monika-s
23.05.05,08:23
Krásny začiatok týždňa všetkým poraďákom,

ako je to prosím vás s pracovným pomerom dohodnutým na určitú dobu?

Môžem v rámci 3 rokov opätovne predlžovať prac pomer na určitú dobu trebárs aj 20 x?
Olgica
23.05.05,06:24
Nie! Niekedy sa to dalo.
Ak máš prac.pomer na dobu určitú, tak buď skončí tento pomer alebo sa predĺži na neurčito.
Jura
23.05.05,06:32
Pozri si § 48 ods. 2/ - umožňuje režazovité pracovné zmluvy na dobu určitú pri
dohodnutí, predĺžení ale aj opätovnom dohodnutí prac. pomeru na dobu nepresa-
hujúcu tri roky. Ak zamestnávateľ dojednáva pracovný pomer na určitú dobu
nepresahujúcu tri roky , nemá žiadne zákonné obmedzeniai pri dojednávaní reťa-
zovitých prac. zmlúv bez ohľadu na to, či ide o prvé dohodnutie prac. pomeru na
určitú dobu, jeho predĺženie alebo opätovné dohodnutie.
monika-s
23.05.05,06:41
Takže "Jura" ak som ťa správne pochopila a ako tak čítam ten zákon, "reťazovka" môže fungovať.
Jura
23.05.05,06:50
presne tak, len dodržať tri roky.
Luba2
23.05.05,06:50
Tak ako Ti píše Jura, do troch rokov môžeš bez problémov, nad tri roky iba ako je uvedené v zákone. Čiže napr. zastupovanie zamestnanca....., alebo iba s určitými skupinami zamestnancov - dôchodcovia, u zamestnávateľa do 20 zamestnancov ...
monika-s
23.05.05,07:09
Ja som bola do dnešného dňa tiež toho názoru, ale pár mudrlantov ma tu mýli, tak som to radšej nadhodila do porady. Strašne pekne ďakujem za reakcie, hneď je deň krajší keď má človek pravdu :o)
mimabb
04.08.05,15:09
Pekny den vam prajem!
vsetko co ste tu napisali mi je jasne, ale ako je to v pripade, ked mam viac ako 20 zamestnancov. Mozem s nimi aj v tomto pripade uzatvorit pracovny pomer na dobu urcitu opakovane? Napriklad kazdy mesiac nova pracovna zmluva na dobu urcitu?
dakujem pekne za odpoved
Chobot
04.08.05,18:48
Platí, co bolo povedané hore. Do troch rokov môzes predlzovat. Nad tri roky len v tých zákonom daných prípadoch. Aj ked si v praxi neviem predstavit opakované predlzovanie prac zmluvy kazdý mesiac. Predpokladám, ze to bol len hypotetický príklad.
anet
26.10.05,05:55
Prosim, ja sa chcem len uistit. §48 ods.5 pism.f hovori, ze mozem so zamestnancom predlzit PP na určitu dobu nad 3 roky ak zamestnavatel zamestnava najviac 20 zamestnancov.

Mame dvoch zamestnancov, ktory su na dobu urcitu uz tri roky. Takze im mozem zmluvu zas predlzit napr.o 1 rok na dobu urcitu?
Zita4
26.10.05,06:17
Prosim, ja sa chcem len uistit. §48 ods.5 pism.f hovori, ze mozem so zamestnancom predlzit PP na určitu dobu nad 3 roky ak zamestnavatel zamestnava najviac 20 zamestnancov.

Mame dvoch zamestnancov, ktorí su na dobu urcitu uz tri roky. Takze im mozem zmluvu zas predlzit napr.o 1 rok na dobu urcitu?Ak zamestnávaš 20 alebo menej zamestnancov, tak áno.
Chobot
26.10.05,06:17
Áno, u takých malých firiem je to možné.
anet
26.10.05,06:29
Zamestnavame 9 zamestnancov,a dakujem za odpovede.:)
anet
26.10.05,15:21
Este v suvislosti s tym §48 ods.5 bod f ma napada otazka, ako dlho moze zamestnavatel predlzovat PP na určitu dobu ak nema viac ako 20 zamestnancov? (do :o nekonečna?)
Zita4
26.10.05,16:04
Este v suvislosti s tym §48 ods.5 bod f ma napada otazka, ako dlho moze zamestnavatel predlzovat PP na určitu dobu ak nema viac ako 20 zamestnancov? (do :o nekonečna?) Nie je tam žiadne obmedzenie.
ajobs
26.10.05,20:11
Teda aj donekonečna, ak samozrejme bude takýto zamestnávateľ do nekonečna existovať.:D :D