoval sám. Preto sme sa dohodli, že v prípade potreby môžu čerpať peniaze ďalší 2 členovia SVB. Vtedy ma ani vo sne nenapadlo, že by sa to mohlo zvrhnúť. Teraz im idem zrušiť podpisové právo. Pýtal som sa na to v banka a je to možné. Ďalšie peniaze z účtu sa budú čerpať v hotovosti len vtedy, ak si zvolia iného blbca za predsedu. To považujem za jedinú možnosť, ako ich donútiť konať. A nový predseda nech si už urobí poriadok. Dúfam, že to bude niekto z týchto ľudí. Ide totiž o rodinnú bytovku, kde spolu držia 4 rodiny a ďalšia sa k nim pridala.
Halli
14.11.08,19:57
Kedysi, keď sa zakladalo SVB som nemal o tom ani šajnu a všetko som vybavoval sám. Preto sme sa dohodli, že v prípade potreby môžu čerpať peniaze ďalší 2 členovia SVB. Vtedy ma ani vo sne nenapadlo, že by sa to mohlo zvrhnúť. Teraz im idem zrušiť podpisové právo. Pýtal som sa na to v banka a je to možné. Ďalšie peniaze z účtu sa budú čerpať v hotovosti len vtedy, ak si zvolia iného blbca za predsedu. To považujem za jedinú možnosť, ako ich donútiť konať. A nový predseda nech si už urobí poriadok. Dúfam, že to bude niekto z týchto ľudí. Ide totiž o rodinnú bytovku, kde spolu držia 4 rodiny a ďalšia sa k nim pridala.

Vieš ako to na Slovensku chodí, za snahu a úspech sa netlieska, ale závidí a ubližuje....aj keď nie vždy ten potlesk je úprimný...nuž čo, zruš im podpisové pravo a snáď im to všetko dojde....držím ti palce, aby si v tom rodinnom SVB vydržal ;)
Halli
18.11.08,19:22
A aby našiel viac ako polovicu čo nebude lahostajná.
No z tých deviatich už sú piati veľmi aktívni, tak neviem, neviem ;) To už je nadpolovičná väčšina.
Polis
19.11.08,07:11
Slavica dobre si to napísala. Ja som to urobil nasledovne. Na zhromaždení som upozornil všetkých, ktorí majú v spoločných priastoroch veci aby ich do 14 dní odpratali. Dal som každému oznam do schránky.Následne som objedanli som kontajner (odsúhlasili sme to na zhromaždení napolovičnou väčšinou).A tí aktívny v bytovke sme zo spoločných priestorov všetko vypratali. a upratali. A viete si predstaviť koľko toho bolo... Všetko som fotil. Nikto sa nepriznal a nehlásil koho je čo. Potom sme všetky latkové pivnice zrušili, po dohode si každý na vlastné náklady vymuroval pivnicu (ak bolo treba) a v troch prípadoch si vlastníci vymenili po dohode pivnice medzi sebou. Teraz máme čisto, každý má murovanú pivnicu. Odvtedy nikto neukladá nič do spoločných priestorov...