monika-s
16.11.08,17:21
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, účtujem prepravcu. Predpokladám, že za obdobie 02/2008-01/2009 neprekročí obrat 35000 EUR.

Ide mi však o to, že sa snaží predať nákladné auto. Pokiaľ by sa mu ho podarilo do 31.01.2009 predať, samozrejme že to ovplyvní aj obrat.

V § 4. ods. 9 hovorí niečo o príjme z príležitostne predaného hmotného majetku.

Myslíte že predmetný predaj by mohol byť posudzovaný ako príležitostný predaj?

Ďakujem
tinaM
16.11.08,16:23
Predaj auta nebude ovplyvňovať obrat na účely DPH.
monika-s
16.11.08,16:27
Úplne vážne?

To by som si fakt vydýchla.

Ešte mi prosím prosím raz odpovedz aby som si bola úplne istá. Lebo práve som pred infarktom.

Ďakujem

Tinka
tinaM
16.11.08,16:39
§ 4 Zákona o DPH:
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku


Auto ja HM, ktorého predaj nie je predmetom Vášho podnikania, čiže nie je vo Vašom prípade tovarom /zásobou/
Predávate ho , lebo ste sa rozhodli, že už ho nepotrebujete. Čiže ide o príležitostný príjem.:)
monika-s
16.11.08,16:42
Ďakujem veľmi pekne,

ste moja hviezda :)