sikovnica
17.11.08,13:33
Ahojte, mám klienta, ktorý chce k 1.1.2009 vykazovať pekné okrúhle základné imanie v EUR. To však znamená, že jeho súčasnú hodnotu treba navýšiť o nejakých 15 000 Sk (nepíšem presné čísla). Chcem sa opýtať na postup podávania návrhu do OR. Môžem to podať na obyčajnom návrhu s tým, že dám najprv zvýšenie o 15 tis. Sk z povedzme 1 mil na 1 015 000 a nasledne dat druhy navrh z dovodu konverzie na EUR? Alebo da sa pouzit len toto EUR tlacivo? (to sa mi však nezdá, pretože tam ide o zmenu na EUR bez navýšenia ZI...).
Môžem dať naraz 2 návrhy na zápis - jeden s poplatkom o čistom zvýšení ZI a druhý bez poplatku len na prepočet na EUR, oba s tými istými prílohami?
ďakujem za odpovede, čokoľvek pomôže.
zalobaba
17.11.08,16:28
Navýšiť ZI + premietnuť sumy OP a ZI do € a podať 1 Návrhom na zápis zmeny do OR s poplatkom.
sikovnica
17.11.08,18:26
Dakujem za odpoved. Takto som to veruze chcela spravit, akurat ze nerozumiem, ako vyplnit to tlacivo. Mam to dat na 1 strane - vymaz 1 mil Sk, zapis 1 015 000 Sk a na druhej strane zapis XY EUR, vymaz 1 015 000 Sk? Pretoze naraz jednym vrzom to asi nepojde, kedze ten prepocet by nesedel. Ide mi o technicku stranku tohto celeho.
Dalsia vec je ta, ze zvysenie ZI chceme s ucinnostou hned a prepocet moze byt az s ucinnostou 1.1. Ja by som to urobila postupne, nie je problem. Ale konatel je mimo SR a pride tu len raz, cize to musime spravit naraz.
Este raz dakujem!
zalobaba
17.11.08,20:41
Prepočet bude zrejmý zo zápisnice z VZ, v Návrhu navrhneš vymazať čo bolo zapísané a zapísať nové (teda už v € a po prepočte). Treba však počítať s tým, že budeš mať až od 1.1.2009. V prípade, ak sa však rozhodneš urobiť to nadvakrát (teda dvoma Návrhmi), zvýšenie možno stihneš do konca tohto roka, prepočet však môžeš navrhovať odkedy len chceš, ale OR na to nemá zo zákona lehotu, takže sa ti kľudne môže stať, že až o rok.....
sikovnica
18.11.08,07:19
Dakujem za odpoved. Nakoniec som sa rozhodla spravit to cez 2 navrhy prave kvoli tomu, aby sme mali ZI zvysene aj zapisane k 31.12.2008 a ten prepocet ked sa sudu uraci. Sice mi je divne davat 2 separatne navrhy v ten isty den s tou istou dokumentaciou, ale ved co uz.