Nataša
23.05.05,06:21
Prosím o radu, živnostník robí v s.r.o. na dohodu. Robím mu jednu zmluvu na celý rok od 1.1. do 31.12. na jednu činnosť. Teraz keď ich treba nahlasovať a prihlasovať, to znamená, že k 31.12. ich musím odhlásiť zo SP a 1.1. zasa prihlásiť, mám pravdu? A tu budem mať asi problém, lebo týžden pred koncom roka a prvý týždeň v novom roku mávame dovolenku. Má niekto nejaké skúsenosti, čo sa stane, ak sa prihlášky resp. odhlášky nepošlú včas. Mám ešte jednu otázku: v roku 2004 boli dohody taktiež max 300 hod. ročne?
Darana
23.05.05,05:57
Už v roku 2002 sa uzatvárali dohody o vykonaní práce na max. 300 hod. pokiaľ viem...
ekin
23.05.05,06:31
dohody su vzdy limitovane a nemyslim si, ze je správne DoVP na celý rok, lebo je to z názvu jasné, ze je to nie opakovana, cize nie trvala cinnost. A ako ukoncit? Ja osobne by som ukoncila k dátumu, kedy zatvárate firmu, ved DoVP moze skoncit skor, odmena bude vyplatena tak, ako je dojednané (urcite odmena za mesiac), cize nebude mat na to vplyv. Podobne v januári prihlasim az po tom, ked prideme do práce a s nástupom buduci den - a odmena zas bude rovnaka - mesačna bez ohladu na pocet odpr.hodin...
Janka6685
24.05.05,15:44
Pani na sociálnej poisťovni mi povedala, aby som dohody uzatvorila 31. 12. Spýtala sa ma, či tam budem chodiť každý mesiac nahlasovať a odhlasovať.
Yvona
26.05.05,13:30
Dohodu o vykonaní práce nie je možné podľa zákona uzavrieť na celý rok. DoVP sa uzatvára len na konkrétnu prácu (napr. vymaľovanie kancelárskych priestorov) a musí byť ohraničená časovo. Ak niekto spraví dohodu od 1.1. do 31. 12. to znamená, že zamestnanec (to je jedno či je živnostník alebo nie - vždy je to zamestnanec, keď je uzavretá DoVP) bude vykonávať opakované práce. Vtedy treba uzavriet Pracovnú zmluvu - môže byť na skrátený úväzok, ale samozrejme so všetkými odvodmi. Ináč kontrola z Inšpektorátu práce túto DoVP bude klasifikovať ako nezákonne uzatvorenú a vyvodí dôsledky, čo je veľmi nepríjemné.
Shaman
30.05.05,12:40
Blud Yvona. Alebo sem napíš, prosím ťa ten zákon, podľa ktorého DoVP nesmiem uzavrieť na celý rok.
Totiž aj to vymaľovanie kancelárie čo spomínaš, mi môže trvať celý rok.
Zita5
30.05.05,12:44
Aj u nás je DoVP do 31.12.2005 - na zavolanie podľa potreby . Nahlásili sme na SP a malo by to byť v poriadku .
evae
30.05.05,13:10
mna tiez varovali, ze nemam davat DoVP ak to ma byt opakovane, pretoze mam dat na to skrateny uvazok. aj na skoleni varovali, ze ked sa cinnost opakuje inspektorat pri kontrole moze vyvodit dosledky, nakolko v takom pripade to ma byt skrateny uvazok. dokonca by vraj DoVP nemala byt na cinnost co je napisana v obchodnom registri firmy, nakolko to je ich hlavna cinnost a na to by mali mat zamestnancov na HPP :) mozno by stacilo spytat sa na inspektorate a ziadat vyjadrenie.
a k tomu, ze to nema byt na cely rok je priamo umerne obmedzenie max. 300 hod. to je cca 6 hodin tyzdenne keby sa robilo cely rok.

"IX. DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH MIMO PRACOVNÉHO POMERU IX. časť s názvom Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru umožňuje zamestnávateľom zabezpečiť výkon práce iným spôsobom ako pracovnou zmluvou. Tieto dohody sú zamestnávatelia oprávnený uzatvárať výnimočne, ak ide o prácu vymedzenú výsledkom a ak ide o prácu, ktorej výkon v pracovnom pomere by bol pre zamestnávateľa neúčelný a nehospodárny. Dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sú dohoda o vykonaní práce, dohoda o brigádnickej práci študentov a novela nového Zákonníka práce s platnosťou do 31. marca 2007 znovu zavádza inštitút dohody o pracovnej činnosti, avšak v pozmenenej forme - túto dohodu nemožno ďalej uzatvárať na dobu neurčitú. "
Shaman
30.05.05,13:24
Pre mňa je neúčelné a nehospodárne, keď musím platiť za zamestnanca odvody ;-)
Radšej dam jemu viac a on nech sa sám rozhodne aké odvody sú pre neho zaujímavé.

Priklad: chcem mať do 31.1.2006 vymaľovanú kanceláriu, lebo tam budem silvestrovať s obchodnými partnermi z Japonska.
Podpíšem teda DoVP s človekom, ktorý mi ten kanclík do konca roka vymaľuje. Dohodnem sa, že mu to bude trvať 100 hodín za ktoré po vymaľovaní dostane 10000 Sk. A je mi jedno kedy bude pracovať - či to bude robiť priebežne alebo to vymaľuje celé cez Vianoce.
evae
30.05.05,13:33
ved ja sama ked potrebujem na tyzden zamocnika, co ako mam v registri zamocnictvo (stavebna firma), nebudem ho brat na HPP alebo skrateny uvazok, ked viem, ze bude robit tyzden. ibaze, nie je odporucane mat zmluvu od 1.1. do 31.12. tak ja to robim tak, ze on robi poviem dva dni v mesiaci, tak vzdy ho na dva dni prihlasim, spravim DoVP a potom po dvoch dnoch odhlasim. mne to trva asi 5 minut cely proces, lebo je to vzdy to iste a ked chcu mat na socialnej viac prace, fajn. ja som kryta pred inspektoratom, ze tu bol dva dni. ak ked dva kazdy mesiac a cely rok ;)
Shaman
30.05.05,13:42
ale pokial s nim podpises zmluvu na vykonanie tej istej cinnosti opakovane, porusujes zakon...
take krytie stoji za staru belu :rolleyes:
evae
30.05.05,13:44
tak ano, ale ked to mas vzdy na inu cinnost a ine miesto vykonu, tak to vlastne nie je opakovanie :) zmenis jedno slovo v dohode a mas to uplne iny pripad. nie?
Janka6685
30.05.05,17:39
Dobre....v zákone sa píše, že môžem uzatvárať dohody, ak je TPP pre mňa nehosdpodárne. Ale pre mňa je naozaj nehospodárne ak mám zamestnancov na TPP, pričom by museli robiť opakujúcu sa činnosť. Neviem......mne tie zákony nejako nesedia.
ESTER
30.05.05,17:51
Ja si osobne myslím, že každý sám zistí čo je hospodárne a nehospodárne keď začne sám podnikať a platiť ľudí zo svojich peňazí.
evae
31.05.05,04:49
viete mozno ide aj o to, zeked pride kontrola bude ich treba nejako presvedcit, ze by to bolo na TPP nehospodarne. priklad, mam grafika, co sa mi stara o web. je to opakujuca sa cinnost, ale v prvom mesiaci dostane 6000,- a potom dostava po tisicke. ved keby som ho mala a skrateny uvazok, tak by som musela odvody a neviem co este a takto to je sikovnejsie.
Janka6685
31.05.05,10:04
Mne musia zamestnanci robiť dvanástky a pravidelne aj denné aj nočné. Na skrátený úväzok by to teda nešlo. A keby som ich mala na TPP, neviem z čoho by som platila všetky tie odvody. O.K., niekto by si povedal, na čo potom chce podnikať, ale takých je nás veľa. Chceme pomáhať ľuďom, aby si zarobili nejaké korunky a chceme, aby sa aj nám niečo ušlo. Všade politici prezentujú názor, že chcú pomáhať malým a stredným podnikateľom, ale v skutočnosti nám podkopávajú nohy. Keby tie odvody neboli také veľké, no nezamestnala by som ľudí na TPP? Oháňajú sa tým, že idú znížiť jeden odvod o pár korún, ale zabudli na to, že pred pár mesiacmi zvýšili zdravotnú poistku viac než o 100%. Keď to takto pôjde ďalej, malý podnikatelia sa stratia a budú bývať pod mostom a pásť sa na lúke.........:mad: :(
Shaman
31.05.05,13:48
Prosím o radu, živnostník robí v s.r.o. na dohodu. Robím mu jednu zmluvu na celý rok od 1.1. do 31.12. na jednu činnosť. Teraz keď ich treba nahlasovať a prihlasovať, to znamená, že k 31.12. ich musím odhlásiť zo SP a 1.1. zasa prihlásiť, mám pravdu? A tu budem mať asi problém, lebo týžden pred koncom roka a prvý týždeň v novom roku mávame dovolenku. Má niekto nejaké skúsenosti, čo sa stane, ak sa prihlášky resp. odhlášky nepošlú včas. Mám ešte jednu otázku: v roku 2004 boli dohody taktiež max 300 hod. ročne?
A este k tomuto..
Zivnostnik, (nezavisle od toho ci robi na dohodu, zmluvu ci ako) sa predsa nikam nenahlasuje
Nataša
31.05.05,14:08
A prečo by sa nemal nahlasovať? Je to taktiež zamestnanec a platíme za neho odvody so SP. A myslím, že SP nezaujíma, či dohodár je živnostník alebo to má popri inom TPP. Ja som poslala registračný list a nech si tam s ním robia čo chcú, keď to nepotrebujú nech to zahodia. Povinnosť som si splnila.

Dnes mi jedna pani povedala, že môžem uzavrieť dohodu o vykonaní práce na celý rok od 1.1. do 31.12. ale musím v nej rozpísať čo v ktorý mesiac bude dotyčný vykonávať.
Janka6685
31.05.05,14:17
Dnes mi jedna pani povedala, že môžem uzavrieť dohodu o vykonaní práce na celý rok od 1.1. do 31.12. ale musím v nej rozpísať čo v ktorý mesiac bude dotyčný vykonávať.
Môže sa dohoda na celý rok uzatvoriť aj vtedy, ak každý mesiac bude dotyčný vykonávať tú istú prácu?
Nataša
01.06.05,07:53
Nemôže vykonávať tú istú prácu, musíš mu tam povymýšlať všakovaké roboty. Aj tak nik nekontroluje, čo vlastne robia. Tí naši /SZČO na dohodu vo vlastnej s.r.o./ ani do práce nechodia.
zuzla
01.06.05,08:04
Ako je to s dohodou, ktora trvala v obdobi 8-10/2004, a vyplatena bude v juni 2005.
Kedy prihlasujem?
evae
01.06.05,08:16
neprihlasujes, uz skoncila. akurat, ze vam ten zavazok vznikol v 10/2004 cca a z dovodu nedostatku financii (alebo ja neviem aky mate dovod, ze tak neskoro platite) ste to vyplatili v 6/2005.
Medulienka
01.06.05,08:26
Až po prezeraní"Porady" som zistila, že musím prihlasovať do SP zamestnancov na DOVP. Celý máj som bola na liečení, takže prosím o odpoveď, či mám dodatatočne prihlásiť zamestnancov, ktorí mali dohody uzavreté už v apríli, alebo sa mám tváriť, že majú dohody len od 1.6., tiež mám dohody uzavreté na celý rok, napr. na činnosť energetika na škole. Mám ju prerobiť? Prosím poraďte !!!!
evae
01.06.05,08:32
podla mna dohody co ti uz skoncili nenahlasuj. ale ak mas nejake co ti trvaju, tak ich prihlas cim skor, aj tie co ti trvaju cely rok.
zuzla
01.06.05,08:42
takze, ak to spravne chapem, dohody treba nahlasovat iba tie, ktore vznikli po 01.04.2005, alebo v tom obdobi trvaju. Kde si to vlastne mozem pozriet, poradte prosim, som z toho nejaka popletena.Dik
a ako je to s odvodmi? Za dohodu 8-10/04, vyplatenu v juni, odvediem urazove a dan? takto?
Jankaaa
01.06.05,08:43
Máme zamestnaných ľudí na dohodu, ktorý u nás vykonávajú/nie stále sa opakujúcu prácu/ v priebehu roka /nie každý mesiac. Takže som ich všetkých prihlásila a či v ten mesiac u nás niečo odrobili alebo nie, tak som ich neodhlasovala. Proste tým, čo u nás v ten mesiac nerobili, tak som im nevyplatila mzdu. Pýtala som sa pani na sociálke a ona mi povedala, že nech ich neodhlasujem, že kto to potom bude spracovávať. Vraj tam majú plno prihlášok a odhlášok za dohodárov a nevedia si s tým rady. Len sa obávam, či potom /ak by mi náhodou prišli na kontrolu/ nebudem mať problém. Čo si o tom myslíte?
evae
01.06.05,09:01
a ako je to s odvodmi? Za dohodu 8-10/04, vyplatenu v juni, odvediem urazove a dan? takto?ale toto bol naklad 2004 ak sa nemylim, som myslela, ze to mate vyratane iba nie zaplatene. fuha, a musis uvadzat, ze to bolo obdobie 8-10/2004, myslim tym, mas evidovanu dohodu atd. pretoze ak ste to neplatili a nevypocitali, tak asi bdue jednoduchsie ak spravis novu dohodu na obdobie 6-8/2005, aby si si to mohla dat tento rok do nakladov.
evae
01.06.05,09:02
Máme zamestnaných ľudí na dohodu, ktorý u nás vykonávajú/nie stále sa opakujúcu prácu/ v priebehu roka /nie každý mesiac. Takže som ich všetkých prihlásila a či v ten mesiac u nás niečo odrobili alebo nie, tak som ich neodhlasovala. Proste tým, čo u nás v ten mesiac nerobili, tak som im nevyplatila mzdu. Pýtala som sa pani na sociálke a ona mi povedala, že nech ich neodhlasujem, že kto to potom bude spracovávať. Vraj tam majú plno prihlášok a odhlášok za dohodárov a nevedia si s tým rady. Len sa obávam, či potom /ak by mi náhodou prišli na kontrolu/ nebudem mať problém. Čo si o tom myslíte?vypytaj si od SP pisomne usmernenie, nielen ustne, a si kryta :D
Jankaaa
01.06.05,09:14
No, tak to mi určite nedajú. Skôr si myslím, že oni si chcú uľahčiť svoju prácu a zodpovednosť hádžu na iných. Ale neviem, či to má zmysel ich odhlasovať, pretože mi nevieme dopredu, kedy ich budeme potrebovať. Ja sa napríklad dozviem, že zamestnanca potrebujem za hodinu, tak ich obvolám a kto môže, tak príde. To by som musela stále faxovať prihlášky, robiť novú dohodu a potom po dvoch hodinách práce zase vypísať odhlášku. Tak iba dúfam, že si to pri kontrole obhájim sama.
zuzla
01.06.05,09:16
ale toto bol naklad 2004 ak sa nemylim, som myslela, ze to mate vyratane iba nie zaplatene. fuha, a musis uvadzat, ze to bolo obdobie 8-10/2004, myslim tym, mas evidovanu dohodu atd. pretoze ak ste to neplatili a nevypocitali, tak asi bdue jednoduchsie ak spravis novu dohodu na obdobie 6-8/2005, aby si si to mohla dat tento rok do nakladov. Vies ja som k tomu uctovnictvu prisla az v marci,takze teraz to poztrebujem dat najako na poriadok. Myslis ,ze je to velmi zle porobene?
evae
01.06.05,09:47
Vies ja som k tomu uctovnictvu prisla az v marci,takze teraz to poztrebujem dat najako na poriadok. Myslis ,ze je to velmi zle porobene?ja tiez robim uctovnictvo kratko, minuly rok mi ho robila taka sikovna, ze ked to zbadal auditor tak len zvolal "a to ste kde nasli taku sikovnu, vsetko vykefovala:D "
ale spat k veci, podla mna, ked sa nieco deje v roku 2004 sa co ty platis alebo dostavas peniaze, tak je to zisk resp. naklad roku 2004. a ked to nemas zahrnute v roku 2004, musela by si robit opravne danove priznanie atd... ale, pokial je to smiesna suma, skus to nejako spravit tak, ze prerobis dohodu na obdobie roku 2005 a mas po starostiach, vyplatu das tiez teraz a mas to naklad roku 2005.
evae
01.06.05,09:51
Ale neviem, či to má zmysel ich odhlasovať, pretože mi nevieme dopredu, kedy ich budeme potrebovať. Ja sa napríklad dozviem, že zamestnanca potrebujem za hodinu, tak ich obvolám a kto môže, tak príde. To by som musela stále faxovať prihlášky, robiť novú dohodu a potom po dvoch hodinách práce zase vypísať odhlášku. vies, aby si nemala problemy, pretoze ked mas niekoho nahlaseneho musis dat za neho odvod a si predstav, ze ho ten mesiac nebudes potrebovat, budes mat nulovy odvod. nie? ale ja neviem ako to je. mne sa ludia opakuju kazdy druhy, niekedy az treti mesiac. tak ked si vymysleli blbost, ja im tie prihlasky a odhlasky nosim, trva mi to dve minuty, ale im dlhsie kym to zaeviduju :D :D
napr. my: vo firme v roku pana (asi 1994, alebo neviem kedy boli spolocnici povinni sa hlasit na SP) sa nahlasili spolocnici (byvali), my sm prebrali firmu minuly rok, isla som nahlasit zamestnancov a oni, ze tam mam 4 ludi (byvalych spolocnikov), ver mi, ze bolo treba pravnika a pravne oddelenie, pretoze nam chceli vyrubit penale, ze sme ich neviem kolko rokov zavadzali :)
Jankaaa
01.06.05,10:18
Teraz som dotelefonovala s pani so sociálky a tá mi povedala, že ak u nás v ten mesiac nepracoval, takže ho sice nemám odhlásiť, ale že ho mám uviesť na výkaze v prílohe s O,-Sk, pretože ak ho tam neuvediem, tak oni mi ho odhlásia. Ja si myslím, že oni z toho majú väčší guláš ako ja.
Janka6685
01.06.05,17:52
Nemôže vykonávať tú istú prácu, musíš mu tam povymýšlať všakovaké roboty. Aj tak nik nekontroluje, čo vlastne robia. Tí naši /SZČO na dohodu vo vlastnej s.r.o./ ani do práce nechodia.
Až na to, že im nemôžem vymýšlať roboty, lebo ich mám na stráženie parkoviska a tam nič iné nemôžu robiť, len strážiť parkovisko.
Medulienka
02.06.05,04:27
Ďakujem za usmernenie, som rada že niečo také, ako "Porada" existuje, človek sa tu veľa dozvie.
adrika
02.06.05,18:36
Súhlasím so Shamanom- ak pre s.r.o.-čku robí živnostník - predsa ho netreba nikam nahlasovať - načo s ním vôbec treba robiť DOVP - každá SZČO si predsa platí odvody sama za seba , alebo nie ?Usmernite ma, díky
Shaman
09.06.05,16:52
A prečo by sa nemal nahlasovať? Je to taktiež zamestnanec a platíme za neho odvody so SP. A myslím, že SP nezaujíma, či dohodár je živnostník alebo to má popri inom TPP. Ja som poslala registračný list a nech si tam s ním robia čo chcú, keď to nepotrebujú nech to zahodia. Povinnosť som si splnila.

Dnes mi jedna pani povedala, že môžem uzavrieť dohodu o vykonaní práce na celý rok od 1.1. do 31.12. ale musím v nej rozpísať čo v ktorý mesiac bude dotyčný vykonávať.
Načo robiť zo živnostníka zamestnanca? Živnostníka zamestnať na dohodu? Nevidím v tom žiaden zmysel.
Jedine ak by skutočne nemal živnosť na činnosť, ktorú vykonáva na tú dohodu.
Laura1
05.12.06,09:29
Ahojte Poraďáci,
moja s.r.o. má uzavreté dohody o brigádnickej práci študentov, v prípade, že jeden, dva mesiace študent nepracuje a neohlásim ho v sociálnej poisťovni, jednoducho mu nevyplatím mzdy - pri účtovaní miezd uvádzam "neplatené volno" na celý mesiac?
Ďakujem,
jankasm
05.12.06,09:49
Ahojte Poraďáci,
moja s.r.o. má uzavreté dohody o brigádnickej práci študentov, v prípade, že jeden, dva mesiace študent nepracuje a neohlásim ho v sociálnej poisťovni, jednoducho mu nevyplatím mzdy - pri účtovaní miezd uvádzam "neplatené volno" na celý mesiac?
Ďakujem,

Neplatené voľno u dohodára? Tak s tým som sa ešte nestretla. Neviem či je to možné.
Ja by som to vyriešila jednoducho tak, že všade bude evidovaný, aj normálne na SP, pretože jeho dohoda stále trvá, akurát s tým, že jeho výplata za ten mesiac bude 0,Sk. Teda ani žiadne odvody.
Laura1
05.12.06,10:01
Medzitým som tiež tozmýšľala, že to nie je vhodné riešenie - mne ide o to, ako nepočítať mzdy za uvedený mesiac - v kolónke neprítomnosť mi napadlo neplatené voľno, ale myslím si, že v programe ho môžem v personalistike odhlásiť - aj keď v sociálnej poisťovni ne stále evidovaný.

Ale čo v prípade, že zmluvu má na 20 hodín týždenne / 4 hod denne/ a za týždeň odpracuje napr. len 12 hodín - tu som iné riešenie a nepl.volno-som nenašla.
tuta
05.12.06,10:24
Neptaletené voľno u dohodára, s tým som ani ja nestretla. A nesmieš zabudnúť, že ja neplatené voľno sa hlási na Sociálnu poisťovňu, tak to nie je riešenie ani u pracovníka, ktorý má kratší pracovný pomer, viď. 20 hodín týždenne.
Evanka
05.12.06,10:53
Ahojte Poraďáci,
moja s.r.o. má uzavreté dohody o brigádnickej práci študentov, v prípade, že jeden, dva mesiace študent nepracuje a neohlásim ho v sociálnej poisťovni, jednoducho mu nevyplatím mzdy - pri účtovaní miezd uvádzam "neplatené volno" na celý mesiac?
Ďakujem,

Neptaletené voľno u dohodára, s tým som ani ja nestretla. A nesmieš zabudnúť, že ja neplatené voľno sa hlási na Sociálnu poisťovňu, tak to nie je riešenie ani u pracovníka, ktorý má kratší pracovný pomer, viď. 20 hodín týždenne.
Dovolila by som si nesúhlasiť. Jednalo sa o dohodu o brigádnickej práci študenta, nie o DoVP. BPŠ je možné uzatvoriť aj na dobu neurčitú (ZP §228 ods 2). Pri DBŠ je v princípe možné, aj keď neobvyklé, poskytnúť aj neplatené voľno. Súhlasím však s príspevkom tuty, že v prípade NV by bolo túto skutočnosť potrebné nahlásiť SP do 8 dní,....Posudzovanie prípadu závisí vždy od obsahu uzatvorenej zmluvy.
Laura1
05.12.06,18:23
Ďakujem za odpovede, potrebujem však vyriešiť situáciu: Mám uzavretú zmluvu o brigádnickú prácu so študentom na 20 hodín týždenne, t.j. cca 80 hodín mesačne. Ako mám riešiť problém, ak odpracuje za mesiac len 40 hodín, alebo za daný mesiac neodpracoval ani jeden deň.
Jedná sa mi o november, dopredu som do sociálnej poisťovne nenahlásila zmenu.
Laura1
05.12.06,20:09
Ako som písala v predchádzajúcich príspévkoch, uvažovala som o neplatenom voľne - aký máte názor, ako to mám vyriešiť?
jankasm
06.12.06,05:43
Ako som písala v predchádzajúcich príspévkoch, uvažovala som o neplatenom voľne - aký máte názor, ako to mám vyriešiť?

Keďže je naďalej normálne prihlásený do poisťovne, vyriešila by som to asi tak, že by som ho normálne nechala zamestnaného celý mesiac, s tým, že mu v dochádzke nahodím, že odpracoval 0 hodín a mzdu má 0.
Urobila by som mu normálne aj nulovú výplatnú pásku a uviedla by som ho aj do výkazu do SP.
Laura1
06.12.06,07:01
To sa snažím nahodiť, ale ak chcem,aby mal odpracované 0 hodín, musím v programe nahodiť neprítomnosť v práci a práve o to mi ide, dôvod neprítomnosti podľa softu môže byť: dovolenka, choroba, platené volno, neplatené volno, ošetrovné, materská atď. Tu som mala v úmysle označiť neplatené volno, len aby nemal odpracované hodiny.
mysimis
06.12.06,07:06
Neplatené voľno mu nemôžeš tam dať, lebo vo výkaze Ti to potom nebude sedieť. Za neplatené voľno sa v SP vypisuje odhláška na čas, kedy zamestnanec nepracoval.
Laura1
06.12.06,07:12
Viem, čo nemôžem, ale môžete mi poradiť, čo mám uviesť ako dôvod neprítomnosti?
jankasm
06.12.06,07:24
Viem, čo nemôžem, ale môžete mi poradiť, čo mám uviesť ako dôvod neprítomnosti?

Tak mu nedávaj neprítomnosť, pretože podľa mňa keby mal dohodár neprítomnosť, tak by si ho mala asi odhlásiť.
Nedá sa ti len jednoducho v dochádzke nahodiť počet odrobených hodín 0?
Laura1
06.12.06,07:41
Ďakujem za pomoc!!! Konečne sa mi to podarilo:) :) :) nezadala som dôvod neprítomnosti, len som opravila odpracované hodiny za mesiac na nulu.
Laura
sysula
06.12.06,07:51
Skúšala som nahodiť - pracovný úväzok 0 hodín, ale nedá sa.
V akom programe?
Mne sa to da urobiť tak, ze dám iný úvazok, ale odpracované 0 hodín.
Laura1
06.12.06,08:00
Ešte raz vďaka, upravila som predchádzajúci príspevok, je to OK.:)
draha24
02.01.07,07:57
Dobrý deň, poprosím Vás o odpoveď. Mám malý obchod s textilom, pomáha mi tam jedna paní, ktorá chodí do obchodu iba na tri až štyri hodiny týždenne.Iba v tedy keď ja idem na tovar, alebo v prípade, že mi ochorie dieťa. Pracovala u mňa od septembra 2006, mala dohodu do konca roka. Dohoda bola formulovaná na zastupovanie v predajni počas PN.Mám ju odhlásiť a znovu prihlásiť na SP ? Môžem jej dať novú DOVP ? Myslím, že zamestnať ju na 20 hodin mesačne na stálo je hlúposť.Ďakujem za rady a želám všetko dobré v roku 2007.
Tweety
02.01.07,08:00
Dobrý deň, poprosím Vás o odpoveď. Mám malý obchod s textilom, pomáha mi tam jedna paní, ktorá chodí do obchodu iba na tri až štyri hodiny týždenne.Iba v tedy keď ja idem na tovar, alebo v prípade, že mi ochorie dieťa. Pracovala u mňa od septembra 2006, mala dohodu do konca roka. Dohoda bola formulovaná na zastupovanie v predajni počas PN.Mám ju odhlásiť a znovu prihlásiť na SP ? Môžem jej dať novú DOVP ? Myslím, že zamestnať ju na 20 hodin mesačne na stálo je hlúposť.Ďakujem za rady a želám všetko dobré v roku 2007.Ak končí jedna dohoda, je potrebné cez RLFO odhlásenie, ak ideš uzvatvoriť novú dohodu, tak opäť cez RLFO prihlášku.
draha24
02.01.07,08:04
Ak končí jedna dohoda, je potrebné cez RL odhlásenie, ak ideš uzvatvoriť novú dohodu, tak opäť cez RLFO prihlášku.


Ďakujem za bleskovú odpoveď ale čo je to RL a RLFO ?
Tweety
02.01.07,08:05
Ďakujem za bleskovú odpoveď ale čo je to RL a RLFO ? Je to Registračný list fyzickej osoby.
draha24
02.01.07,08:11
Je to Registračný list fyzickej osoby.


ááááá, ďakujem, to už viem čo je to.