rohff11
16.11.08,18:51
Ako iste viete slovenskej pošte sa nejako strácajú balíky, listy a pod ( nie žeby som tam pracoval a možno že aj budem :) ) chcel by som roznášať listové zásielky priamo od odosielateľa až k adresátovi do vlastných rúk, v určitých mestách napr. KE-SN-PP-LM-RK-ZA ( vlaky fungujú) a do týchto miest navzájom rozosielať poštu, v každom meste by som mal spolupracovníka/ brigádnika/logistu zatiaľ by som to robil ako hobby, na čierno kým by som zistil ako to pôjde, či sa to oplatí, kým sa vytvorí značka, a sieť logistov ... Jedine je problém s cenou cesta na poštu a späť v ZA 17+17 sk plus list1. triedy doporučene do 100g asi 34 sk, spolu 68sk, ja by som to za tých 120sk. Viem je to nereálne, ale za pokus by to stálo :)
arizona
16.11.08,18:18
trochu mätúci názov príspevku...
ja že hľadáš nejakého strateného súrodenca;):D
willma
16.11.08,18:27
neoplatí sa to a okrem iného by si porušil zákon, ktorým si Slovenská pošta zabetónovala doručovanie listových zásielok.

507/2001 Z.z. Zmena: 507/2001 Z.z. Zmena: 15/2004 Z.z., 199/2004 Z.z. Zmena: 191/2007 Z.z. Zmena: 659/2007 Z.z. Zmena: 80/2008 Z.z.
§ 7
Poštová výhrada
(1) Poštová výhrada sú poštové služby vyhradené len pre poskytovateľa univerzálnej služby.
(2) Obsahom poštovej výhrady je vyberanie alebo distribúcia
a) korešpondencie a reklamných adresovaných zásielok s hmotnosťou najviac 50 g,
b) korešpondencie určenej do vlastných rúk účastníkom súdnych konaní a konaní pred správnymi orgánmi (ďalej len "úradná zásielka").
(3) Poštová výhrada sa nevzťahuje na korešpondenciu a reklamné adresované zásielky podľa odseku 2 písm. a), ak
a) poštová sadzba za ňu je rovnaká alebo vyššia ako jej dvaapolnásobok podľa tarify poskytovateľa univerzálnej služby pre korešpondenciu v prvom hmotnostnom stupni najrýchlejšej štandardnej kategórie,
b) je sprievodným dokladom vecí, ktoré sa súčasne dodávajú,
c) ju vo vnútroštátnom poštovom styku distribuuje poštový podnik, ktorý ju vybral v cudzine, alebo
d) je dodávaná formou samodoručovania a výmeny dokumentov.
rohff11
16.11.08,19:02
a ako je možné volal som asi TNTčku, že oni doručujú listy oni to nazývajú DOKUMENTY, za cca 450sk po celom slovensku, ja som tiež počul že sú monopol, ale ako to že môžu listy doručovať nap. UPS,TNT,DPD,DHL a iné ?
dusanpetras
16.11.08,20:16
V principe posta moze dorucovat listove zasielky vyhradne, ale ak chce akakolvek TNT klon dorucovat listove zasielky, nazve to ´balik´, list zabali to specialneho obalu a uz je z listu nieco ine ako listova zasielka.

Ak teda chces dorucovat listove zasielky, takouto oklukou je to mozne. Nakoniec, v Cechach takato sluzba funguje - autobus, alebo vlak+kurier na bicykli. A su dost dobre organizovani.
rohff11
16.11.08,20:23
V principe posta moze dorucovat listove zasielky vyhradne, ale ak chce akakolvek TNT klon dorucovat listove zasielky, nazve to ´balik´, list zabali to specialneho obalu a uz je z listu nieco ine ako listova zasielka.

Ak teda chces dorucovat listove zasielky, takouto oklukou je to mozne. Nakoniec, v Cechach takato sluzba funguje - autobus, alebo vlak+kurier na bicykli. A su dost dobre organizovani.
neviete nejaký odkaz na nich? web stránka?
dusanpetras
17.11.08,13:53
To teda neviem. Ale videl som tych kurierov behat na Florenci a preberat zasielky od autobusv Student agency. Mozno budu vediet na informacke na hlavnsej stanici v Prahe, alebo rovno Student Agency.
rohff11
17.11.08,13:55
dík
Maryanet
17.11.08,18:46
Zdravím,ja som v tom roky robila a ak sa prepúšťalo a ja som zakladala živnosť pracovala som na podobnom projekte...no vtedy ( je to už pár rokov dozadu) bol jeden problém za druhým a tak som to nezrealizovala.Ak budeš potrebovať pomoc na SK_SP_BJ_ML_VV stačí povedať : -) držím palce
vlados03
26.09.11,13:21
názov príspevku - pošta pre teba (http://www.posta-pre-teba.info) - je naozaj mätúci
arizona
26.09.11,15:47
názov príspevku - pošta pre teba (http://www.posta-pre-teba.info) - je naozaj mätúci
Preco si nenamietal pred 3 rokmi !!! , ked tema vznikla?

Keby si ju dnes nevytiahol na svetlo, tak si na nu nik ani len nespomenie...