fia555
17.11.08,15:05
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako je to so založením živnosti-predmet podnikania:vedenie účtovníctva.

Treba k tomu nejaky doklad o vzdelani alebo o absolvovaní kurzu?

Konkrétne sa jedná o to,ze som registrovana na úrade práce, chcela by som poziadat o príspevok z UP. Z úctovnictva mam iba zaklady, pri zaciatkoch by mi pomohla dcera.

Mylim sa alebo je to tak, ze ak nemate potrebne vzdelanie, je zapisany na to ZL niekto kto toto vzdelanie ma a vlastne zastresuje tak tu zivnost?

Ja v tomto pripade mozne,aby som dotaciu dostala?

Dakujem velmi pekne za akykolvek prispevok
veronikasad
17.11.08,14:07
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako je to so založením živnosti-predmet podnikania:vedenie účtovníctva.

Treba k tomu nejaky doklad o vzdelani alebo o absolvovaní kurzu?

Konkrétne sa jedná o to,ze som registrovana na úrade práce, chcela by som poziadat o príspevok z UP. Z úctovnictva mam iba zaklady, pri zaciatkoch by mi pomohla dcera.

Mylim sa alebo je to tak, ze ak nemate potrebne vzdelanie, je zapisany na to ZL niekto kto toto vzdelanie ma a vlastne zastresuje tak tu zivnost?

Ja v tomto pripade mozne,aby som dotaciu dostala?

Dakujem velmi pekne za akykolvek prispevok
Vedenie účtovníctva je volná živnosť, nepotrebuješ žiadny doklad o vzdelaní ani zodpovedného zástupcu.
O možnosti získania dotácie sa informuj na vasom úrade práce
tuta
17.11.08,14:28
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom a podotknem, že musíš byť v evidencii nezamestnaných aspoň tri mesiace.
Vedenie účtovníctva je voľná živnosť a na jeho ohlásenie Ti stačí zájsť s občianskym preukazom na Živnostenský úrad.
ekopo
17.11.08,15:52
žial, na takú odbornú činnosť akou bezpochyby vedenie účtovníctva je, stačí aj nedokončené základné vzdelanie. Ak by sa na vystavenie ZL vyžadovala aspon minimálna odborná spôsobilosť (nie dvojtýždnové kurzy) , predpokladám, že by ubudlo na Porade dosť primitívnych otázok od tiežúčtovníkov.
Sorry, musel som to napísať.
Lenka1979
17.11.08,16:06
žial, na takú odbornú činnosť akou bezpochyby vedenie účtovníctva je, stačí aj nedokončené základné vzdelanie. Ak by sa na vystavenie ZL vyžadovala aspon minimálna odborná spôsobilosť (nie dvojtýždnové kurzy) , predpokladám, že by ubudlo na Porade dosť primitívnych otázok od tiežúčtovníkov.
Sorry, musel som to napísať.

Trošku ostro si to napísal, ale taká je bohužiaľ pravda.
Česť tým výnimkám, ktorí to skutočne s účtovníctvom myslia vážne a nezneužívajú poradu len pre seba bez toho, aby zadali najprv svoj problém do vyhľadávača a až potom zadali novú tému.:o