VieraHu
17.11.08,08:00
Píšu o nej, že je to vždyzelená rastlina s veľkými kvetmi a oválnymi, lesklými, tmavozelenými neopadavými listami. Taká bola, kým som ju po osprchovaní nepreniesla do pivnice na prezimovanie. Požaduje svetlý priestor s teplotou minimálne 5°C s malou zálievkou. Po 10 dňoch jej ožltli a opadali listy. Prikladám fotografie po osprchovaní a po 10 dňoch. Teraz už nemá ani jeden list. Pestujem ju len prvý rok a tak neviem, či sa na jar spamätá alebo je už po nej. Mrzelo by ma, keby som ju statila, lebo nebola lacná. Máte niekto skúsenosti s pestovaním tejto rastliny?
velvet
17.11.08,09:57
Aj my ju máme prvý rok. Jednu červenú na chodbe, druhá ružová je ešte vonku. Darí sa obom, ale tú zvonku musíme už dať dovnútra, lebo kruté mrazy by asi nevydržala. Ona ale potrebuje svetlo...jej prezimovanie spočíva v tom, že ju nenecháš vonku v mraze, a budeš ju menej polievať :-)
Ak stratila všetky listy nemusí to nič znamenať, aj mne takto "vykapal" jazmín, ale na jar sa prebral k životu, a darí sa mu. Niektoré rastlinky proste neznášajú tmu. Ono to bude asi tým, že ich domovinou sú južnejšie a teplejšie krajiny, a tam sa pestujú vonku.
Hrdzoska
18.11.08,15:17
Aj ja ju mám prvý rok a po premiestnení dovnútra - nemyslím že má málo svetla jej opadali všetky listy tak neviem čo z nej bude.
velvet
18.11.08,17:58
Aj ja ju mám prvý rok a po premiestnení dovnútra - nemyslím že má málo svetla jej opadali všetky listy tak neviem čo z nej bude.

Možno len dostala šok...koľko bolo stupňov vonku? a koľko vnútri keď si ju preniesla? Nebol tam veľký teplotný rozdiel?
duro.m
28.07.09,06:28
kde sa da rastlina kupit a kolko stoji?
klarissa
28.07.09,06:32
Majú ju aj v OBI Hodonín, tam je dosť drahá, ale kúpila som ju normálne v kvetinárstve
na začiatku sezóny v máji za 6 EUR, teraz za polovicu, ak ju ešte majú.
duro.m
28.07.09,09:13
kde kupim kvetinu v banskej bystrici,prosim o rychlu odpoved.dakujem
VieraHu
28.07.09,10:06
kde kupim kvetinu v banskej bystrici,prosim o rychlu odpoved.dakujem
Začiatkom júla ju mali v bystrickom Kauflande a videla som ju aj v Baumaxe. V Kauflande mávajú nové kvety vždy v sobotu.