jholubok
17.11.08,09:43
Ako postupovať keď som omylom poslala vypoveď zamestnancovi - dala som mu §60 a on mal byť ukončený podľa §68 (nechodil mi do prace-absencie). Ďakujem
Chobot
17.11.08,09:42
Ako postupovať keď som omylom poslala vypoveď zamestnancovi - dala som mu §60 a on mal byť ukončený podľa §68 (nechodil mi do prace-absencie). Ďakujem

Napíš presne, čo si uviedla vo výpovedi, presný text. Takto sa nedá povedať, aké ma tvoja chyba účinky. Ak si sa preklepla len v čísle § a ostatné - textová časť sa odvoláva na porušenie prac. disciplíny, tak by malo byť v poriadku. Preto treba napísať text, čo si napísala vo výpovedi.
jholubok
18.11.08,06:58
výpoveď mu išla podľa § 60 ZP - zaslali sme mu dohodu a zápočtový list
Infarkt
18.11.08,07:16
výpoveď mu išla podľa § 60 ZP - zaslali sme mu dohodu a zápočtový list

Ako písal Chobot...konkretizuj text a nie je to výpoveď - po 538 krát :o...

Je to skončenie PP dohodou, v ktorej uvedieš dôvod, alebo neuvedieš...skončenia PP...je veľmi dôležité, či ste uviedli dôvod alebo nie...
Chobot
18.11.08,07:22
výpoveď mu išla podľa § 60 ZP - zaslali sme mu dohodu a zápočtový list

Neodpovedala si mi na otázku, ale dobre, keď si skúpa na slovo.

Mám to chápať tak, že ste mu poslali podpísaný návrh dohody na ukončenie PP podľa § 60 a on tento návrh akceptoval? Potom PP skončil dohodou k dohodnutému dňu.
jholubok
18.11.08,07:32
noooo som trošku skúpa na slovo :)
poslali sme mu dohodu len s textom podľa § 60 ZP (bez dôvodu) k 9.11, zabudla som dodať on to neakceptoval ale vymáha si odstupné a preto sme aj na to prišli, že sme spravili chybu, že sme mu poslali zlú výpoveď
Tweety
18.11.08,07:47
noooo som trošku skúpa na slovo :)
poslali sme mu dohodu len s textom podľa § 60 ZP (bez dôvodu) k 9.11, zabudla som dodať on to neakceptoval ale vymáha si odstupné a preto sme aj na to prišli, že sme spravili chybu, že sme mu poslali zlú výpoveď
Ak s dohodou nesúhlasil, znamená, že je PP naďalej trvá. Na dohodu musia byť dve strany. Ak s ním chcete skončiť PP, musíte mu dať výpoveď. Ak pre absencie nechodí do práce, a upozornili ste ho na porušenie pracovnej disciplíny, pri jej opakovanom porušení môžete PP skončiť aj okamžite.
jholubok
18.11.08,07:50
takže teraz mu môžem napísať list že dňa ... mu bola zaslaná neplatná výpoveď a hneď mu môžem zaslať aj list že mi nenastúpil do práce od ... a že s ním okamžite končíme pracovný pomer podľa § 68
Tweety
18.11.08,07:53
takže teraz mu môžem napísať list že dňa ... mu bola zaslaná neplatná výpoveď a hneď mu môžem zaslať aj list že mi nenastúpil do práce od ... a že s ním okamžite končíme pracovný pomer podľa § 68
Pri okamžitom skončení PP musíte postupovať jedine takto:
Okamžité skončenie pracovného pomeru
§ 68
(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec

a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

(2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.

(3) Zamestnávateľ nemôže okamžite skončiť pracovný pomer s tehotnou zamestnankyňou, so zamestnankyňou na materskej dovolenke alebo so zamestnankyňou a zamestnancom na rodičovskej dovolenke, s osamelou zamestnankyňou alebo s osamelým zamestnancom, ak sa stará o dieťa mladšie ako tri roky, alebo so zamestnancom, ktorý sa osobne stará o blízku osobu, ktorá je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím. Môže však s nimi s výnimkou zamestnankyne na materskej dovolenke a zamestnanca na rodičovskej dovolenke (§ 166 ods. 1) z dôvodov uvedených v odseku 1 skončiť pracovný pomer výpoveďou.

A ešte aj § 63
(3) Pre porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode výpovede dozvedel, a pre porušenie pracovnej disciplíny v cudzine aj do dvoch mesiacov po jeho návrate z cudziny, najneskôr vždy do jedného roka odo dňa, keď dôvod výpovede vznikol.

(4) Ak sa v priebehu lehoty dvoch mesiacov uvedenej v odseku 3 konanie zamestnanca, v ktorom možno vidieť porušenie pracovnej disciplíny, stane predmetom konania iného orgánu, možno dať výpoveď ešte do dvoch mesiacov odo dňa, keď sa zamestnávateľ dozvedel o výsledku tohto konania.

(5) Ak zamestnávateľ chce dať zamestnancovi výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny, je povinný oboznámiť zamestnanca s dôvodom výpovede a umožniť mu vyjadriť sa k nemu.


Chobot
18.11.08,08:01
noooo som trošku skúpa na slovo :)
poslali sme mu dohodu len s textom podľa § 60 ZP (bez dôvodu) k 9.11, zabudla som dodať on to neakceptoval ale vymáha si odstupné a preto sme aj na to prišli, že sme spravili chybu, že sme mu poslali zlú výpoveď

A tá dohoda bola z vašej strany podpísaná? Ak áno, tak ste nahratí, lebo jemu stačí aj dodatočne podpísať dohodu a PP skončil v deň, ktorý je uvedený v dohode.
Chobot
18.11.08,08:03
takže teraz mu môžem napísať list že dňa ... mu bola zaslaná neplatná výpoveď a hneď mu môžem zaslať aj list že mi nenastúpil do práce od ... a že s ním okamžite končíme pracovný pomer podľa § 68

Nepíšte, že bolo niečo zaslané, je to v tomto prípade irelevantné a len by ste sa zamotali.

Skús to okamžité skončenie. Ale myslím si, že on sa rýchlo spamätá, že nemá nárok na odstupné a spätne akceptne dohodu.
jholubok
18.11.08,08:19
z našej strany áno - bola podpísaná. On ju nechce podpísať lebo chce odstúpné
Chobot
18.11.08,08:24
z našej strany áno - bola podpísaná. On ju nechce podpísať lebo chce odstúpné

Dali ste mu do ruky žolíka...;):D

Keď nezíska odstupné, tak aspoň neskončí výpoveďou pre porušenie pracovnej disciplíny.
jholubok
18.11.08,08:34
nám to je jedno či § 60 alebo § 68 - len aby si nenárokoval na odstupné. Ako teda postupovať?
Chobot
18.11.08,08:54
nám to je jedno či § 60 alebo § 68 - len aby si nenárokoval na odstupné. Ako teda postupovať?

Však ti už napísali, pošlite mu výpoveď pre porušenie prac. disciplíny. To nemusí akceptovať, to je jednostranný úkon.

Možno podá žalobu o neplatné skončenie, ale to zase zmení situáciu.
Infarkt
18.11.08,15:13
nám to je jedno či § 60 alebo § 68 - len aby si nenárokoval na odstupné. Ako teda postupovať?

Nie je to jedno !!!
§60 = Skončenie PP dohodou...(v určitých prípadoch má nárok na odstupné)
§68 = Okamžité skončenie PP...taxatívne definované...(tvoj prípad : odst.1, písm. b) bez nároku na odstupné

Ináč ako písal Chobot - zamestnanec má v ruke žolíka ;)

mimotemy Vždy je lepšie poradiť sa pred...ako po :rolleyes: mimotemy