kolomankraslan
16.11.08,13:36
DOBRY DEN MAM TAKY PROBLEM ZE MAM PARTNERA OBCHODNEHO V CECHACH ON JE VLASTNE VYHRADNY DISTRIBUTOR A CHCEME DOSIAHNUT TO ABY SOM BOL AJ JA VYHRADNY DISTRIBUTOR PRE SLOVENSKO V JEDNEJ OBLASTI NO A PROBLEM JE TEN ZE ON NEPOSIELA TOVAR NIKOMU NA SLOVENSKO LEN MNE A TERAZ SOM NA SIEL INTERNETOVU STRANKU WEBSHOP KTORY TO ISTE PREDAVA A MA TIE ISTE FOTKY LEBO NAPR NIEKTORE SU FOTENE ESTE TAK AMATERSKY NO A AJ TIE MA TEN WEBSHOP ALEBO TEN DOTICNY HORE PITAL SOM SA PARTNERA A NEVIE SI PREDSTAVIT AKO SA TO MOZE STAT KED ON NA SLOVENSKU NEOBCHODUJE S NIKIM INYM LEN SO MNOU CO V TAKOM PRIPADE A TA INTERNETOVA STRANKA MA NAPR. AJ CENNIK V JEHO A MOJOM EXCEL FORMATE TAKZE TERAZ NEVIEM CO A AKO DALEJ PROSIM PORADTE MI VOPRED VAM DAKUJEM.
Aankaa
17.11.08,10:24
o aký tovar ide?
misomiso
17.11.08,10:32
V ramci EU s tym nemozes nic robit (okrem copyrightu k fotkam). Ak by vyrobca tovaru bol momo EU, on by s tym robit mohol, no aj tak by boli jeho moznosti velmi obmedzene.
misomiso
17.11.08,10:43
Tazko take nieco vytvoris, pokial sa nedohodne s vyrobcom na priamych dodavkach. Asi tazko to budes schopny dalej predavat, ak to budes kupovat za MOC v drogerii.

Ak je vyrobca z EU, tak potom porusuje legislativu EU ak dodava iba do niektorych drogerii. Lenze stazovat sa mozes asi akyrat tak na lamparni, alebo ich napadnut medzinarodnou zalobou...:)
Aankaa
17.11.08,11:00
Ja by som mala tiež otázočku: pred časom som oslovila istú zahraničnú firmu vyrábajúcu kozmetiku.Odporučili ma na svojho výhradného distribútora pre Slovensko. No s nimi ani reči-ani dohody, hrôza. Kozmetiku dodávali iba do lekární. Dnes som mrkla na ich stránku a už spomenuli aj vybrané druhy drogérii. Je možné nakúpiť si výrobku priamo u výrobcu a predávať ich formou MLM, samozrejme vlastné katalógy, vlastný systém... Je to napadnuteľné, nemám snívať?
Ďakujem za komentáre.
Aankaa
17.11.08,11:04
Výhradný distribútor donedávna dodával iba do lekární, nie výrobca.
No aj tak som na tú kozmetiku v žiadnej drogérii ani parfumérii nevidela. ... A to ju ja sama používam už druhý rok.
kolomankraslan
17.11.08,11:58
cau ako dobre viem tak ak som vyhradny distriburor niecoho pre slovensko tak ak to chce niekto predavat musi na slovensku ist cez mna ak dobre viem
misomiso
17.11.08,12:03
cau ako dobre viem tak ak som vyhradny distriburor niecoho pre slovensko tak ak to chce niekto predavat musi na slovensku ist cez mna ak dobre viem

Nemusi. Zmluva o vyhradom zastupeni, ktore mas s vyrobcom jeho (vyrobcu) zavazuje nepredat na Slovensku nikomu okrem Teba. Teba zasa naopak (ak je to vyvavena zmluva) zavazuje investovat do reklamy, alebo odoberat urcite minimalne mnozstva a pod.

Ale zmluva o vyhradnom zastupeni, ktoru mas uzavretu Ty s Vyrobcom, napriklad Mne nebrani v tom, aby som predmentny tovar nakupil v Polsku alebo v Madarsku a predaval po celom Slovensku.

Na taketo zmluvy prilis nespoliehajte, ich ochrana je v skutocnosti miziva.
Aankaa
17.11.08,12:38
Takže sa teda nesmie kúpiť si súkromne cca 100-300 ks výrobkov od výrobcu /alebo iného lacnejšieho distribútora v krajine výrobcu/ a ponúkať ich tu na predaj?
tetrisss
17.11.08,12:44
Trochu je v tom zmatok, od vyrobcu by si nemala mat moznost zakupit si tovar, ak je viazany na nejakeho vyhradneho distributora, cize na Slovensku by si nemala najst ani nejakeho ineho distributora, ale pokial ti napriek tomu vyrobca preda tovar, nevidim dovod, preco by si tovar nemohla predavat.
misomiso
17.11.08,13:12
Takže sa teda nesmie kúpiť si súkromne cca 100-300 ks výrobkov od výrobcu /alebo iného lacnejšieho distribútora v krajine výrobcu/ a ponúkať ich tu na predaj?

Preco by sa nesmelo?
Aankaa
17.11.08,16:23
Mám obavy z toho, že by ma výhradný distribútor mohol napadnúť. A môžem teda aj formou MLM?
kolomankraslan
17.11.08,16:47
ja som myslel tak ze v cechach mam vyhradneho distributora no a ked aj ja som uz na slovensku vyhradny distributor ale napr si niekto kupi tovar v cechach od neho a potom to preda na slovensko a tu sa tu uz predava da sa proti tomu nieco robit
misomiso
17.11.08,20:09
Mám obavy z toho, že by ma výhradný distribútor mohol napadnúť. A môžem teda aj formou MLM?

Z coho mas prosim ta obavy ?? Uzatvarala si s niekym nejaku zmluvu, ze by si ju snad tymto mohla porusit ??
misomiso
17.11.08,20:11
ja som myslel tak ze v cechach mam vyhradneho distributora no a ked aj ja som uz na slovensku vyhradny distributor ale napr si niekto kupi tovar v cechach od neho a potom to preda na slovensko a tu sa tu uz predava da sa proti tomu nieco robit


Neda. Principom EU je volny pohyb tovaru a kapitalu. Kazdy moze nakupovat kde chce a predavat kde chce. Exkluzivne zmluvy su uz minulostou, hoci niekde este dozivaju, su nevymahatelne.
Aankaa
18.11.08,07:08
Z coho mas prosim ta obavy ?? Uzatvarala si s niekym nejaku zmluvu, ze by si ju snad tymto mohla porusit ??

Ďakujem, nebola som si istá. Teším sa. Pekný deň prajem.:)