rohff11
15.11.08,10:23
zámerné ohováranie vymazané
bsp1
15.11.08,19:23
Tento prieskum platov nemam rada, lebo je veľmi zavádzajúci. V jednej kope je účtovníčka, ktorá ma zodpovednosť iba za čiastkovú agendu (napr. došlé faktúry) s účtovníčkou, ktorá napr. reportuje podľa medzinárodných účtovných štandardov a musí ovládať minimálne jeden cudzí jazyk(pričom v ohodnotení pracovanej pozície je medzi nimi rozdiel niekoľko stupňov). Potom je prirodzené, že z toho vychádzajú čísla, ktoré s trhovými mzdami absolútne nemajú nič spoločné. Taktiež je predsa v praxi rozdiel, či mám prácu v Bratislave (kde ak chcem bývať, tak ma to stojí niekoľkonásobne viac ako napr. v Ružomberku) alebo sa zamestnám v Dolnom Kubíne, atď., atď. atď. Lenže pokiaľ človek nemá prax v HR a nevidí nedostatky prieskumu, tak považuje údaje za dôveryhodné a v praxi sa všetci nestačia čudovať.
janomila
16.11.08,15:26
Hádam len nepatríš k tým zúfalcom, ktorí si myslia, že si na profesii nájdu prácu. Ja som posielala asi 40 e-mailov mesačne a volali ma na jeden pohovor. Najlepšie boli také, ktoré sa objavili v piatok poobede a keď som ráno o siedmej v pondelok poslala životopis, o pol ôsmej mi odpísali, že miesto je už obsadené. Alebo som našla inzerát, kde som mohla využiť aj konexie, ale dozvedela som sa, že oni už majú na to miesto svojho človeka a ten inzerát tam dali, len aby bola naplnená litera zákona. Aspoň pro forma. Takže som nakoniec vytlačené moje odpovede na inzeráty mohla aspoň využiť na dokladovanie na ÚP. Aj tam majú svojské metódy na hľadanie vhodných uchádzačov. Prišla tam kamarátka, čerstvá Ing. s červeným diplomom a pani jej ponúkla prácu upratovačky. A ešte sa divila, keď sa matka dievčiny ohradila, že si päť rokov neodtŕhala od úst a dievča nedrelo na to, aby upratovalo hajzle. Takže toľko k profesii.:)
Richard
16.11.08,21:27
tému uzatváram, toto je rubrika odporúčaní a nie sťažností. Navyše táto téma bola založená so zámerným ohováraním.