Danica2210
17.11.08,17:04
Mam na Vás jednu prosbu či my neviete poradit.Dna 25.10.2006 som uzavrela s Slovenskou poistovnou Allianz poistku Život.Platila som ju mesacne a od 16.07.2008 do dnesneho dna som splatky neplatila -financna kriza.Tak som sa rozhodla že by som to zrusila ako postupovat aaku cast tratim kto my odpise dakujem.
kabatik
17.11.08,18:04
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za .........
Xanti
17.11.08,18:14
Mam na Vás jednu prosbu či my neviete poradit.Dna 25.10.2006 som uzavrela s Slovenskou poistovnou Allianz poistku Život.Platila som ju mesacne a od 16.07.2008 do dnesneho dna som splatky neplatila -financna kriza.Tak som sa rozhodla že by som to zrusila ako postupovat aaku cast tratim kto my odpise dakujem. :eek: čooo? život a platiť mesačne? panebože to kto vám robil? to ste riadne preplatili a nielen to. Zvyčajne do troch rokov ked sa zruší poistka tak poistený nedostane nič, a nielen z allianzu aj ostatné poisťovne to majú tak zriešené.
Danica2210
17.11.08,18:35
Co som preplatila to nechapem mesacne platim 567sk
Chobot
17.11.08,19:42
:eek: čooo? život a platiť mesačne? panebože to kto vám robil? to ste riadne preplatili a nielen to. Zvyčajne do troch rokov ked sa zruší poistka tak poistený nedostane nič, a nielen z allianzu aj ostatné poisťovne to majú tak zriešené.

Xanti, prosím ťa nevykresľuj životné poistenie ako nejakého strašiaka. A predovšetkým bežne platené poistné je viac logické a výhodnejšie ako jednorazovo platené. Vidím, že uvádzaš len dezinformácie, preto sa domnievam, že v poisťovacom odvetví sa vyznáš len veľmi málo.
Chobot
17.11.08,19:57
Mam na Vás jednu prosbu či my neviete poradit.Dna 25.10.2006 som uzavrela s Slovenskou poistovnou Allianz poistku Život.Platila som ju mesacne a od 16.07.2008 do dnesneho dna som splatky neplatila -financna kriza.Tak som sa rozhodla že by som to zrusila ako postupovat aaku cast tratim kto my odpise dakujem.

Treba si pozrieť Všeobecné poistné podmienky. Tam nájdeš uvedené, že kedy nemáš nárok na odkupnú hodnotu. Pri kratších poistkách (do 10 rokov) to býva v prvom roku, pri dlhších poistkách nemáš nárok na odkupnú hodnotu v prvých 2 rokoch trvania poistky. Nepíšeš, na akú dlhú dobu si poistku uzatvorila, ale v každom prípade to už bude viac ako 2 roky, čo ti trvá poistenie, takže na nejakú odkupnú hodnotu budeš mať nárok.

ALE! Píšeš, že od 16.7.2008 si neplatila poistné. Neviem, ako to máš v zmluve či vo VPP ošetrené, ale pokiaľ poisťovni neplatíš poistné, tak ťa vyzve uhradiť dlžné poistné a ak tak neurobíš, tak ti zruší zmluvu. V každom prípade ti ale vznikol dlh na poistnom za uplynulé mesiace, čo si neplatila, teda nejakých 4x567 Sk.

Ak aj teda bude mať v prípade zrušenia poistky nárok na odkupnú hodnotu, v začiatkoch poistenia to býva veľmi nízka suma. Nepíšeš, akú máš poistnú sumu (z toho a z doby poistenia by sa to dalo odhadom zistiť), takže neviem, koľko to môže byť. Ak to chceš vedieť, oslov poisťovňu, možno ti to povedia. Prípadne na poistke, čo ti prišla z poisťovne po uzatvorení poistenia je to tiež uvedené - odkupné hodnoty pre jednotlivé roky.

Je ale tiež dosť možné, že dlžná suma bude vyššia ako samotná odkupná hodnota, takže sa môže stať, že nedostaneš nič.

Poistenie nie je produkt, ktorý sa uzatvára na dlhšie obdobie a nie aby sa po pár rokoch rušilo. Nie že by to nebolo možné, ale je to finančne veľmi nevýhodné.
Danica2210
17.11.08,20:39
Kapitalove poistenie je 80 00sk,splacat by som mala do roku 2023
Danica2210
17.11.08,20:39
80 000sk malo byt
Katy a R
17.11.08,21:30
Ak si sa pevne rozhodla, že nechceš tú poistku, tak treba zrušiť čo najskôr - lebo poisťovňa bude požadovať poistné až kým sa poistka nezruší.
A obávam sa, že Chobot má pravdu ..., v tomto prípade bude len malá odkupná hodnota .... a dlh na poistnom bude vyšší.
Ak nechceš rušiť poistku, môžno by si mohla znížiť poistné - ale to závisí od zmluvných podmienok... a treb spočítať, či s to oplatí:confused:
feron
18.11.08,06:10
Ak nechceš rušiť poistku, môžno by si mohla znížiť poistné - ale to závisí od zmluvných podmienok... a treb spočítať, či s to oplatí:confused:
Súhlasím, o rozbehnutej poistke pred zrušením treba najskôr pouvažovať, či by si neutiahla nižšie splátky, príp.sa opýtať alebo prečítať vo Všeobecných podmienkach, ktoré ti mali dať k poistke, či nie je možné nejaký čas odklad alebo prerušenie splátok, niektoré poistky to majú, môže to natiahnuť čas poistky (napr.čas neplatenia ti prirátajú k 2023 a budeš platiť dlhšie), alebo ti zredukujú poistnú sumu. Určitý čas nebudeš platiť (alebo budeš platiť menej) ale neprídeš o peniaze, ktoré si tam vložila. Myslím, že počas neplatenia nebudeš ani krytá, keby sa niečo stalo. Určite treba prejsť moťnosti s tým, kto ti zmluvu uzatváral alebo na expozirúre poisťovne.
duves
18.11.08,07:13
:eek: čooo? život a platiť mesačne? panebože to kto vám robil? to ste riadne preplatili a nielen to. Zvyčajne do troch rokov ked sa zruší poistka tak poistený nedostane nič, a nielen z allianzu aj ostatné poisťovne to majú tak zriešené.
Je to tak. Životne poistky maju tzv. odkupnu hodnotu a v prvych rokoch je odkupna hodnota=0,-Sk. Už sme to preberali inde. Ak životku, tak velmi zvažiť poistnu sumu, na ktoru je naviazene platenie poistneho. nezabudnut jedno: životne poistky sa nevyplaca rušiť. Prerobíte a zarobí poisťovna. To treba dotiahnuť do konca!
Chobot
18.11.08,07:14
Kapitalove poistenie je 80 00sk,splacat by som mala do roku 2023

V takom prípade odkupná hodnota sa bude pohybovať niekde medzi hodnotou 5 - 8 tisíc. Z toho musíš odpočítať ešte dlžné poistné.
Xanti
18.11.08,21:06
Xanti, prosím ťa nevykresľuj životné poistenie ako nejakého strašiaka. A predovšetkým bežne platené poistné je viac logické a výhodnejšie ako jednorazovo platené. Vidím, že uvádzaš len dezinformácie, preto sa domnievam, že v poisťovacom odvetví sa vyznáš len veľmi málo. sorry chobot, pracujem práve s poistkami a je veľmi neštandartné ak sa zvolí kapitálové poistenie s mesačnou platbou, ktorá je výhodná akurát tak pre investičné životné poistenie. Tak prosím ťa moje prekvapenie a úžas nad uzavretým ŽIVOTom z allianzu nepovažuj za dezinformáciu. Lebo ŽIVOT je kapitálové poistenie, a pri tom sa mesačné platby moc nenosia. Ďakujem za pochopenie:eek:
Xanti
18.11.08,21:30
Co som preplatila to nechapem mesacne platim 567sk Danica, s tým preplatením som myslela to, že pri kapitálovej poistke je najvýhodnejšie zaplatiť ročne vtedy zaplatíte 100% , ak platíte pol ročne tak zaplatíte 102% ak platíte 1/4 ročne tak to poistenie zaplatíte ešte viac a pri mesačných platbách kapitálovej poistky ročne zaplatíte navyše o 8% vo svojej podstate to nie je veľa. Ale pri tej platbe čo ste spomenuli tak ročne zaplatíte o cca 504 sk viac, čo za cca 13 rokov urobí takú sumu ako je Vaše ročné poistné. A tieto peniaze sú len vyhodené a dotujete nimi poisťovňu.
Ale samozrejme je jednoduchšie od poniektorých obviniť ma, že neviem o čom píšem a že to čo píšem sú dezinformácie.
Musím sa pripojiť k hlasu väčšiny, naozaj poistenie sa uzatvára na dlhšiu dobu a prvé roky sa na ňom prerába, nakoľko odkupná hodnota je veľmi nízska. Takže treba prehodnotiť poistenie, znížiť poistnú sumu, tým aj výšku splátok a zvoliť výhodnejšiu variantu platenia. Lebo rozhodne mesačné platenie kapitálového poistenia medzi tieto výhodné varianty nepatrí.
:rolleyes:
Chobot
18.11.08,22:50
sorry chobot, pracujem práve s poistkami a je veľmi neštandartné ak sa zvolí kapitálové poistenie s mesačnou platbou, ktorá je výhodná akurát tak pre investičné životné poistenie. Tak prosím ťa moje prekvapenie a úžas nad uzavretým ŽIVOTom z allianzu nepovažuj za dezinformáciu. Lebo ŽIVOT je kapitálové poistenie, a pri tom sa mesačné platby moc nenosia. Ďakujem za pochopenie:eek:

Aha, chápem. Predtým som to zle pochopil. Myslel som si, že nesúhlasíš s bežne plateným poistným, lebo bežne platené majú svoj význam.

Pokiaľ ide o poistné obdobie, tak súhlasím s tebou, že je oveľa výhodnejšie ročné, než mesačné. V tom máš absolútne pravdu, lebo pri mesačnom sa zaplatí o niečo viac, než pri ročnom poistnom.
alla66
21.11.08,18:20
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za ........

Dnes som hľadala ktorú poisťovňu si vyberiem na poistenie syna ,ktorý bude mať 18 rokov.Mala by som si vybrať s rozumom,lebo je to dlhodobá záležitosť.A preto Vás prosím o radu,pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť ,aký druh poistky a na čo si mám dať pozor.Ďakujem
alla66
22.11.08,13:29
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za ........

Dnes som hľadala ktorú poisťovňu si vyberiem na poistenie syna ,ktorý bude mať 18 rokov.Mala by som si vybrať s rozumom,lebo je to dlhodobá záležitosť.A preto Vás prosím o radu,pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť ,aký druh poistky a na čo si mám dať pozor.Ďakujem


Prosím o rady.
Xanti
22.11.08,18:08
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za ........

Dnes som hľadala ktorú poisťovňu si vyberiem na poistenie syna ,ktorý bude mať 18 rokov.Mala by som si vybrať s rozumom,lebo je to dlhodobá záležitosť.A preto Vás prosím o radu,pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť ,aký druh poistky a na čo si mám dať pozor.Ďakujem Milá Alla66, to je chválihodné, ale nemyslíš že dospelý syn by sa mal rozhodnúť sám. Hádam mu ty nebudeš platiť poistné?
Z môjho pohľadu ak riešim poistku niekomu, tak volím skoro vždy investičné životné poistenie, k tomu úrazové poistenie v dostatočnej výške, rizikové poistenie na pár rokov kým sa našporia v investičnej časti nejaké peniaze a samozrejme invalidita.
Veľa krát len zaplačem, ak vidím urobené úrazové poistenie na pár Sk, ale ludia sú spokojný lebo majú pocit, že je poistka lacná. Len horšie je to potom ak sa niečo zomele a oni dostanú od poisťovne pár korún, a sa rozčulujú, že ten a onen známy za ten istý úraz dostal podstatne viac korún. :cool:
alla66
22.11.08,20:20
Som prekvapená tvojou reakciou. Syn si nemôže platiť sám,lebo je študentom na strednej a ešte bude študovať.Videla si 18 ročného,aby si vedel vybrať správnu poistku,keď sa v tom nevyznám ani ja sama? Dík za odpoveď,ale chcela by som niečo podrobnejšie.Myslím,že mi niekto poradí.
Xanti
22.11.08,20:32
Som prekvapená tvojou reakciou. Syn si nemôže platiť sám,lebo je študentom na strednej a ešte bude študovať.Videla si 18 ročného,aby si vedel vybrať správnu poistku,keď sa v tom nevyznám ani ja sama? Dík za odpoveď,ale chcela by som niečo podrobnejšie.Myslím,že mi niekto poradí. Prepáč nechcela som sa ťa dotknúť, naozaj je to chválihodné že ho chceš zabezpečiť do budúcnosti. Len treba myslieť na pár vecí. Píšem ss.
milada.miladka
25.11.08,10:54
Alianz-Slovenská poisťovňa, iba raz a nikdy viac!!!
alla66
25.11.08,14:12
Môžeš napísať ich nedostatky?
:mee:Ja naozaj neviem,ktorú poisťovňu si vybrať.
Uniqa- sú milé, ak chceš uzavrieť zmluvu,potom ak máš problém,tak si ho vyrieš sama.
Deutscher Ring-na prvý mail reagujú otázkou,aké č.poistky máš a ak im oznámiš,že nie si ich klient,tak Ti ani neodpíšu na podrobnejšie informácie ohľadom poistky,ktorú si chcel u nich uzatvoriť.
Existuje korektná poisťovňa na Slovensku?
Stanislav 1975
25.11.08,18:59
Môžeš napísať ich nedostatky?
:mee:Ja naozaj neviem,ktorú poisťovňu si vybrať.
Uniqa- sú milé, ak chceš uzavrieť zmluvu,potom ak máš problém,tak si ho vyrieš sama.
Deutscher Ring-na prvý mail reagujú otázkou,aké č.poistky máš a ak im oznámiš,že nie si ich klient,tak Ti ani neodpíšu na podrobnejšie informácie ohľadom poistky,ktorú si chcel u nich uzatvoriť.
Existuje korektná poisťovňa na Slovensku?
Podľa mňa je u nás najlepšia a najserioznejšia poistovňa, i keď trošku drahšia Allianz- Slov.poisťovňa- sú najflexibilnejší a najlepšie vyplácajú pois. udalosti...
Chobot
25.11.08,20:11
Môžeš napísať ich nedostatky?
:mee:Ja naozaj neviem,ktorú poisťovňu si vybrať.
Uniqa- sú milé, ak chceš uzavrieť zmluvu,potom ak máš problém,tak si ho vyrieš sama.
Deutscher Ring-na prvý mail reagujú otázkou,aké č.poistky máš a ak im oznámiš,že nie si ich klient,tak Ti ani neodpíšu na podrobnejšie informácie ohľadom poistky,ktorú si chcel u nich uzatvoriť.
Existuje korektná poisťovňa na Slovensku?

V podstate všetky poisťovne na SK sú korektné (hádam až na jednu košickú...). Nikto si nevšimne to kvantum vyplatených poistných udalostí, ale keď sa vyskytne 1%, ktoré nejakému špekulantovi alebo z nejakého podzrivého dôvodu nevyplatia, alebo klientovi nevyplatia do koruny sumu, ktorú očakáva, tak sa to začne rozmazávať vo všetkých médiách.

Pritom si to spôsobili sami ľudia, že poisťovne sú až príliš podozrievavé a dôsledné, niekedy až príliš investigatívne a prísne, pretože každý si myslí,m že poisťovňa je dojná krava, z ktorej môže vytrieskať kopec peňazí. Je plno prípadov, kedy si poškodený uplatnil vyššiu náhradu, než mu vznikla škoda a veľa krát mu to aj prešlo. A v očiach národa je div nie hrdina, že dokázal "oklamať" poisťovňu a dostal z nej viac, než mu patrí.

Treba si uvedomiť, že poisťovňa nie je inštitút, ktorý nám má zaručiť, že neutrpíme žiadnu škodu, ale že jej úlohou je zmierniť následky škody a nie vždy a za každých okolností patrí poškodenému toľko, koľko si myslí, že mu patrí. Nebudem tu rozvádzať prípady a rozdiely v životnom a v neživotnom poistení, každé má svoje osobitosti a v oboch odvetviach sa vyskytnú "snaživci" a špekulanti. Niekedy aj sami ľudia robia chybu, že si nezvolia správny typ poistenia a očakávajú od neho niečo iné. To je ako kúpiť si Trabanta a očakávať, že budem jazdiť 140 km rýchlosťou.
unitvp
27.11.08,15:30
Prosím o rady.

V prípade životného poistenia je najvhodnejšie uzavrieť poistnú zmluvu s poisťovňou, ktorá sa špecializuje na životné poistenie.
Myslím, že na našom trhu je najkvalitnejšia Amslico poisťovňa.
Chobot
28.11.08,10:03
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za ........

Dnes som hľadala ktorú poisťovňu si vyberiem na poistenie syna ,ktorý bude mať 18 rokov.Mala by som si vybrať s rozumom,lebo je to dlhodobá záležitosť.A preto Vás prosím o radu,pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť ,aký druh poistky a na čo si mám dať pozor.Ďakujem

Samotný výber poisťovne nechám na teba, v tom ťa nechcem ovplyvniť.

Ale s poistením sa nedá dobre poradiť, pokiaľ neviem, aký je tvoj zámer. Teda či hľadáš pre syna poistku, s ktorou si bude šetriť už na dôchodok, alebo len chceš, aby zhodnotil svoje príjmy v strednodobom horizonte - 10-15 rokov a potom si užil našetrené peniaze, alebo či len krátkodobo (alebo aj strednodobo) chceš, aby bol poistený a nepotrebuješ, aby poistka obsahovala sporivú zložku. Predpokladám, že nemáš záujem o životné poistenie s jednorazovým poistným.

Takže musíš upresniť, čo od životnej poistky očakávaš, čo chceš synovi zabezpečiť tou poistkou a najmä na akú dobu.

Ak nie si presne rozhodnutá, alebo nevieš presne, tak ja byť na tvojom mieste, tak by som mu uzatvoril životné poistenie s poistnou dobou až do dôchodku (aby to mal ako sporenie na dôchodok) a hľadal by som takú poisťovňu, ktorá ponúka progresívne poistné - t.j. v prvých rokoch by platil nízke poistné (napr. 6.000 ročne) a neskôr, keď bude mať väčší príjem, tak vyššie poistné. Alebo poistku, kde by si mohol po pár rokoch upraviť výšku (najmä zvýšiť) poistného. Tak získa zaujímavú poistnú sumu pre prípade smrti (poistná suma by sa pri takejto poistke pohybovala medzi 500.000 až milión) a zároveň si bude pomaly šetriť na dôchodok.

Možno mu tým teraz nebude veľmi nadšený, ale neskôr to určite ocení, že tak skoro uzatvoril poistenie. Lebo čím neskôr (vo vyššom veku) uzatvorí niekto poistenie, tým je poistné nevýhodnejšie.

Alebo ak chceš, aby si našetril pre rodinu, tak by som doporučil investičné poistenie tak na 7-10 rokov. To bude akurát vo veku, kedy pre rodinu bude potrebovať nejakú sumu na kúpu bytu, či rekonštrukciu, či uhradiť náklady na deti.

Viem, že som bol veľmi všeobecný a neposkytol som ti konkrétne rady, ale myslím si, že takéto rady sú určite lepšie (aspoň ťa to donúti zamyslieť sa), než rada nejakého sprostredkovateľa, ktorý ťa presvedčí pre konkrétnu poisťovňu a konkrétnu poistku bez toho, aby poznal tvoje potreby. Lebo ak ťa najprv nevyspovedá, svedčí to o tom, že mu nejde o teba, ale o províziu, lebo ti ponúkne takú poistku, z ktorej má najväčšiu províziu.
alla66
28.11.08,15:17
Ďakujem za výstižnú odpoveď,v ktorej si
"TRAFIL DO ČIERNEHO".Ešte mi poraď poisťovňu a mám to v suchu.
unitvp
29.11.08,12:41
Samotný výber poisťovne nechám na teba, v tom ťa nechcem ovplyvniť.


Alebo ak chceš, aby si našetril pre rodinu, tak by som doporučil investičné poistenie tak na 7-10 rokov. To bude akurát vo veku, kedy pre rodinu bude potrebovať nejakú sumu na kúpu bytu, či rekonštrukciu, či uhradiť náklady na deti.

.

Dnes sú produkty poisťovní, mám na mysli konkrétne AMSLICO, kde poistná doba je 100 rokov, má to niekoľko výhod, ale finančné prostriedky kumulované na osobnom účte poisteného sú klientovi kedykoľvek k dispozícii a teda ak dnes uzavrie takúto poistnú zmluvu mladý človek (18 - 20 ročný )a o 7 až 10 rokov bude potrebovať finančné prostriedky trebárs na bývanie, môže si ich vziať zo svojho osbného účtu životného poistenia, pochopitelne je to v závislosti od výšky mesačných vkladov a dosiahnutých výnosov.
V každom prípade doporučujem obrátiť sa na poradcu priamo v Amslicu, nie na maklérov typu OVB, MBI atď.
Chobot
29.11.08,21:53
Dnes sú produkty poisťovní, mám na mysli konkrétne AMSLICO, kde poistná doba je 100 rokov, má to niekoľko výhod, ale finančné prostriedky kumulované na osobnom účte poisteného sú klientovi kedykoľvek k dispozícii a teda ak dnes uzavrie takúto poistnú zmluvu mladý človek (18 - 20 ročný )a o 7 až 10 rokov bude potrebovať finančné prostriedky trebárs na bývanie, môže si ich vziať zo svojho osbného účtu životného poistenia, pochopitelne je to v závislosti od výšky mesačných vkladov a dosiahnutých výnosov.
V každom prípade doporučujem obrátiť sa na poradcu priamo v Amslicu, nie na maklérov typu OVB, MBI atď.


Musím ti oponovať - nie je to tak výhodné, ako to popisuješ, že si poistený len tak zoberie svoje peniaze z osobného účtu. On si vlastne zoberie pôžičku s úrokom, pričom mu poistenie beží ďalej. A pôžičku dostane len do výšky odkupnej hodnoty poistky. Neviem, prečo tak okato vyzdvihuješ len jedu poisťovňu (nehovorím, že je zlá, aj ja tam mám životnú poistku) ale určite je zavádzajúce hovoriť, že je najlepšia. Z akého hľadiska je podľa teba najlepšia? Si poradca Amslica?
Stanislav 1975
29.11.08,22:02
Dnes sú produkty poisťovní, mám na mysli konkrétne AMSLICO, kde poistná doba je 100 rokov, má to niekoľko výhod, ale finančné prostriedky kumulované na osobnom účte poisteného sú klientovi kedykoľvek k dispozícii a teda ak dnes uzavrie takúto poistnú zmluvu mladý človek (18 - 20 ročný )a o 7 až 10 rokov bude potrebovať finančné prostriedky trebárs na bývanie, môže si ich vziať zo svojho osbného účtu životného poistenia, pochopitelne je to v závislosti od výšky mesačných vkladov a dosiahnutých výnosov.
V každom prípade doporučujem obrátiť sa na poradcu priamo v Amslicu, nie na maklérov typu OVB, MBI atď.
A poistná doba 100rokov je akože načo dobrá? To je len taká finta, ja doporučujem si dať poistku, ktorá konči niekde v období dochodku a potom si z nej trocha užiť( niečo precestovať, minúť niečo s babami a pod.) a nie mať poistku, kde peniaze dostanem, keď už budem ležať niekde bezvládny na posteli- to je zbytočnosť úplná...
Stanislav 1975
29.11.08,22:03
Musím ti oponovať - nie je to tak výhodné, ako to popisuješ, že si poistený len tak zoberie svoje peniaze z osobného účtu. On si vlastne zoberie pôžičku s úrokom, pričom mu poistenie beží ďalej. A pôžičku dostane len do výšky odkupnej hodnoty poistky. Neviem, prečo tak okato vyzdvihuješ len jedu poisťovňu (nehovorím, že je zlá, aj ja tam mám životnú poistku) ale určite je zavádzajúce hovoriť, že je najlepšia. Z akého hľadiska je podľa teba najlepšia? Si poradca Amslica?
JE- určite...
unitvp
30.11.08,08:32
Musím ti oponovať - nie je to tak výhodné, ako to popisuješ, že si poistený len tak zoberie svoje peniaze z osobného účtu. On si vlastne zoberie pôžičku s úrokom, pričom mu poistenie beží ďalej. A pôžičku dostane len do výšky odkupnej hodnoty poistky. Neviem, prečo tak okato vyzdvihuješ len jedu poisťovňu (nehovorím, že je zlá, aj ja tam mám životnú poistku) ale určite je zavádzajúce hovoriť, že je najlepšia. Z akého hľadiska je podľa teba najlepšia? Si poradca Amslica?

Chobot, pri všetkej úcte, ja som neopisoval kapitálove životné poistenie, ktoré máš v Amslicu Ty, ja som opisoval Investičné životné poistenie a to sú dva rozdielne produkty.
Áno v kapitálovom životnom poistení je režim taký ako si napísal, ale v investičnom životnom poistení klient cestou investičného životného poistenia nakupuje podielové jednotky otvorených podielových fondov a tie sa pripisujú na osobný účet klienta. Z týmto účtom skutočne klient môže nakladať podľa svojich potrieb.
Áno som poradca Amslica, už niekoľko rokov.:)
unitvp
30.11.08,08:41
A poistná doba 100rokov je akože načo dobrá? To je len taká finta, ja doporučujem si dať poistku, ktorá konči niekde v období dochodku a potom si z nej trocha užiť( niečo precestovať, minúť niečo s babami a pod.) a nie mať poistku, kde peniaze dostanem, keď už budem ležať niekde bezvládny na posteli- to je zbytočnosť úplná...

Stanislav 1975, uvažuješ to je faj, tak príklad:

Poistná zmluva Ti skončí v Tvojom 60 roku, alebo 65 roku.
Poisťovňa Ti vyplatí dohodnutú poistnú sumu navýšenú o garantovaný výnos a negarantovaný výnos ( v prípade kaptílového životného poistenia).
No a ty si zdaníš výnosy. Dáš do štátnej kasy!

Pri poistnej dobe do 100 rokov veku Ty si korunky môžeš zo svojho osobného účtu " vycucnúť" kedy potrebuješ a na čo potrebuješ, trebárs aj na precestovanie, či minúť niečo s babami, je to čiastočný odkup, ktorý sa nezdanuje.
:)
Xanti
30.11.08,09:18
Stanislav 1975, uvažuješ to je faj, tak príklad:

Poistná zmluva Ti skončí v Tvojom 60 roku, alebo 65 roku.
Poisťovňa Ti vyplatí dohodnutú poistnú sumu navýšenú o garantovaný výnos a negarantovaný výnos ( v prípade kaptílového životného poistenia).
No a ty si zdaníš výnosy. Dáš do štátnej kasy!

Pri poistnej dobe do 100 rokov veku Ty si korunky môžeš zo svojho osobného účtu " vycucnúť" kedy potrebuješ a na čo potrebuješ, trebárs aj na precestovanie, či minúť niečo s babami, je to čiastočný odkup, ktorý sa nezdanuje.
:) unitvp,
stanislav 1975 nikde nenapísal, aby si človek dal do kapitálovej poistky peniaze, a toto čo hovoríš, vybrať si skoro kedykoľvek peniaze z investičného životného poistenia, sa dá aj u iných poisťovní nielen u amslica. Tak nam napíš v čom a prečo je amslico najlepšie.
O nič iné tu nejde, nikto neprezentuje verejne poisťovňu len ty tu "svoju" vyhlasuješ za najsamlepšiu. Nechcem byť sprostá, ale okolo amslica je priveľa bububu, a asi strácaš klientov tak tu útočíš na všetkých čo majú iný názor. Btw. neviem čo máš proti OVB, MBI a pod. Však tieto maklerske spoločnosti ponúkajú aj produkty amslica. :D
Stanislav 1975
30.11.08,09:49
Stanislav 1975, uvažuješ to je faj, tak príklad:

Poistná zmluva Ti skončí v Tvojom 60 roku, alebo 65 roku.
Poisťovňa Ti vyplatí dohodnutú poistnú sumu navýšenú o garantovaný výnos a negarantovaný výnos ( v prípade kaptílového životného poistenia).
No a ty si zdaníš výnosy. Dáš do štátnej kasy!

Pri poistnej dobe do 100 rokov veku Ty si korunky môžeš zo svojho osobného účtu " vycucnúť" kedy potrebuješ a na čo potrebuješ, trebárs aj na precestovanie, či minúť niečo s babami, je to čiastočný odkup, ktorý sa nezdanuje.
:)
čauko, keď uvažujeme, tak uvažujme ďalej- aký je poplatok za čiastočný odkup??? Je to zdarma? Asi nie,hmhm-pochybujem.-a myslím, že je to vyššia položka ako daň z výnosu... A celkovo, podľa mňa je investičné poistenie nerentabilné, nieje nad kapitálovku...
Stanislav 1975
30.11.08,09:53
čauko, keď uvažujeme, tak uvažujme ďalej- aký je poplatok za čiastočný odkup??? Je to zdarma? Asi nie,hmhm-pochybujem.-a myslím, že je to vyššia položka ako daň z výnosu... A celkovo, podľa mňa je investičné poistenie nerentabilné, nieje nad kapitálovku...
Akože unityp, nechcem aby si bral v zlom- však debatujeme...
Ale ja fakt mojím klientom ižp nedoporučujem...
unitvp
30.11.08,14:27
čauko, keď uvažujeme, tak uvažujme ďalej- aký je poplatok za čiastočný odkup??? Je to zdarma? Asi nie,hmhm-pochybujem.-a myslím, že je to vyššia položka ako daň z výnosu... A celkovo, podľa mňa je investičné poistenie nerentabilné, nieje nad kapitálovku...


Súhlasím, bázické životné by skutočne malo byť kapitálové, investičné, len nadstavba. Ale nedá sa povedať že by bolo nerentabilné, ide v podstate o princíp "odkladaj si keď zarábaš".
No a čo sa týka čiastočného odkupu z investičného životného poistenia v Amslico, je bez poplatkov.
unitvp
30.11.08,14:42
unitvp,
Btw. neviem čo máš proti OVB, MBI a pod. Však tieto maklerske spoločnosti ponúkajú aj produkty amslica. :D

Xanti, poistné zmluvy sa ( ak teda hovoríme o životnom poistení ) uzavierajú na pomerne dlhé časové obdobie.
Počas tohto obdobia sa klient z času na čas dostane do situácie, keď potrebuje radu týkajúcu sa jeho poistnej zmluvy, či vzniknutej životnej situácie. No a skús sa vo svojom okolí len tak poopytovať ako "ľahko" sa zháňa maklér, ktorý klientovi trebárs pred tromi rokmi uzavrel poistnú zmluvu.
O práci "poradcov" z OVB a MBI sa aj na porade popísalo dosť.
I ja osobne som začínal pred rokmi v OVB. No mnohé veci mi v OVB "nepasovali".
:)
alla66
30.11.08,15:36
Navzájom riešite,ktoré poistenie je lepšie,či kapitálové,alebo investičné.Ale poradiť 18 ročnému chalanovi,aby bol dostatočne poistený do dôchodku,tak to Vás nenapadne.:DSom zvedavá,či by ste sa zhodli v rovnakých produktoch.:D:D
unitvp
30.11.08,16:01
Navzájom riešite,ktoré poistenie je lepšie,či kapitálové,alebo investičné.Ale poradiť 18 ročnému chalanovi,aby bol dostatočne poistený do dôchodku,tak to Vás nenapadne.:DSom zvedavá,či by ste sa zhodli v rovnakých produktoch.:D:D

alla66, to nie je také jednoduché, ako zájsť do Tesca a kúpiť rožky.
Doporučujem Ti vyhľadať skúseného a seriózneho poradcu sadnúť si s ním a vec prekonzultovať.
:)
alla66
30.11.08,16:20
alla66, to nie je také jednoduché, ako zájsť do Tesca a kúpiť rožky.
Doporučujem Ti vyhľadať skúseného a seriózneho poradcu sadnúť si s ním a vec prekonzultovať.
:)
Ja viem,ale ako zistím,kto je seriózny a skúsený a nechce sa len nabaliť na ďalšiej poiske?Ja chcem len poradiť a určite tým pomôžem ďalším rodičom,ktorí uvažujú o poistke pre 18 ročného.Vždy sa povie len to dobré a zlé sa zamlčí.:)
Xanti
30.11.08,17:33
Ja viem,ale ako zistím,kto je seriózny a skúsený a nechce sa len nabaliť na ďalšiej poiske?Ja chcem len poradiť a určite tým pomôžem ďalším rodičom,ktorí uvažujú o poistke pre 18 ročného.Vždy sa povie len to dobré a zlé sa zamlčí.:) No súhlas, ale zase je to vo všeobecnej rovine. To čo je dobré pre jedného 18r chalana, nemusí byť dobré pre druhého 18 r chalana, pokial sa venuje športu alebo má zdravotné problémy. Toto sú veci ktoré sa nedajú zovšeobecňovať. Detto čo je dobré pre chalana nemusí byť dobré pre babu, ktorá má tiež 18 rokov. :D
Xanti
30.11.08,17:47
Xanti, poistné zmluvy sa ( ak teda hovoríme o životnom poistení ) uzavierajú na pomerne dlhé časové obdobie.
Počas tohto obdobia sa klient z času na čas dostane do situácie, keď potrebuje radu týkajúcu sa jeho poistnej zmluvy, či vzniknutej životnej situácie. No a skús sa vo svojom okolí len tak poopytovať ako "ľahko" sa zháňa maklér, ktorý klientovi trebárs pred tromi rokmi uzavrel poistnú zmluvu.
O práci "poradcov" z OVB a MBI sa aj na porade popísalo dosť.
I ja osobne som začínal pred rokmi v OVB. No mnohé veci mi v OVB "nepasovali".
:) Dakujem za poučenie, ja to veľmi dobre poznám. A radím bez nároku na nejakú odmenu aj ludom, čo nie sú mojimi klientami. Ak niečomu nerozumejú vo svojej poistke.
A čo sa týka práce "poradcov" sám dobre vieš, že sa to nedá zovšeobecňovať lebo je to o ľuďoch.
Zauzana
30.11.08,18:43
Ja by som sa rada niekoho skúsenejšieho spýtala, ručí štát za takto uzatvorené poistky? Len nedávno sa riešil problém zvyšovania limitu ručenia štátu pri bankových účtoch, ako je to pri dobrovoľne uzatváraných životných poistkách? Vie niekto odpoveď?
Chobot
30.11.08,23:12
Ja by som sa rada niekoho skúsenejšieho spýtala, ručí štát za takto uzatvorené poistky? Len nedávno sa riešil problém zvyšovania limitu ručenia štátu pri bankových účtoch, ako je to pri dobrovoľne uzatváraných životných poistkách? Vie niekto odpoveď?


Za poistky štát neručí. Zatiaľ nebol zriadený žiadny fond ochrany poistenia (ako fond ochrany vkladov). Na min. financií sa o takom niečom uvažuje, ale nemyslím si, že by to bolo veľmi reálne. Hoci vylúčené to nie je. Ale zatiaľ štátna garancia nie je. Ale treba si uvedomiť, že poistenie funguje úplne inak, než bankovníctvo, v poisťovníctve nejaký garančný fond by bol niečo ako dve rezervné kolesá pre auto.
Chobot
30.11.08,23:25
Navzájom riešite,ktoré poistenie je lepšie,či kapitálové,alebo investičné.Ale poradiť 18 ročnému chalanovi,aby bol dostatočne poistený do dôchodku,tak to Vás nenapadne.:DSom zvedavá,či by ste sa zhodli v rovnakých produktoch.:D:D

Ak teda chceš konkrétnu radu, pozrel som si ponuku poisťovní a z porovnávaných produktov sa mi pozdáva tento:

http://www.gsl.sk/sk/obcania/poistite-sa/zivotne-poistenie/dynamik-plus/

syn môže v priebehu poistenia meniť výšku poistného, môže na nejaký čas prerušiť platenie, ale doporučujem zostať v kapitálovom poistení. Ak v budúcnosti bude mať dobrý príjem, môže si ku kapitálovému zriadiť ešte aj investičné. Pri uzatváaraní sa ešte uisti, či dohadované poistenie spĺňa podmienku na odpočet základu dane.
unitvp
01.12.08,09:02
Ja by som sa rada niekoho skúsenejšieho spýtala, ručí štát za takto uzatvorené poistky? Len nedávno sa riešil problém zvyšovania limitu ručenia štátu pri bankových účtoch, ako je to pri dobrovoľne uzatváraných životných poistkách? Vie niekto odpoveď?

Nie štát neručí.
Ale každá poisťovňa musí, zo zákona tvoriť fond na výplatu poistných zmlúv KAPITÁLOVÉHO ŽIVOTNÉHO POISTENIA okrem toho má "zaisťovňu".
Za Investičné životné poistenie nesie v plnej miere riziko klient-investor.
Stanislav 1975
01.12.08,09:43
Ja viem,ale ako zistím,kto je seriózny a skúsený a nechce sa len nabaliť na ďalšiej poiske?Ja chcem len poradiť a určite tým pomôžem ďalším rodičom,ktorí uvažujú o poistke pre 18 ročného.Vždy sa povie len to dobré a zlé sa zamlčí.:)
Alla, to záleží od viacerých faktorov, jedným z doležitých je aj suma ktorou by si chcela mesačne prispievať na tú poistku, kolko by si asi vedela a chcela mesačne "obanovať" na tú poistku???
robin78
01.12.08,09:58
Ak teda chceš konkrétnu radu, pozrel som si ponuku poisťovní a z porovnávaných produktov sa mi pozdáva tento:

http://www.gsl.sk/sk/obcania/poistite-sa/zivotne-poistenie/dynamik-plus/

syn môže v priebehu poistenia meniť výšku poistného, môže na nejaký čas prerušiť platenie, ale doporučujem zostať v kapitálovom poistení. Ak v budúcnosti bude mať dobrý príjem, môže si ku kapitálovému zriadiť ešte aj investičné. Pri uzatváaraní sa ešte uisti, či dohadované poistenie spĺňa podmienku na odpočet základu dane.

Taka otazocka, kvoli comu doporucujes ostat v kapitalovom poisteni?
Stanislav 1975
01.12.08,10:12
Taka otazocka, kvoli comu doporucujes ostat v kapitalovom poisteni?
Robin, odpoviem za chobota ak možem-lebo investičné poistenia sú dlhodobo ( 7 rokov) v prudkej strate, teraz tam máš možno polovičku, čo si tam dal a situacia sa tak skoro nezmení- ižp, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Stanislav 1975
01.12.08,10:14
Robin, odpoviem za chobota ak možem-lebo investičné poistenia sú dlhodobo ( 7 rokov) v prudkej strate, teraz tam máš možno polovičku, čo si tam dal a situacia sa tak skoro nezmení- ižp, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Tibor, sorry, že som si dovolil, odpovedať na otázku tebe určenú...
Zuzana581
01.12.08,10:33
Xanti, prosím ťa nevykresľuj životné poistenie ako nejakého strašiaka. A predovšetkým bežne platené poistné je viac logické a výhodnejšie ako jednorazovo platené. Vidím, že uvádzaš len dezinformácie, preto sa domnievam, že v poisťovacom odvetví sa vyznáš len veľmi málo.

Myslím, že dezinformácie dávaš ty. Vždy je výhodnejšie ak platíš ročne ako mesačne. Vychádza to lacnejšie a tiež je pravda, že ak rušíš do dvoch rokov poistku tak nedostaneš nič. A osobne čo sa teba chobot týka, tak by som rada vedela, čo ťa vedie k tomu byť taký nadradený a ponižovať tu niektoré príspevky a témy? Už som si pár tvojich príspevkov prečítala a mám pocit, že nad teba neni. Nič v zlom, len postreh.
Chobot
01.12.08,10:40
Taka otazocka, kvoli comu doporucujes ostat v kapitalovom poisteni?

Ako alla písala, chce to pre svojho syna. Teda predpokladám, že nemá zatiaľ žiadne veľké prostriedky na investovanie ani rezervy, ale tým životným poistením si bude vytvárať nejaký kapitál do života. Teda bude to jeho prvý balík, do ktorého bude dávať peniaze. Aby mal istotu, že o tento základný balík nepríde znehodnotením investícií, tak je lepšie, ak to bude mať menej rizikové, hoci s nižším výnosom. Keby celý život (alebo množstvo rokov) sporil v investičnom poistení a príde taká kríza, ako je teraz, tak príde o nemalú časť peňazí.

Pokiaľ v budúcnosti bude mať dostatočný príjem, potom mu doporučím kúpiť si ešte nejaký iný finančný produkt založený na investovaní - s možnosťou vyššeiho výnosu za prítomnosti rizika. Potom prípadná strata z investičného produktu mu až tak neublíži, ako keby mal všetko len v investičnej oblasti.

Samozrejme, ak má chuť podstúpiť riziko investovania, tak nech to skúsi. Ale ako začiatočník vo financiách silno pochybujem, že by si dokázal uvedomiť, že aké riziká prináša so sebou investičné živ. poistenie. (jeden rukolapný dôkaz - klientka si uzatvorila pred rokom IŽP s jednorazovým poistným 250.000, teraz to vypovedala a dostala ako odkupnú hodnotu 170.000 Sk - odhliadnuc od nejakého poplatku 1000 Sk sa jej investície znehodnotili o 30%!).

To je problém bežných občanov - že láka ich len vidina vysokého zúročenia, ale nemyslia na riziko. Teda aspoň drvivá väčšina ľudí, ktorí si kupovali podielové listy, zakladali ivestičné poistenia sa rozhodovala na základe sľúbeného výnosu - čím vyšší sľubovaný výnos tým bolo lepšie. Často do toho "investovali" všetky svoje úspory, aby si ich čo najviac zhodnotili. Máloktorý z nich však počítal s tým, že tie úspory sa môžu zhodnotiť aj záporne, hoci na každom letáku, bilboarde na to boli uipozornení. Teraz nariekajú, že ako je to možné, že hodnota ich podielových listov je nižšia, než suma ktorú do toho vložili. No asi preto, lebo boli chamtiví! Bohužiaľ to musím tak povedať, pretože išli len za vysokým úrokom. Radšej si zrušili vkladné knižky s garantovaným 3 %-ným úročením, lebo v podielových fondoch mohli získať "AŽ" 4,5 %!

Tak preto ako prvý finančný produkt určený pre sporenie na dôchodok doporučujem jej synovi radšej s nižším ale garantovaným výnosom, prí nízkom riziku.
Stanislav 1975
01.12.08,10:48
Myslím, že dezinformácie dávaš ty. Vždy je výhodnejšie ak platíš ročne ako mesačne. Vychádza to lacnejšie a tiež je pravda, že ak rušíš do dvoch rokov poistku tak nedostaneš nič. A osobne čo sa teba chobot týka, tak by som rada vedela, čo ťa vedie k tomu byť taký nadradený a ponižovať tu niektoré príspevky a témy? Už som si pár tvojich príspevkov prečítala a mám pocit, že nad teba neni. Nič v zlom, len postreh.
Zuzka, teraz sa musím zastať chobota- je síce pravda, že ak platíš ročne, tak máš nejakú zľavu cca.5% na poistnom-ale je tu velké ALE..., sú ľudia, čo napr. platia 5000mesačne, t.zn. ročne by ušetrili cca. 3000sk, ALE...-tým, že on to nedá naraz, ale mesačne platí a peniažky má u seba-on tie peniažky otočí inde a zarobí napr.20%, t.zn. jemu sa NEOPLATÍ platiť ROČNE, chňápeš???
Mne je zasa lepšie platiť ročne...
Stanislav 1975
01.12.08,10:50
Myslím, že dezinformácie dávaš ty. Vždy je výhodnejšie ak platíš ročne ako mesačne. Vychádza to lacnejšie a tiež je pravda, že ak rušíš do dvoch rokov poistku tak nedostaneš nič. A osobne čo sa teba chobot týka, tak by som rada vedela, čo ťa vedie k tomu byť taký nadradený a ponižovať tu niektoré príspevky a témy? Už som si pár tvojich príspevkov prečítala a mám pocit, že nad teba neni. Nič v zlom, len postreh.
Zuzka, nemyslím, si , že by bol Chobot namyslený, buďme radi, že ho máme- on je tu jednoducho najlepší( či sa to niekomu páči, alebo nie), je chobot a potom veľká diera a až potom ostatní...
Chobot
01.12.08,10:52
Myslím, že dezinformácie dávaš ty. Vždy je výhodnejšie ak platíš ročne ako mesačne. Vychádza to lacnejšie a tiež je pravda, že ak rušíš do dvoch rokov poistku tak nedostaneš nič. A osobne čo sa teba chobot týka, tak by som rada vedela, čo ťa vedie k tomu byť taký nadradený a ponižovať tu niektoré príspevky a témy? Už som si pár tvojich príspevkov prečítala a mám pocit, že nad teba neni. Nič v zlom, len postreh.

To s tým mesačným platením sme si už s xanti vyjasnili v príspevku č. 13 a 15 - zle sme sa pochopili. Nikdy som netvrdil, že mesačné poistenie je výhodnejšie ako ročné, len som pochopil xanti, že preferuje jednorazové poistenie pred bežne plateným.

Kratšie poistky (do 10 rokov) majú odkupnú hodnotu už po 12 mesiacoch, dlhšie až od 24 mesiacoch platenia.

Máš pocit, že niekoho ponižujem? Budem sa snažiť byť vecnejší, bez akýchkoľvek dvojzmyselných poznámok..;) Alebo za nadradenosť považuješ aj to, ak s niekým nesúhlasím a napíšem svoj názor?

A tiež nie som neomylný a som si toho vedomý. Ale pokiaľ viem, tak poradím.
Stanislav 1975
01.12.08,10:54
To s tým mesačným platením sme si už s xanti vyjasnili v príspevku č. 13 a 15 - zle sme sa pochopili. Nikdy som netvrdil, že mesačné poistenie je výhodnejšie ako ročné, len som pochopil xanti, že preferuje jednorazové poistenie pred bežne plateným.

Kratšie poistky (do 10 rokov) majú odkupnú hodnotu už po 12 mesiacoch, dlhšie až od 24 mesiacoch platenia.

Máš pocit, že niekoho ponižujem? Budem sa snažiť byť vecnejší, bez akýchkoľvek dvojzmyselných poznámok..;) Alebo za nadradenosť považuješ aj to, ak s niekým nesúhlasím a napíšem svoj názor?

A tiež nie som neomylný a som si toho vedomý. Ale pokiaľ viem, tak poradím.
Zostaň, aký si!!!
robin78
01.12.08,10:57
Ako alla písala, chce to pre svojho syna. Teda predpokladám, že nemá zatiaľ žiadne veľké prostriedky na investovanie ani rezervy, ale tým životným poistením si bude vytvárať nejaký kapitál do života. Teda bude to jeho prvý balík, do ktorého bude dávať peniaze. Aby mal istotu, že o tento základný balík nepríde znehodnotením investícií, tak je lepšie, ak to bude mať menej rizikové, hoci s nižším výnosom. Keby celý život (alebo množstvo rokov) sporil v investičnom poistení a príde taká kríza, ako je teraz, tak príde o nemalú časť peňazí.

Pokiaľ v budúcnosti bude mať dostatočný príjem, potom mu doporučím kúpiť si ešte nejaký iný finančný produkt založený na investovaní - s možnosťou vyššeiho výnosu za prítomnosti rizika. Potom prípadná strata z investičného produktu mu až tak neublíži, ako keby mal všetko len v investičnej oblasti.

Samozrejme, ak má chuť podstúpiť riziko investovania, tak nech to skúsi. Ale ako začiatočník vo financiách silno pochybujem, že by si dokázal uvedomiť, že aké riziká prináša so sebou investičné živ. poistenie. (jeden rukolapný dôkaz - klientka si uzatvorila pred rokom IŽP s jednorazovým poistným 250.000, teraz to vypovedala a dostala ako odkupnú hodnotu 170.000 Sk - odhliadnuc od nejakého poplatku 1000 Sk sa jej investície znehodnotili o 30%!).

To je problém bežných občanov - že láka ich len vidina vysokého zúročenia, ale nemyslia na riziko. Teda aspoň drvivá väčšina ľudí, ktorí si kupovali podielové listy, zakladali ivestičné poistenia sa rozhodovala na základe sľúbeného výnosu - čím vyšší sľubovaný výnos tým bolo lepšie. Často do toho "investovali" všetky svoje úspory, aby si ich čo najviac zhodnotili. Máloktorý z nich však počítal s tým, že tie úspory sa môžu zhodnotiť aj záporne, hoci na každom letáku, bilboarde na to boli uipozornení. Teraz nariekajú, že ako je to možné, že hodnota ich podielových listov je nižšia, než suma ktorú do toho vložili. No asi preto, lebo boli chamtiví! Bohužiaľ to musím tak povedať, pretože išli len za vysokým úrokom. Radšej si zrušili vkladné knižky s garantovaným 3 %-ným úročením, lebo v podielových fondoch mohli získať "AŽ" 4,5 %!

Tak preto ako prvý finančný produkt určený pre sporenie na dôchodok doporučujem jej synovi radšej s nižším ale garantovaným výnosom, prí nízkom riziku.

Dakujem za vycerpavajucu odpoved :). V podstate ma zaujimalo, ci okrem tej mensej rizikovosti, ci su tam nejake dalsie vyhody v kapitalovom. Ja som skor zastancom nazoru riesit zivotnu poistkou len krytim rizik a sporit nejakou inou formou ako zivotne poistenie.
Stanislav 1975
01.12.08,10:58
Ľudia sme rozny- poznám napríklad aj ľudí, čo dali jednorazovo 5 milionov, ale taký bežní ľudia platievajú cca. 1000skk mesačne.
Zuzana581
01.12.08,11:09
Zuzka, nemyslím, si , že by bol Chobot namyslený, buďme radi, že ho máme- on je tu jednoducho najlepší( či sa to niekomu páči, alebo nie), je chobot a potom veľká diera a až potom ostatní...

ÓÓÓ, No ja určite nechcem uraziť vášho "Guru", len som z neho mala taký pocit, lebo aj na moju tému reagoval tak, "že preboha ludia choďte už niekam s vašimi otázkami na konkrétne poisťovne"... No dobre. Nechcem ho určite uraziť a keďže som mimo témy, tak končím. :)

alla66 ja som neni poradca AMSLICO ale ich produkty sa mi páčia. Ak máš čas, tak by som na tvojom mieste skočila za poradcom z Amslica a aspom si ho vypočula. Určite by som zisťovala čo to aj o produktoch iných posťovní, lebo ako píšeš, tak to je dlhodobá záležitosť a treba čas na rozhodnutie. Ja mám zatial dieťa malé, tak pre ňu životku neriešim, má ale investičku, ale manželovi asi dám Amslico. Zatial sa stále rozhodujem a zvažujem. Myslím si, že ti tu nikto nedá osobnú skúsenosť s tou ktorou posťovňou alebo produktom (o tom som sa už na týchto stránkach presvedčila ;)) A len tak pre informáciu by som skočila aj za sprostredkovatelom z OVB. Nemusíš mu nič platiť a podá ti trošku rozhladenejšie informácie ako len poradca jednej poisťovne. Ty nie si viazaná, že s ním musíš nejakú zmluvu uzavrieť, len budeš mať možno väčší rozhľad. Vela šťastia pri hladaní tej správnej poistky.
Chobot
01.12.08,11:13
ÓÓÓ, No ja určite nechcem uraziť vášho "Guru", len som z neho mala taký pocit, lebo aj na moju tému reagoval tak, "že preboha ludia choďte už niekam s vašimi otázkami na konkrétne poisťovne"... No dobre. Nechcem ho určite uraziť a keďže som mimo témy, tak končím. :)

alla66 ja som neni poradca AMSLICO ale ich produkty sa mi páčia. Ak máš čas, tak by som na tvojom mieste skočila za poradcom z Amslica a aspom si ho vypočula. Určite by som zisťovala čo to aj o produktoch iných posťovní, lebo ako píšeš, tak to je dlhodobá záležitosť a treba čas na rozhodnutie. Ja mám zatial dieťa malé, tak pre ňu životku neriešim, má ale investičku, ale manželovi asi dám Amslico. Zatial sa stále rozhodujem a zvažujem. Myslím si, že ti tu nikto nedá osobnú skúsenosť s tou ktorou posťovňou alebo produktom (o tom som sa už na týchto stránkach presvedčila ;)) A len tak pre informáciu by som skočila aj za sprostredkovatelom z OVB. Nemusíš mu nič platiť a podá ti trošku rozhladenejšie informácie ako len poradca jednej poisťovne. Ty nie si viazaná, že s ním musíš nejakú zmluvu uzavrieť, len budeš mať možno väčší rozhľad. Vela šťastia pri hladaní tej správnej poistky.

zuzana, prečo sa hneď rozčuľuješ? Prečo ti tak ležím v žalúdku? Lebo som napísal na tvoju otázku trochu viac textu, než si čakala?

Skús sa nad tým preniesť. Nemám záujem sa tu s niekým naťahovať, ale ak sa ti moje rady nepáčia, nemusíš ich čítať. A nemám pocit, že by som niekoho ponižoval.;)
Zuzana581
01.12.08,11:14
Máš pocit, že niekoho ponižujem? Budem sa snažiť byť vecnejší, bez akýchkoľvek dvojzmyselných poznámok..;) Alebo za nadradenosť považuješ aj to, ak s niekým nesúhlasím a napíšem svoj názor?

A tiež nie som neomylný a som si toho vedomý. Ale pokiaľ viem, tak poradím.

Presne aj tie dvojzmyselné poznámky sa mi v niektorých príspevkoch zdali nevhodné a nadradené ale možno je to fakt taký prvý pocit, tak ako som už písala, nechcem ťa uraziť, len nemám rada ak sa niekto vyvyšuje, a keďže to asi teda neni tvoj prípad, tak sa ospravedlňujem. Samozrejme nesúhlasiť s niekým je právo každého a to mne ani nikomu určite nevadí a absolútne toto za nadradenosť nepovažujem. Som mimotemy. Pa pa.
unitvp
02.12.08,10:10
[quote=Chobot;883543]
Samozrejme, ak má chuť podstúpiť riziko investovania, tak nech to skúsi. Ale ako začiatočník vo financiách silno pochybujem, že by si dokázal uvedomiť, že aké riziká prináša so sebou investičné živ. poistenie. (jeden rukolapný dôkaz - klientka si uzatvorila pred rokom IŽP s jednorazovým poistným 250.000, teraz to vypovedala a dostala ako odkupnú hodnotu 170.000 Sk - odhliadnuc od nejakého poplatku 1000 Sk sa jej investície znehodnotili o 30%!).

Chobot., problematika IŽP a investovania na finančných trhoch celkove je rozsiahla, zložitá a nedá sa dostatočne prezentovať tu na porade.
Ale k tomu tvojmu príkladu, jednorázový vklad do IŽP je dosť neštandartný, ak nie hlúpy ako je hlúpe predať investíciu v čase poklesu ceny.
A ešte v jednom príspevku píšeš, že poistné zmluvy s kradšou dobou ( myslím že si uviedol do 10 rokov ) majú odkupnú hodnotu už po 12 mesiacoch.
Nie je to pravda, resp. nie je to pravidlo.
Len toľko :)
unitvp
02.12.08,11:43
Robin, odpoviem za chobota ak možem-lebo investičné poistenia sú dlhodobo ( 7 rokov) v prudkej strate, teraz tam máš možno polovičku, čo si tam dal a situacia sa tak skoro nezmení- ižp, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Stanislav 1975
Klikni na tento link a čítaj.
http://hn.hnonline.sk/2-31072380-k10000_detail-47
:)
robin78
03.12.08,05:33
Robin, odpoviem za chobota ak možem-lebo investičné poistenia sú dlhodobo ( 7 rokov) v prudkej strate, teraz tam máš možno polovičku, čo si tam dal a situacia sa tak skoro nezmení- ižp, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Neviem odkial si vycaroval, ze som tam nieco dal? :D Uz som to pisal vyssie, pri ZP ma zaujima len krytie rizik, nie zhodnocovanie uspor. ;)