vincent222
16.11.08,12:09
Zdravím všetkých,
chcel by som sa opytať, či nie je v rozpore so zákonom, ak som na úrade práce evidovaný ako nezamestnaný a poberám podporu v nezamestnanosti a zaroveň mám jednorázovú ponuku na prácu, riešenú formou zmluvy o dielo? Som grafik a jedna sa o graficke prace. Vďaka za odpoveď...
veronikasad
16.11.08,13:34
Zdravím všetkých,
chcel by som sa opytať, či nie je v rozpore so zákonom, ak som na úrade práce evidovaný ako nezamestnaný a poberám podporu v nezamestnanosti a zaroveň mám jednorázovú ponuku na prácu, riešenú formou zmluvy o dielo? Som grafik a jedna sa o graficke prace. Vďaka za odpoveď...
Uchádzačom o zamestnanie v zmysle § 6 odst. 2 zákona o službách zamestnanosti je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie a ktorý

... d) vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresahuje 65% zo sumy životného minima ...
Za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu 5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov 13a)

V odkaze 5) je odkaz na Zákonník práce
V odkaze 13a) - napr. Obchodný alebo občiansky zákonník

Mne z toho vyplýva, že zmluva o dielo k týmto zmluvám patrí, mesačná odmena z nej však nesmie presiahnúť 65 % platného životného minima.
vincent222
26.11.08,12:30
Dakujem
:)